Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Dietní recept se dá vylepšit čedarem, slaninou a smetanou. Omeletky Haliny Pawlowské

Člověk v průměru stráví u jídla šest až sedm let, připomněla v Omeletkách Halina Pawlowská. Tentokrát je věnovala zdravému životnímu stylu. Dozvíte se, jak držela dietu, i jak se dá dietní recept vyslepšit čedarem slaninou a smetanou. O zdravém životním stylu povypráví David Kraus. Uslyšíte povídku Ondřeje Letochy Prostě ješitnost i pokoření a Halina Pawlowská prozradí recept na hovězí pečeni na kávě.

23:22

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Před dvěma dny 20:26

Z Číny jsem chtěla utéct do Čech a na kolenou prosit o řízek. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Někdo má rád koláče, jiný škvarky a někdo miluje asijskou kuchyni. O chutích, lahůdkách a všem, co s nimi souvisí, budou dnešní Omeletky.

Před týdnem 19:49

Na vernisáži mne zaujala moderní instalace na zdi. Bohužel to byl větrák. Omeletky Haliny Pawlowské

Trapné chvíle k životu patří. Obdivuhodné je, když někdo umí na trapas pohotově zareagovat. „To ovšem není můj případ,“ přiznává Halina Pawlowská. „Vtipná reakce mě obvykle napadne tak rok poté.“

Před 2 týdny 24:54

1. máj, lásky čas? Spíše hrůza, že pod našimi okny nebudou stát zástupy. Omeletky Haliny Pawlowské

Dnešní významné datum nelze nechat bez povšimnutí. Na první máj, lásky čas, se ale tentokrát Halina Pawlowská podívá z opačného úhlu. Zajímat ji bude především láska neopětovaná.

Před 2 týdny 22:14

Je lepší radovat se z květu růže, než strkat její kořen pod mikroskop, řekl Oscar Wilde

V Omeletkách budeme pátrat po kořenech. Objevila jsem knihu Děti píší Bohu. Jeden chlapeček napsal: "Já jsem Čech. A ty?!" Nevím, jak odpověděl Bůh, ale většina populace by nenašla úplně snadno odpověď. V Omeletkách uslyšíte povídku Ireny Chaloupkové Můj dům, můj hrad. Povídku přidá i Halina Pawlowská. Jmenuje se Genetický útok v rodinném kruhu. A prozradí recept, na dušené ředkvičky.

Před 3 týdny 24:40

Ukrajinský kozák se bát nesmí. Ani na řetízkovém kolotoči. Omeletky o zradě s Halinou Pawlowskou

Zrada má historii dlouhou jako lidstvo. Brutus zradil Caesara, Jidáš prodal Ježíše za 30 stříbrných... Nejhorší zrada, která na člověka číhá, je ale ta od vlastních rodičů.

Před 3 týdny 27:54

Život přináší zajímavé situace. Třeba útěk před svatbou do blázince. Omeletky Haliny Pawlowské

Život může být sladký, krutý, veselý, bezstarostný, krátký a psí. Omeletky jsou dnes naplněné úvahami o životě. Od Haliny Pawlowské se dozvíte, že zajímavý může být na internetu i dvanáctiletý kluk, nebo jak jela se synovým pasem před hranice. Uslyšíte povídku Dana Pazdírka Rubikova kostka vášně. Halina Pawlowská přidá svoji povídku Skřivan a sova. A také jarní recept na králíka na česneku s pečenými bramborami s brynzou a špenátem.

17. duben 2022 24:30

Celer ho měl přimět k vášni. Místo toho se mu zastavilo srdce. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Na jaře všechno pučí a jásá. Na jaře se ale i vyznává láska. A právě o svádění a přitažlivosti budou dnešní Omeletky.

16. duben 2022 25:10

Halina Pawlowská: Hotel měl sice miniaturní pokoje, ale cítila jsem pulz Paříže

Právě jsem se vrátila z Paříže. Mezi pozitivní pocity se vloudil černý puntík. A to cesta letadlem, prohlásila v Omeletkách Halina Pawlowská, která nerada létá. Kdy poprvé letěla do Paříže? Proč si vybrala hotel s miniaturními pokoji? Na jakou oslavu se vydala?

10. duben 2022 26:21

Na EKG jsem se cítila jako čerstvě vykostěná roláda. Omeletky o hrdosti s Halinou Pawlowskou

Hrdost je uvědomění si vlastní ceny i důstojnosti. Zachovat si hrdost je ale někdy obtížná záležitost. Své o tom ví i Halina Pawlowská a její Omeletky.