• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Poplatky za tranzit ropy. Regulační poplatky na pohotovosti. Život na Měsíci

Ukrajina zvýší poplatky za tranzit ropy z Ruska do střední Evropy. Bude to mít vliv na cenu? Má smysl uvažovat o zvýšení poplatku za využití lékařské pohotovosti? A budou už za pár let lidé žít na Měsíci? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

20:03

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:57

Kandidáti vyřazení z prezidentské volby ještě zůstávají ve hře. Kam přijdou německé rakety Patriot?

Při prezidentské volbě si lidé budou moci najisto vybírat z devíti kandidátů. Ve hře ale zatím zůstávají také Karel Diviš, Karel Janeček a Tomáš Březina, kteří se chtějí odvolat ke správnímu soudu. Jaký bude další postup? Vzniklo mezi Polskem a Německem nedorozumění kolem systému Patriot? A jak drahá bude letos lyžařská sezona v Česku?

Včera 19:31

Odpolední publicistika: Konec EET. Vyřazení kandidáti na prezidenta. SÚKL prověřuje dětské vakcíny

Elektronická evidence tržeb končí. Kdo se bude radovat? Proč se ani zámožným podnikatelům nepodařilo získat dost podpisů pro kandidaturu na prezidenta? A co úřad prověřuje na vakcínách Prevenar 13 a Infanrix Hexa?

Včera 19:36

O všem, co se právě děje

Před dvěma dny 20:10

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Vztahy V4. Unijní spory a energetická krize. Genderově motivované násilí

Co napověděla dnešní premiérská schůzka o aktuálních vztazích zemí Visegrádské čtyřky? Budou unijní státy schopny se dohodnout na dalších zásadních krocích proti neúměrnému zdražování energií a překonají spory, které potvrdilo i dnešní bruselské jednání energetických ministrů? Nakolik se daří potírat genderově motivované násilí na zdejších vysokých školách?

Před dvěma dny 20:14

Polední publicistika: EU proti zdražování plynu. 3/4 války na Ukrajině. Migrační trasa na Balkánu

Proč unijní ministři energetiky vedou patrně v těchto chvílích mimořádně vypjatou diskusi o dlouho očekávaném návrhu Evropské komise proti extrémnímu zdražování plynu? Do jakého bodu dospěla po tři čtvrtě roce ruská vojenská agrese na Ukrajině? A jak se středoevropské státy chystají koordinovat další postup vůči takzvané západobalkánské migrační trase? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před třemi dny 19:53

Odpolední publicistika: Ceny energií. Ruské útoky na Ukrajině. Nový ředitel NP České Švýcarsko

Zastropuje česká vláda ceny energií i pro velké firmy na základě celounijní dohody? Nakolik energetickou a humanitární krizi na Ukrajině prohloubila nová vlna ruských vzdušných útoků několik hodin poté, co rezoluce Evropského parlamentu označila Rusko za stát podporující terorismus? A s jakými prioritami se ujímá funkce nový ředitel Národního parku České Švýcarsko, zasaženého v létě rozsáhlými požáry?

Před třemi dny 19:55

Polední publicistika: Zemědělství a ceny energií. Rusko coby teroristický stát. Jak odpoví Moskva?

Do jaké míry se s vysokými cenami energií potýkají klíčové zemědělské sektory – a nakolik se promítají i do cen potravin? O jaké argumenty se opírá rezoluce Evropského parlamentu, která označuje Rusko za stát podporující terorismus? A jak by na tuto deklaraci mohla odpovědět Moskva a její dosavadní spojenci v postsovětském prostoru? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před čtyřmi dny 19:59

Odpolední publicistika: EU zastropuje ceny plynu. Výpadky dodávek léků. Restaurace před krachem

Jaký efekt může mít evropské zastropování prodejních cen plynu? Proč dochází k výpadkům v zásobování některých léků Které hospody a restaurace bojují o přežití? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:54

O všem, co se právě děje