3. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Anglicky jsem se učila 17 let. V USA jsem ale svým umem odrovnala číšníka. Omeletky Haliny Pawlowské

Prázdniny jsou ideální čas procvičit si své jazykové znalosti v praxi. Tématem dnešních Omeletek ale nebude pouze jazyk světový. Prostor dostane také jazyk zlý, mlsný i ten určený k polibku. Svůj věčný boj s jazyky popíše herečka Martina Hudečková. Halina Pawlowská prozradí recept na zapečený vepřový jazyk. Zazní i povídka posluchače Jiřího Čutky Indiánky třikrát jinak.

25:54

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Před pěti dny 22:42

Starý dům a mladá žena – hojnost práce zaručena. Omeletky Haliny Pawlowské

„Nastala neomezená hojnost všeho, čeho je lidem třeba. Všeho je však lidem třeba, jenom ne neomezené hojnosti,“ pravil kdysi Karel Čapek. A právě hojnosti budou patřit dnešní Omeletky. Dozvíte se, jaké zážitky z NDR se Halině Pawlowské vybaví při slově hojnost. Prostor dostane povídka Kyjovky posluchače Lukáše Zajíčka. Na závěr přidáme recept na módní, avšak staromódně chutnající lanýžová vejce.

Před šesti dny 28:42

Vezměte si pětihvězdičkový hotel, tam vám auto zaparkují! Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky dnes mají vůni Itálie. Halina Pawlowská vyrazila se svou dlouholetou kamarádkou do Alassia. Ta řekla: „Pojedeme autem a já budu řídit! Jenže neumím parkovat!“ Vykřikla jsem: „Musíme se ubytovat v hotelu s pěti hvězdičkami. Tam zaparkují za tebe!“ Hotel trůnil jako smaragd pláži. Koupaly jsme se asi pětkrát za den. Halda šatů na židli smíchaná s mořským pískem byla mou jedinou poličkou a … a stačila mi ke štěstí.

Před týdnem 29:45

Tatínek vždycky zval hosty na kapku vodky. Většinou u nás zůstali týden. Omeletky Haliny Pawlowské

Víte, že existuje zvíře, které se dokáže napít i tam, kde není ani kapka vody? Je to malý gekon pouštní, který umí vypít ranní mlhu. Po kapkách bude Halina Pawlowská servírovat i dnešní Omeletky. Přečte svoji povídku Zájezd snů, prozradí recept na fíky s medem a ricottou, Martiny Hudečkové se zeptá, jak se jí líbila dovolená v Thajsku mezi kapkami deště. Prostor dostane i letní příběh posluchačky z Prahy.

Před týdnem 25:17

Když na mě spočine mužské oko, mám pocit, že vysvitlo slunce. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Každý touží po svém místě na slunci. Někomu ale slunce vůbec nesvítí. Dnešní Omeletky budou sluncem příjemně prohřáté. Herec Vašek Šanda prozradí filmy, kde slunce hraje hlavní roli. Na slunci uzrál i rybíz, z kterého Halina Pawlowská připravila koláč. Letní atmosféru doplní moderátorčina povídka Křen v Sitges.

Před 2 týdny 29:46

Nikdy nezapomenu, jak na Champs-Élysées kolovala moje podprsenka. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Léto vyzývá k cestování. Cestovatelskou náplň proto budou mít i dnešní Omeletky. Halina Pawlowská se ve vzpomínkách vrátí do Holandska, Francie i Španělska. Ve španělském duchu bude její povídka Idyla v Marbeille. Letní téma bude mít i text posluchačky Evy Klokočníkové Moře! Proč nemáme moře.

Před 2 týdny 23:14

Omeletky Haliny Pawlowské: Polsky rozumím každému slovu, otázkou je, jestli Poláci rozumí mně…

Halina Pawlowská se ve Varšavě zúčastnila tzv. českého dne. Proto dnes Omeletky patří Polsku. Cestu spojila s pobytem u moře, kam se vydala s dcerou, vnukem a psem. Vyvrátí i některé mýty, kterými byla sama ovlivněna. Jaké jídlo jí nejvíc zachutnalo? Proč ji okouzlily koše na plážích v Sopotech? Halina Pawlowská přečte povídku Nejrychlejší na Wangerroooge, a prozradí i recept na bigos.

Před 3 týdny 22:49

Největší úkrok? Když jsem místo životopisu odeslala recept na jelení ragú. Omeletky Haliny Pawlowské

„Nesnáším krokoměry a chytré hodinky, co měří kroky. Raději se snažím držet krok s módou,“ přiznává Halina Pawlowská v Omeletkách, které se dnes věnují tématu kroky. Herec Vašek Šanda doporučí zajímavé filmy, ve kterých hraje hlavní roli osudový krok. Zazní povídka posluchačky Terezy Květoňové Internet kdekoli není úplnou samozřejmostí. Letní osvěžení nabídne recept na řeřichovou pomazánku.

Před 3 týdny 17:56

Toskánskem v kabrioletu jako filmové hvězdy. Omeletky Haliny Pawlowské

Halina Pawlowská se v Omeletkách podělí o své zážitky z Toskánska, které procestovala s dcerou. Jak vypadají místa, kam jezdí bohatí a slavní? Jak jí chutnalo menu ‚Z jezera‘? Jaká přísloví mají Italové? Které filmy s Toskánskem doporučí Vašek Šanda? A jak chutnají toskánské žampiony s ořechy?

9. červenec 2022 24:30

Do postele k manželovi jsem si vždycky lehala jako fakír. Omeletky o lehkosti s Halinou Pawlowskou

„Slovo má lehkost větru a sílu hromů,“ pravil kdysi Victor Hugo. Potvrdit to může i Halina Pawlowská, která leccos o manželských hádkách prozradí i v dnešních Omeletkách. O lehkosti vážně nevážně pohovoří zpěvačka Jitka Zelenková. Zazní povídka posluchačky Olgy Hájkové Reinkarnační výlet aneb Vzhůru do bezvědomí. Halina Pawlowská přidá recept na lehkou borůvkovou zmrzlinu.

9. červenec 2022 22:36

Proč na Rudolfinu chybí Richard Wagner? Kvůli nosu! Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky se nechaly inspirovat nosem. Čeština má pro něj spoustu jmen: čenich, frňák, rypák, skoba. Na druhou stranu statistikové spočítali, že o nose se píše nejmíň básní. Dozvíte se, který skladatel s velkým nosem chybí na střeše Rudolfina. A že policejní identifikační program obsahuje 152 typů nosů a říká se mu frňákovník. O nosu si budeme povídat s Vaškem Šandou, uslyšíte povídku Jiřího Čutky s názvem Muška jenom… a Halina Pawlowská přidá recept na meruňkové knedlíky.