Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 14826. květen 2022

Poslechněte si podcast: ODS luxuje voliče TOP 09 a Pirátů. O koalici Spolu už panují první pochyby

Analýza Lucie Stuchlíkové: Úspěch koalice Spolu vynesl na vrchol ODS, zatímco lidovci a TOP 09 stagnují, nebo ztrácejí. Jen několik měsíců po volbách se už objevují úvahy, zda je aktuální rozdělení sil spravedlivé a do budoucna udržitelné.

12:30

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 583Dnes 12:11

Pod čarou: Padělky už nejsou tabu. Luxusní značky si za to mohou samy.

Newsletter Matouše Hrdiny: Koupili byste si záměrně padělanou kabelku od luxusní značky? Pokud se vám tahle představa příčí, nejspíš vás dnešní Pod čarou nepotěší. Bude totiž o tom, proč trh s padělky stále roste a proč už falešná móda není zdaleka takové tabu.

Epizoda 582Včera 17:52

Jak bratři z ODS přišli k obecním bytům: 7 jinak a přece stejně

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Přinášíme příběhy sedmi domů, které patřily městu, ale po privatizaci skončily v rodinném porfoliu předsedy brněnské ODS a náměstka primátorky Roberta Kerndla.

Epizoda 582Včera 10:45

Příbuzní předsedy ODS v Brně získali městské byty za miliony

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Reportéři Seznam Zpráv prozkoumali a popsali případy téměř desítky městských nemovitostí, které přímo anebo přes prostředníky doputovaly rodině náměstka primátorky Roberta Kerndla.

Epizoda 582Včera 10:34

Budoucnost peněz? Naopak, miliardové bankroty posílají kryptoměny ke dnu

Analýza Lukáše Voženílka. Hodnota digitálních měn rapidně klesá. Trh postihlo několik bankrotů významných hráčů. Důvěra v odvětví kryptoměn je významně narušená. Kaskáda krachů má navíc pokračovat a celá krize zdaleka nedosáhla finálních rozměrů.

Epizoda 582Včera 08:59

Středulovi v kampani radí Haškův lobbista

Článek Ondřeje Koutníka a Lukáše Valáška. Seznam Zprávy zjistily, že prezidentskému uchazeči Josefu Středulovi radí lobbista Jan Slánský, spojovaný s některými kauzami bývalého hejtmana Haška. Odborový předák kampaň konzultuje i se spojencem expremiéra Sobotky.

Epizoda 581Před dvěma dny 05:35

Komentář: Ukrajinská válka už má vítěze. Tureckého sultána

Komentář Pavla Novotného. Mocenský cynik s nezdolnou touhou po moci by měl Moskvě poděkovat. Protože to byla právě její invaze, která ho vrátila na globální výsluní.

Epizoda 580Před dvěma dny 07:35

Policie jde po bydlení, které získali příbuzní primátorky Brna. Stíhá 2 ženy

Článek Adély Jelínkové a Lukáše Valáška. Rozsáhlé vyšetřování manipulací s městským majetkem v Brně se dostalo do blízkosti brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS).

Epizoda 579Před dvěma dny 09:35

Vše pro válku. Ruská ekonomika přechází na vojenský režim

Analýza Tomáše Perglera. Kreml čím dál více přizpůsobuje ruské hospodářství potřebám války na Ukrajině. Je to marné úsilí, nebo si přerozdělováním výdajů zajistí pevnější podporu obyvatelstva?

Epizoda 578Před třemi dny 07:37

Komentář: Životní prostředí není ministerstvo na vedlejšák. Politici spí

Komentář Apoleny Rychlíkové. Na Ministerstvo životního prostředí se v české politice často nahlíží jako na „vedlejší“, nepotřebný úřad. Klimatická krize by nás měla přimět tento přístup rychle přehodnotit.

Epizoda 578Před třemi dny 12:03

Prověřují se případy ve škole Danuše Nerudové. Závěr bude znám až po volbách

Článek Jiřího Pšeničky a Tomáše Perglera. Národní akreditační úřad pro vysoké školství řeší podezření, že se na Mendelově univerzitě v éře rektorky Danuše Nerudové porušovala pravidla. Nynější kandidátka na prezidentku uvedla, že necítí žádnou spoluzodpovědnost.