Zprávy ČRo Olomouc
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Olomoucká arcidiecézní charita vypravila na Ukrajinu kamion plný dárků pro tamní děti

Pracovníci olomoucké arcidiecézní charity v úterý vyslali na Ukrajinu kamion s několika stovkami vánočních balíků pro tamní děti v nouzi. Dárky jim věnovali ve sbírce čeští dobrovolníci.

04:38

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 03:48

Zemřel bývalý náčelník Horské služby Jeseníky Zerzáň, po srpnu 1968 ukrýval Čáslavskou

Ve věku 86 let zemřel bývalý náčelník Horské služby Jeseníky Zdeněk Zerzáň. V čele organizace zachraňující životy návštěvníků hor stál v letech 1967 až 1987.

Včera 02:29

Ekologové zachraňují vzácné škeble z rybníku ve Svrčově na Přerovsku. Jeho hráz totiž čeká oprava

Tak trochu hledání hub v lese připomíná mimořádná záchranná akce ekologů ve Svrčově na Přerovsku. V rojnicích procházejí bahnité dno jednoho z rybníků a hledají vzácné škeble.

Před dvěma dny 04:43

Pondělní stávka ve školách: Jak probíhala v Olomouckém kraji? A jak vedení škol pomohla rodičům?

Prázdné třídy a chodby. Tak to v pondělí vypadalo v mnoha školách, které se zapojily do výstražné stávky za lepší financování školství.

Před dvěma dny 02:09

Z veřejných míst v Olomouci zmizí některé reklamy, které jsou na městském majetku. Proč?

Zástupci olomoucké radnice nechají odstranit z městského majetku některé reklamy. Úředníci už vytipovali několik lokalit, kterých se to bude týkat.

Před dvěma dny 02:46

Mora před vyprodaným publikem zvládla derby proti Brnu. Kaňkou byli tři zranění hráči

Olomoučtí hokejisté zapsali v extralize třetí výhru za sebou, po delší době dokonce za plný počet bodů, když doma před vyprodaným stadionem porazili Kometu 3:1. Gólem a skvělým výkonem se pod výsledek podepsala předsezónní posila, obránce Jakub Sirota.

Před třemi dny 01:57

Sníh na trávníku a převlékání soupeře. Sigma odvezla z mrazivé Karviné tři body

Fotbalisté Olomouce v 16. ligovém kole vyhráli 2:0 v Karviné a museli si připadat jako o Vánocích. Nikoliv však díky svému vítězství, ale kvůli počasí. Zápas poznamenalo vydatné sněžení.

Před čtyřmi dny 02:23

Mora zapsala teprve druhé venkovní vítězství. Bod navíc jí na ledě Plzně vystřelil v nájezdech Kusko

Olomoučtí hokejisté vyhráli teprve podruhé v této extraligové sezoně na cizím kluzišti. Stejně jako z Karlových Varů si i z Plzně vezou dva body, tentokrát za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech.

Před pěti dny 03:00

V Přerově začne v lednu rekonstrukce budovy Emos. Smlouva se zhotovitelem je podepsaná

Plánovaná rekonstrukce administrativní budovy Emos na náměstí T. G. Masaryka v centru Přerova začne příští rok v lednu. V pátek to podpisem smlouvy stvrdili zástupci radnice a zhotovitele zakázky, stavební firmy VCES.

Před pěti dny 00:20

Sloužit přesčasy v nemocnicích v Olomouckém kraji odmítá zhruba 260 lékařů

Podle České lékařské komory podalo v nemocnicích v Olomouckém kraji k prvnímu prosinci výpovědi z přesčasů přibližně 260 lékařů.

Před pěti dny 02:25

VIDEO: Takto vypadá předvánoční kalup v distribučním centru Amazon v Kojetíně. Nahlédněte dovnitř

Náročné předvánoční období nastává zaměstnancům distribučního centra Amazon v Kojetíně na Přerovsku. Jeden z největších internetových prodejců světa teď z tamního skladu odbavuje stovky tisíc zásilek denně. Což je dvojnásobek množství než v jiném období. Zkušební provoz přitom tato v pořadí už druhá pobočka Amazonu v České republice zahájila teprve letos v září.