Host Frekvence 1
12. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Oldřich Hajlich: Ženy jsou pro mě number one

Ráno s námi ve studiu byl herec a dabér Oldřich Hajlich. V rozhovoru nám prozradil, jak dlouho trvá nadabovat celovečerní film? Jak se dnes dabéři obsazují, hraje v tom roli pořád podoba? Co ho v nasledujících měsících čeká? Poslechněte si rozhovor.

13:06

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 13:18

Kateřina Brožová: Dělá nám dobře, když je okolo nás uklizeno. Na Štědrý den už se na to ale vykašlete

Dnes dorazil Kateřina Brožová alias instagramerka Úklid pro klid, tedy odbornice na úklid. Je teď pozdě začít uklízet? A jaké jsou nejčastější chyby u uklízení? Jaké produkty nejčastěji používá a proč je bojovnicí za jednoduchost? A jak se jí myly okna vanilkovým pudingem? Baví jí instagram a natáčení videí? Je náročnější podnikat nebo uklízet? Kde bere inspiraci? Poslechněte si celý rozhovor.

Před třemi dny 14:23

Karel Janák: Přemýšlím nad natočením pokračování Snowboarďáků. Nechci ale dělat 'po 20 letech'. Mám vymyšlený nový příběh

Dnes za námi ráno dorazil režisér Karel Janák. Jak vznikaly některé nápady do Snowboarďáků či Rafťáků? Jaké další plány má se Snowboarďáky? Má svoji režisérkou židli? Kdy naposledy křičel na herce a nemá tendence režírovat i svoji rodinu? Jaký je recept na úspěšnou vánoční pohádku a jaké typy pohádek lidé chtějí? Je lepší obsadit známé herce, nebo vsadit na neznámá jména? Poslechněte si celý rozhovor.

Před čtyřmi dny 13:32

Libor Podmol: Na FMX Gladiator Games uvidíme nejlepší freestyle motokros současnosti. Bude tam i sněžný skútr

Dnes k nám dorazil motocyklový závodník ve freestyle motokrosu nebo závodník Dakaru Libor Podmol. Jak prožíval včerejšího Mikuláše? Kolik má doma motorek? Jak se chystá na akci FMX GLADIATOR GAMES, která teď bude v O2 aréně a jak se dá připravit aréna na takovou akci? Na co všechno se můžeme těšit? A jaký má jako freestyle motokros nějaký sen? Chystá se opět na Dakar a co na to říká jeho žena? Poslechněte si celý rozhovor.

Před pěti dny 16:08

Josef Maršálek a Adriana Mašková: StarDance vyhraje ten, kdo má. Hrozně mu to přejeme, je to vydřené

Dalším vypadlým párem jsou cukrář Josef Maršálek a jeho taneční partnerka Adriana Mašková, kteří k nám dnes dorazili na rozhovor. Mají svůj tip na vítěze StarDance a shodou se ve svých tipech? Upekl Josef něco speciálně Adrianě a jaká byla její reakce? A báli se někdy čerta s Mikulášem? Jak si užili rozlučkový večírek a kdo z nich je větší pařmen? Poslechněte si celý rozhovor a podívejte se i na video.

Před šesti dny 16:23

Patrik Hartl: V prázdnotě nejsem schopný existovat. Potřebuji paralelní svět, ve kterém si vymýšlím a sním

Dnes za námi dorazil spisovatel Patrik Hartl, který nedávno vydal novou knihu Gazely. Kdy naposledy četl svojí knihu a čte si v metru? A proč se na škole maloval? Kolik času věnuje odpočinku a jak je na tom s vymýšlením nové knihy? Plánuje vždycky vydání knihy před Vánoci? A co jim doma hořelo během adventu a jak u nich vypadají Vánoce? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:02

Jarda Bouzek & Tomáš Šapovalov: Nejhorší byl v Maďarsku hřebínek a koule z kohouta

V pátek ráno jsme měli na Frekvenci 1 hosty, kteří potěšili každého milovníka jídla a milovníky cestování. Jarda Bouzek a Tomáš Šapovalov jsou Jedlíci na cestách, kteří ochutnali už snad všechno na světě, i když přiznávají, že jim toho ještě hodně zbývá. Kde je nejvíc překvapila snídaně? Kdo má nejšílenější snídaně na světě? Které jídlo dne si nejvíce užívají? Kolik peněz už na svých cestách projedli? Kam se nově chystají? Už si odněkud přivezli břichabol? A co je cílem jejich projektu? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:57

Ivo Mravinac: Tehdejší míru svobody byste mi vy dva určitě záviděli. Mohli jsme mluvit, jak dlouho jsme chtěli

Ještě v rámci oslav třicátých narozenin Frekvence 1 dorazil za Lubkou a Mírou do studia Ivo Mravinac. Ten byl úplně prvním ranním moderátorem na F1. Pamatuje si úplně první minuty svého vysílání? S jakým pocitem odcházel z prvního vysílání? Jak na vysílání vzpomíná? Proč odešel z rádia? Čemu se věnuje dnes? Jak tenkrát vypadala příprava na vysílání? A co večírky? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 12:35

Katarína Knechtová: Poslouchat vinyl z opravdu dobrých repráků je, jako by Pink Floydi byli s vámi v místnosti

Středeční ráno s námi ve studiu strávila slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Kolik už má vánočních dárků? Jak je na tom s pečením cukroví? Jaká je pro ni nejhorší domácí práce? Jak dlouho šla do Santiago de Compostela? Co bylo na této cestě nejhorší? Má pocit, že je po této cestě jiná? Jsou na Slovensku vánoční trhy taky takový fenomén jako v Česku? Jaké speciality se tam dají ochutnat? A má doma sbírku vinylů? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 13:32

Monika Bagárová: Koncert v O2 areně beru jako dík mým fanouškům. Stojí mi za to ty náročné přípravy a stres

Krásné ráno nám na Frekvenci 1 zpříjemnila krásná zpěvačka Monika Bagárová. Povídala si s Lubkou a Mírou o dceři, o dovolených a o koncertě v O2 areně. V kolik ráno vstává? Jak se jí podařilo nastavit dceři denní režim? Jakou nejkrásnější dovolenou zažila? Kdy naposledy spala ve stanu? Co říkala na první myšlenku koncertu v O2 areně? Na jaké hosty se mohou diváci těšit? Co na Vánoce s Ruminkou plánují? A jak zvládá zprávy od lidí, kteří ji nemají rádi? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:20

Kozub a Krhut: Nebojte se přijet za námi, Ostrava kvete a náš koncert bude luxusní

V pondělí nás svou návštěvou poctilo hudební duo Štěpán Kozub a Jiří Krhut. Ty čeká na startu adventu vystoupení v Ostravar aréně (O2 aréna Ostravy), konkrétně v sobotu 2. prosince. Čím se bude toto vystoupení lišit od jejich běžných? Kdo s nimi bude vystupovat? Kolik zkoušek je před takhle velkou akcí třeba? Zúčastnili se někdy nějaké stávky? Už jim přišla nabídka na StarDance? Chodí se ještě do Ostrovní? Kde se ještě dá v Ostravě pařit? Mají před koncerty trému? Poslechněte si celý rozhovor.