Odpolední interview
26. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Ohlédnutí za říjnovou soutěží Miss Babča a Štramák roku 2022

Jak se cítila před soutěží výherkyně ve chvíli, kdy ještě vůbec netušila, že zvítězí? A na jakou strategii vsadil muž, který bodoval jak u poroty, tak u publika?

10:48

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před třemi dny 10:35

Uznávaný výtvarník Boris Jirků má originální výukový systém

Uznávaný výtvarník Boris Jirků bydlí v Praze, tvoří na chalupě v Horní Bečvě, přednáší studentům a nikdy nechybí ani na Mezinárodním sochařském sympoziu v Jistebníku.

Před čtyřmi dny 09:57

Počasí, nepočasí, děti z lesní školky si pobyt venku užívají

Malina je nová lesní školka v Komorní Lhotce. Jak snášejí děti mrazivé dny nebo jak zkušená pedagožka se čtyřicetiletou praxí ve školkách hodnotí tento styl předškolního vzdělávání?

Před šesti dny 10:55

Knihy jsou pozoruhodné tím, o čem jsou, ale také pěkné na pohled i do ruky, říká výtvarnice

Pokud by si mohla vybrat, pak by nejraději sáhla po něčem od Edgara Allana Poea nebo Ladislava Klímy. Výtvarnice Eliška Čabalová ovšem tento druh knih nejenom ráda čte, ale také je „obléká“ do originálních, na míru střižených knižních vazeb.

Před 2 týdny 10:48

Obrazy inspirované hudbou. V tvorbě Zdeňka Babince se odráží rock, metal i klasika

Malíř stovek obrazů, ředitel základní umělecké školy, ale také mimo jiné i dlouholetý kronikář města. Tím vším naplňuje svůj život kopřivnický patriot Zdeněk Babinec, mezi jehož největší lásky patří vedle malování i poslech hudby.

Před 3 týdny 11:29

Krvavka, těhule, Rozárka... Na sto druhů má nová hrušňová alej u Hynčic

Přes kopeček a téměř na dohled Mendelově rodné usedlosti v Hynčicích poroste mezi poli nová hrušňová alej. Jde o počin Českého svazu ochránců přírody Studénka ve spolupráci s obcí a dobrovolníky. Na výsadbu dvou stovek druhově rozličných stromků získali dotaci.

Před 3 týdny 10:30

Herec Pavel Handl, který spojil 30 let života s Divadlem Petra Bezruče, oslavil osmdesátiny

Pro herce Pavla Handla, rodáka z Rychnova nad Kněžnou, se Ostrava stala osudem. Po odchodu z Divadla Petra Bezruče, kde působil 30 let, hrál také v populárních muzikálech na ledě.

Před 3 týdny 10:05

Sport a pohyb jsou životní vášní dálkového běžce Stanislava Najverta

Když ostravský rodák, dálkový běžec Stanislav Najvert poprvé zdolal Beskydskou sedmičku, řekl si, že už nikdy více. Nicméně později dokázal v náročném závodu čtyřikrát zvítězit.

9. listopad 2022 12:51

Byl porevolučním místostarostou, v penzi působí mj. jako charitní dobrovolník

Zkušenosti ze sociální oblasti, z porevoluční komunální politiky i obohacující duchovní sféry. Nejen o to se ve svém životě opírá Antonín Urban z Nového Jičína.

7. listopad 2022 12:42

Dalibor Kvita fotí kopřivnickou krajinu aparátem z počátku 20. století

Víte, čemu se ve fotografické hantýrce říká jeptiška? A co obnášelo fotografické umění na přelomu minulého století? S Daliborem Kvitou vás zveme do světa vměstnaného do stařičké dřevěné skříňky.

6. listopad 2022 10:34

Památník pro kamaráda. Výtvarník Oldřich Harok vytvořil památník spisovateli Bělovskému

Spisovatel Václav Chytil, vlastním jménem Vítězslav Bělovský z Šenova u Ostravy, je znám jako novinář, nakladatel a publicista. Výtvarník Oldřich Harok vytvořil k jeho poctě památník.