• Podcasty
  • Podcasty o online marketingu od MarkMedia
Podcasty o online marketingu od MarkMedia
20. leden 2022

Poslechněte si podcast: Ohlédnutí za letošními čísly

Každé prosincové bilancování je pro mě zajímavým tématem a pokaždé se ho snažím pojmout lehce jinak. Tento rok jsem se zaměřil výhradně na čísla a nikoliv na pocity a proběhlé události.

04:08

Podcasty o online marketingu od MarkMedia

Vydává: Marek Wiener

Nabízíme vám pomocnou ruku při tvorbě webů a grafických návrhů, správě e-shopu a online marketingu. Jsme otevření novým nabídkám na spolupráci. Hledáme další projekty a klienty, kteří chtějí své podnikání rozvíjet a posunout svůj marketing na vyšší úroveň.

Web

Před šesti dny 03:07

Umělá inteligence v online marketingu

Umělá inteligence (AI) je bezesporu aktuálně hodně trendy téma, proto se s vámi rád podělím o své zkušenosti. Osobně jsem k umělé inteligenci poněkud skeptický, protože ne vždy podává dobré výsledky. Několikrát jsem se také v praxi přesvědčil, že lidem vlastně bere práci. Když už je však k dispozici, využívám ji ve třech rovinách.

Před týdnem 02:31

Allegro a Kaufland. Co očekávat od nových marketplaces?

Na českém trhu se letos objevila novinka v podobě nových „marketplaces“, tedy míst, kde na jednom místě nakoupíte v podstatě cokoliv. Doposud jsme byli zvyklí na nákupní galerie jako je Mall, Alza nebo Heureka, teď se k nim nově připojilo také polské Allegro a německý Kaufland.

Před 3 týdny 02:18

podcast

Weby a e-shopy tentokrát nechám odpočívat. V dnešním podcastu totiž pro vás mám doporučení na zajímavý nástroj, který je vhodný spíše pro určitý produkt, ať už je to webová aplikace, CRM nebo webová administrace vytvořená na klíč.

21. srpen 2023 02:45

Kvantitativní a kvalitativní průzkumy aneb jak na ně?

V tomto podcastu jsem si pro vás nenachystal nic jiného než doporučení na další práci s dotazníky. Navazuji tak na předchozí texty o SatisMeteru nebo Smartlooku, ale tentokrát v teoretickém pojetí.

10. srpen 2023 02:25

Jak se jednoduše orientovat v Google Search Console?

Tentokrát jsem pro vás připravil podcast, který sice nepřináší nic nového, ale myslím si, že začátečníkům i některým pokročilým přinese zajímavé podněty, čemu věnovat pozornost v Google Search Console (GSC).

23. červenec 2023 02:09

Coolors, paleta barev pro vaši práci

Mám tu pro vás další tip na zajímavý online marketingový nástroj. Tentokrát jde o pomoc s výběrem barvy. Pracovně jsem se totiž setkal nesčetněkrát se situací, kdy jsem zadával takový úkol grafikovi nebo jsem jen potřeboval někam vložit pěknou či vhodnou barvu, aby vše vypadalo decentně. Bohužel jsem zjistil, že to není úplná legrace.

14. červenec 2023 02:06

Snadné plánování pomocí Calendly

Jak už název Calendly napovídá, tento pomocník vám pomůže s vaší organizací. V rámci online marketingu bych vám tedy chtěl doporučit nástroj, který je vhodný pro zákaznickou a technickou podporu, ale i marketingové či obchodní oddělení.

9. červenec 2023 03:03

Další postřehy při přechodu na Google Analytics 4

S nástupem Google Analytics 4 pro vás mám několik dalších myšlenek, které navazují na mé předchozí podcasty na toto důležité téma.

24. červen 2023 02:33

Znáte automatické jazykové překlady?

V tomto podcastu jsem se zaměřil na Mergado Translate, což je placený doplněk v rámci nástroje Mergado, určený k automatickým překladům. Ty se mohou hodit zejména v situacích, kdy nemáte k dispozici překladatele nebo texty od distributora. Pomocí tohoto nástroje si tak můžete vytvořit produktový feed, který tyto záležitosti vyřeší.

17. červen 2023 03:55

Automatické přeceňování produktů v reálném čase

Hlídání cen může být jednou z častých a neoblíbených záležitostí každého e-shopaře. V tomto podcastu proto bude řeč o e-shopech, které nabízí stejné produkty, ale vzájemně se mohou předhánět v nabízených cenách. Zaměřil na nástroj Pricing Fox od Mergado, který používají někteří mí klienti.