NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Alexandr Vondra: Svět máme svěřený a měli bychom ho vracet lepší

Alexandr Vondra začínal svou politickou kariéru v disentu, spoluzakládal Občanské fórum a v jeho bytě v Trojanově ulici vznikl pozdější týdeník Respekt. Vystudovaný přírodovědec pracoval po revoluci jako poradce Václava Havla, stál u zrodu české zahraniční politiky, Visegrádské spolupráce i vstupu do NATO. Čtyři roky působil jako český velvyslanec ve Washingtonu. Po několika letech působení ve vrcholné politice na ministerských postech odešel do soukromého sektoru a odstěhoval se na venkov. V roce 2019 se z 15. místa kandidátky prokroužkoval do Evropského parlamentu. Se Štěpánem si přišel popovídat o aktuálním dění ve světě, jeho mocenském rozložení a třeba i o tom, jak se dívá na aktuální trendy v oblasti udržitelného rozvoje a Green Dealu.

01:15:54

Offline Štěpána Křečka

Vydává: BH Securities

Offline Štěpána Křečka - Váš zdroj inspirace a příležitostí nejen ze světa investování. Všechny díly podcastu naleznete na webu investice.cz

Web

Před 3 týdny 01:41:47

Tomáš Etzler: Číňané umí trpět, ale jednou to bouchnout musí

Tomáš Etzler pracoval jako novinář České televize a CNN. Jako první Čech získal Cenu Emmy. Proslavil se svými reportážemi z Číny. Nově vydal dokumentární film Nebe a knihu Novinářem v Číně.  Se Štěpánem si ve studiu povídali o současné Číně, její politice, ale také společenském vývoji a souvislostech s děním v okolním světě tak, jak je vidí na základě svých profesních i osobních zkušeností, které s touto zemí má.

3. listopad 2021 01:03:16

Petr Fejk: Dokud nevysvětlíte svůj názor druhým tak ho nemáte

Petr Fejk je manažer, člověk mnoha zájmů, s velmi pestrou kariérní zkušeností. Začínal jako středoškolský učitel literatury a historie, nejvíce se ale zviditelnil v úloze ředitele Zoo Praha, kterou během 13 let proměnil ze staré, šedivé instituce na jednu z nejkrásnějších a nejuznávanějších zoo světa. Vedle toho i šéfoval rockovému klubu, hrál divadlo nebo vedl Českou národní budovu v New Yorku. Poslední jeho aktivitou je kniha Jak se dělá zoo, kterou si sám vydal a jezdí s ní po Čechách číst a přednášet. Petr Fejk je držitelem titulu Manažer roku (2005), Marketér roku (2006) a Ceny ministra životního prostředí ČR (2008). Se Štěpánem si povídali o jeho životě, profesní dráze i řadě témat z jeho současného života.

27. říjen 2021 54:11

Dana Drábová: Jádro má to nejlepší teprve před sebou

Dana Drábová je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a místostarostkou Pyšel. Dále je držitelkou tří doktorátů a byla jí udělena medaile Za zásluhy I. stupně. Se Štepánem si v podcastu Offline povídali o energetice a budoucím vývoji našeho energetického mixu.

20. říjen 2021 01:04:17

Tatiana Čabáková: Odliv "mozků ze Slovenska" do ČR je stále silný

Tatiana Čabáková se narodila a vyrostla v Martině, ve městě, které leží v údolí mezi Malou a Velkou Fatrou. Díky tomu celoživotně miluje tyto kopce, kam rádi jezdí i čeští turisté. Vystudovala žurnalistiku v Bratislavě, kde později pracovala ve Slovenském rozhlasu. Do Prahy se přestěhovala za svým manželem, žije tady již 23 let. Kromě toho, že pracuje v Českém rozhlasu jako moderátorka a editorka slovenského vysílání, již 20 let vede Nadaci pro rozvoj vzdělání. A právě především o této nadaci, kterou BH Securities dlouhodobě podporuje, si přišla popovídat se Štěpánem do studia. Výsledně však diskuse přinesla i další, širší témata, jako jsou například odliv mladých talentů ze Slovenska, úloha novinářské profese či širší pojetí a výklad svobody tak, jak jí dnes můžeme vnímat a vykládat.

7. říjen 2021 01:29:44

Radovan Vávra: Investorův průvodce po galaxii 3/3

Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem již v květnu tohoto roku natočili podcast o ekonomických a investičních tématech, který se setkal s velmi kladným ohlasem. A právě proto se setkali ve studiu podruhé, aby mohli diskutovat znovu a více do hloubky. Výsledkem je seriál podcastů o třech dílech, které vám představíme postupně. Dnes vám přinášíme poslední, závěrečnou epizodu, v níž společně probrali další řadu investorských témat i konkrétních akciových titulů.

6. říjen 2021 01:17:22

Radovan Vávra: Investorův průvodce po galaxii 2/3

Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem již v květnu tohoto roku natočili podcast o ekonomických a investičních tématech, který se setkal s velmi kladným ohlasem. A právě proto se setkali ve studiu podruhé, aby mohli diskutovat znovu a více do hloubky. Výsledkem je seriál podcastů o třech dílech, které vám představíme postupně. Dnes vám přinášíme druhý z nich, který se již zaměřoval na konkrétní segmenty akciového trhu, jejich šampiony a poražené. I tentokrát vznikla zajímavá diskuse plná nových vhledů a úhlů pohledu. Příjemný poslech!

6. říjen 2021 57:43

Radovan Vávra: Investorův průvodce po galaxii 1/3

Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem již v květnu tohoto roku natočili podcast o ekonomických a investičních tématech, který se setkal s velmi kladným ohlasem. A právě proto se setkali ve studiu podruhé, aby mohli diskutovat znovu a více do hloubky. Výsledkem je seriál podcastů o třech dílech, které vám představíme postupně. Dnes vám přinášíme první z nich, který se zabýval především makroekonomickými tématy a hospodařením státu. V následujících dvou dílech si pak budete moci poslechnout o konkrétních akciových titulech, názorech na ně i praktických investorských strategiích.

30. září 2021 52:15

Jiří Grund: Poptávka po datových službách posílí

Jiří Grund je prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), vystudoval MSc a MBA na Nottingham Trent University (UK). V minulosti řídil marketing a komunikaci ve společnostech Microsoft, na Ministerstvu obrany či v Českých radiokomunikacích. Od roku 2017 se v barvách APMS aktivně podílí na vytváření lepšího prostředí pro budování telekomunikační infrastruktury v ČR. Je ženatý, má 3 děti. Se Štěpánem si v podcastu povídali o telekomunikačním businessu, jeho konkrétních dopadech na život v Česku i možných směrech, kterými se může vydávat.

22. září 2021 44:13

Tomáš Havryluk: Pro Alzu je klíčový gen přizpůsobivosti

Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz [http://alza.cz/] a.s. vystudoval softwarové inženýrství na Českém vysokém učení technickém v Praze. Ještě během studií, v roce 2007, nastoupil do společnosti Alza.cz [http://alza.cz/], kde zakládal její IT oddělení a stál u zrodu mnoha inovací, které nastavily nové standardy české e-commerce. Během sedmi let se stal členem nejužšího vedení firmy jako místopředseda představenstva. Z této pozice v současné době řeší zejména strategické projekty společnosti a zodpovídá za její hospodaření.