Zprávy ČRo Olomouc
1. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Olomoucké hejtmanství by mělo příští rok dostat od státu víc peněz na opravy silnic než letos

Silničáři z Olomouckého kraje už plánují, do jakých dopravních staveb se příští rok pustí. V krajském rozpočtu je na ně zatím vyčleněno 160 milionů korun. Zástupci hejtmanství dále počítají, že se na opravách bude podílet Státní fond dopravní infrastruktury. Přispět by na ně měl větší částku než letos.

02:17

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 00:21

Motorová paliva v Olomouckém kraji za týden opět zlevnila, benzin je pod 40 korunami

Pohonné hmoty v Olomouckém kraji dál výrazně zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u tamních čerpacích stanic prodává v průměru za 39,62 Kč, před týdnem byl o 1,25 koruny dražší. O 1,98 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 41,39 Kč.

Včera 02:05

Děti z olomoucké základní školy Heyrovského testují novou vzdělávací aplikaci. Učitelé si ji chválí

Učit se formou hry v mobilním telefonu nebo na tabletu zkouší žáci olomoucké základní školy Heyrovského. Ta se jako první škola ve městě zapojila do testování nové vzdělávací aplikace. Na jejím vývoji se v uplynulých třech letech podíleli experti olomoucké Univerzity Palackého.

Včera 01:29

Mlčící střelci. V Brně rozhodl jediný gól v nájezdech. Bod bereme, řekl Tomajko a chválil Lukáše

Šedesát pět minut hry nepřineslo gól, netrefil se ani žádný z prvních devíti hráčů při samostatných nájezdech. Jediná branka v duelu extraligových hokejistů Olomouce na ledě brněnské Komety tak padla až při posledním samostatném nájezdu a vstřelil ji domácí Radek Koblížek. Hanáci tedy po prohře 0:1 brali jeden bod.

Před dvěma dny 02:18

Simulovaná srážka dvou vlaků, zranění i mrtví. U Jívové proběhlo velké cvičení záchranných složek

Železniční trať u Jívové na Olomoucku obsadili v pondělí hasiči, zdravotníci, policisté a studenti medicíny. Absolvovali tam zásah u simulované srážky dvou vlaků. Téma částečně vycházelo z reálné události, která se odehrála loni v červenci u Němčic nad Hanou na Prostějovsku.

Před dvěma dny 02:04

Provozovatele restaurací těší, že opět nepřijdou o tržby z vánočních večírků. Firmy na nich nešetří

Provozovatelé restaurací a barů si pochvalují zájem firem a organizací o vánoční večírky. Ty se v minulých dvou letech kvůli proticovidovým restrikcím nekonaly vůbec nebo jen omezeně. Mnozí lidé si to chtějí vynahradit.

Před třemi dny 01:52

Krytý bazén v Přerově má poškozenou izolaci a nevyhne se rekonstrukci. Kdy opravy začnou?

V havarijním stavu je 50timetrový bazén krytého plaveckého areálu v Přerově. Na několika místech jeho vany praskla izolace a vytéká z něj voda. Vedení přerovské radnice plánuje opravy, ty ale budou finančně náročné. Rekonstrukce by mohla začít v polovině příštího roku.

Před třemi dny 01:48

Spousta bitek, pět gólů a skvělý gólman Lukáš. Mora doma vysoko porazila Hradec Králové

Hokejisté Olomouce si připsali nejvyšší vítězství v sezóně. Hradec Králové porazili 5:0. Ve vyrovnaném souboji soupeř nevyužil řadu šancí a prohrál potřetí za sebou. V závěrečné třetině pak hru narušila řada bitek hráčů obou týmů.

Před třemi dny 01:58

Trasy pro běžkaře budou v Jeseníkách upravovat dvě nové čtyřkolky

Běžecké trati na moravskoslezské straně Jeseníků budou letos kvalitnější. Moravskoslezský kraj koupil dvě nové čtyřkolky, které pomůžou s jejich úpravou.

Před pěti dny 02:14

Centrum Lipníku nově zdobí kovová plastika. Je poctou dlouholeté kastelánce hradu Helfštýn

Pocta Marcele Kleckerové – narozené ve znamení býka. To je název plastiky, která nově zdobí historické centrum Lipníka nad Bečvou na Přerovsku.

Před šesti dny 03:32

Festival loutek, zabijačkové hody nebo adventní tvoření. V našem kraji se o víkendu nudit nebudete

Už víte jak strávíte nadcházející víkend? Možná vás zaujmou naše tipy na několik zajímavých akcí v Olomouckém kraji.