3. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Petr Fejk: Dokud nevysvětlíte svůj názor druhým tak ho nemáte

Petr Fejk je manažer, člověk mnoha zájmů, s velmi pestrou kariérní zkušeností. Začínal jako středoškolský učitel literatury a historie, nejvíce se ale zviditelnil v úloze ředitele Zoo Praha, kterou během 13 let proměnil ze staré, šedivé instituce na jednu z nejkrásnějších a nejuznávanějších zoo světa. Vedle toho i šéfoval rockovému klubu, hrál divadlo nebo vedl Českou národní budovu v New Yorku. Poslední jeho aktivitou je kniha Jak se dělá zoo, kterou si sám vydal a jezdí s ní po Čechách číst a přednášet. Petr Fejk je držitelem titulu Manažer roku (2005), Marketér roku (2006) a Ceny ministra životního prostředí ČR (2008). Se Štěpánem si povídali o jeho životě, profesní dráze i řadě témat z jeho současného života.

01:03:16

Offline Štěpána Křečka

Vydává: BH Securities

Offline Štěpána Křečka - Váš zdroj inspirace a příležitostí nejen ze světa investování. Všechny díly podcastu naleznete na webu investice.cz

Web

Před pěti dny 54:28

Michal Šnobr: ČEZ v dnešní podobě nemůže přežít 2/2

Michal Šnobr působí jako externí poradce finanční skupiny J&T v oblasti energetiky. Je aktivním investorem a minoritním akcionářem společnosti ČEZ. Kromě energetiky se věnuje podnikání v oblasti cestovního ruchu, zemědělství, správy nemovitostí a také výrobě montovaných a kontejnerových staveb. Štěpánovo pozvání do studia přijal a tématem jejich rozhovoru, který nakonec přinesl povídání rozložené do dvou samostatných dílů, byla především energetika, ale také společnost ČEZ.

Před týdnem 58:01

Michal Šnobr: Energetická lavina na nás už letí 1/2

Michal Šnobr působí jako externí poradce finanční skupiny J&T v oblasti energetiky. Je aktivním investorem a minoritním akcionářem společnosti ČEZ. Kromě energetiky se věnuje podnikání v oblasti cestovního ruchu, zemědělství, správy nemovitostí a také výrobě montovaných a kontejnerových staveb. Štěpánovo pozvání do studia přijal a tématem jejich rozhovoru, který nakonec přinesl povídání rozložené do dvou samostatných dílů, byla především energetika, ale také společnost ČEZ.

Před 2 týdny 01:21:37

Michael Žantovský: Agresivní válka je vždy zločin

Michael Žantovský je český překladatel, tlumočník, psycholog, publicista, spisovatel, textař, politik a diplomat, bývalý velvyslanec ČR ve Spojených státech amerických, Izraeli a ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Od září 2015 je ředitelem Knihovny Václava Havla. Se Štěpánem si v podcastu povídali o současném světě a silách, které v něm působí.

21. duben 2022 01:11:19

Lukáš Kudláček: Čína je kulturně a morálně vyhladovělá

Lukáš Kudláček je portfolio manažerem BHS a zároveň ředitelem výzkumného institutu IRCC, který se věnuje výzkumu zločinů komunismu se zaměřením na Čínu. Na akciových trzích se pohybuje od roku 2008, kdy nejprve pracoval jako investiční poradce, poté jako burzovní makléř, správce portfolia Family office a od roku 2018 působí ve společnosti BHS. Mimo svou profesní dráhu na kapitálových trzích se zabývá ekonomickou, geopolitickou a bezpečnostní analýzou, orientovanou zejména na Čínu. V podcastu byl u Štěpána již podruhé. Tentokrát se však více než o akciích, na která samozřejmě došlo také, bavili o Číně, její kulturní tradici i stávající situaci v aktuálním geopolitickém kontextu.

6. duben 2022 51:37

Artur Gevorkyan: Burza nám pomůže v dalším rozvoji

Artur Gevorkyan je zakladatel, majoritní vlastník a generální ředitel společnosti Gevorkyan, světového inovátora a globálního lídra v oblasti práškové metalurgie, který je na trhu již 25 let a dodává do více než 40 zemí světa. Společnost jako první slovenská firma letos vstoupí na pražskou burzu, kam si jde pro investorské peníze pro svůj další rozvoj. Se Štěpánem si v podcastu popovídali o firmě, jejím byznysu i výhledech, které má po této potenciálně dosud nejvyšší emisi na trhu START.

30. březen 2022 51:46

Daniel Münich: V ekonomii není nikdy nic zadarmo

Docent Daniel Münich je akademický ekonom. Působí v doktorském programu CERGE-EI, společného pracoviště Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy, kde se dlouhodobě zabývá problematikou ekonomie trhu práce, školství a výzkumu. Kromě výzkumné a pedagogické činnosti v posledních patnácti letech také působil jako expert či poradce v rámci projektů Evropské unie, Mezinárodního měnového fondu, OECD, Světové banky a řady národních institucí. Se Štěpánem si v podcastu popovídali o současném válečném konfliktu a jeho možných dopadech na hospodářství a společnost, ale také o řadě dalších, nejen ekonomických témat.

23. březen 2022 48:24

Karel Janeček: Bez svobody by život vůbec neměl smysl

Karel Janeček je český matematik, bojovník proti korupci, autor volebního systému D21 - Janečkova metoda a kandidát na post prezidenta. Přednášel finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je spoluzakladatelem společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty. Je zakladatelem Nadačního fondu proti korupci, založil také Institute H21, Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu (dnes Nadační fond Neuron na podporu vědy), Nadační fond pomoci a platformu Znesnáze21, Nadaci Karla Janečka a nadaci Science 21. Se Štěpánem si povídali o současné situaci na Ukrajině, jeho filantropických aktivitách a řadě dalších aktuálních témat, včetně jeho kandidatury na post hlavy státu.

16. březen 2022 01:17:06

Jindřich Šídlo: Média nikdy nemají být na něčí straně

Jindřich Šídlo je známý žurnalista. Svou práci započal v Českém deníku, poté působil v Respektu a dále v redakci Mladé fronty Dnes. Jako vedoucí redaktor pracoval v Hospodářských novinách. Rovněž řídil domácí zpravodajství v České televizi a nyní působí v redakci Seznam Zprávy. Za novinářskou práci získal mnoho ocenění. Se Štěpánem si přišel do podcastu popovídat o českých médiích, novinářské práci a řadě aktuálních témat.

2. březen 2022 36:06

Petr Stuchlík: S vysokou inflací budeme žít minimálně 2 roky

Petr Stuchlík je podnikatel a manažer. Spoluzakládal Fincentrum, které v roce 2018 prodal. V letech 2002 až 2006 pracoval ve vedení společnosti Mafra. Po neúspěšné kandidatuře na primátora Prahy se dnes opět věnuje byznysu. Se Štěpánem se v podcastu bavili o ekonomických otázkách, inflaci, hypotékách i jeho vztahu k hudbě.

17. únor 2022 01:09:39

Martin Řezníček: Amerika je rozdělená úplně ve všem

Martin Řezníček je reportérem a moderátorem České televize, uvádí hlavní zpravodajské relace Události a Události, komentáře. Pět let působil jako zahraniční zpravodaj ČT ve Washingtonu a dřív i jako redaktor české redakce BBC v Praze a Londýně. Do podcastu Offline Štěpána Křečka se přišel podělit o své zkušenosti a příběhy z jeho pracovního působení v Americe, ale odpovídal také na otázky z oblastí médií a společenského dění obecně.