• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Důchody pro disidenty. Nejistý klid zbraní. Open AI bez šéfa

Jak se bude Ústav pro studium totalitních režimů podílet na narovnání důchodů odpůrců a odpůrkyň komunistického režimu? Co oddaluje avizovanou přestávku v bojích mezi Izraelem a palestinským Hamásem? Proč se firma Open AI zbavuje svého ředitele a vizionáře umělé inteligence Sam Altmana? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:53

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:54

Polední publicistka: Inflace v Česku. Prověrka Petra Koláře. Situace v Polsku

Listopadový pokles inflace byl nižší, než se čekalo – dá se po novém roce stále čekat skok inflace směrem dolů? Proč nakonec nebude mít poradce prezidenta Petr Kolář vyšší stupeň prověrky? A skončí dnes Mission imposible polského premiéra Morawieckého, který se pokusil sestavit novou vládu?

Včera 20:07

Polední publicistika: Ceny tepla v roce 2024. Jednání na COP28. Pietní akce ke Dni lidských práv

S jakými cenami tepla by měly od nového roku počítat tuzemské domácnosti? Zasekla se jednání světové klimatické konference v Dubaji na sporu kolem fosilních paliv? A jaké příběhy připomínají pietní akty organizace Paměť národa k dnešnímu Dni lidských práv? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před dvěma dny 20:01

Vzpomínka na Schwarzenberga. Unijní regulace AI. Rozjezd lyžařské sezóny

Jak vzpomíná na osobnost Karla Schwarzenberga jeden z jeho přátel, pražský biskup Václav Malý? Jak pojali vyjednavači Evropské unie údajně přelomový návrh na regulaci umělé inteligence? A jakým tempem se rozjíždí lyžařská sezóna na tuzemských horách? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před třemi dny 19:16

Transformace zdravotnictví. Putin znovu prezidentem. Rusové na olympiádě. Poníci a hnízdění ptáků

Je dnes podepsaná dohoda vlády s protestujícími zdravotníky prvním krokem k transformaci českého zdravotnictví? Proč Vladimir Putin potvrdil další prezidentskou kandidaturu právě na slavnostním vojenském ceremoniálu? Co mělo vliv na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který připustil na příští olympiádu ruské a běloruské sportovce – pod neutrálním statusem? A jak pomohou angličtí poníci zlepšovat podmínky pro hnízdění ptáků u České Lípy?

Před třemi dny 19:54

O všem, co se právě děje

Před čtyřmi dny 19:48

Odpolední publicistika: Odbory lékařů k dohodě. Netanjahu kritizuje lidskoprávní organizace

Mají lékařské odbory výhrady k dohodě mezi nespokojenými lékaři, VZP a ministerstvem zdravotnictví a jsou jejich členové připraveni stáhnout po zítřku výpovědi z přesčasů? Má izraelský premiér pravdu, když viní mezinárodní organizace na ochranu lidských práv, že neodsoudily sexuální násilí, kterého si na izraelských ženách dopustili teroristé z Hamásu. A čím jsou výjimečné stavby Jana Blažeje Santiniho, od jehož smrti uplynulo právě dnes 300 let?

Před čtyřmi dny 19:54

Polední publicistika: Rozsudek pro učitelku. Sbližování Ruska a Saúdské Arábie. Domácí pečení

Co plyne z potvrzení rozsudku pro učitelku základní školy, která zpochybňovala ruské válečné zločiny na Ukrajině? Kam až může zajít sbližování Ruska a Saúdské Arábie? Jaké povinnosti musí splnit lidé, kteří pečou doma vánoční cukroví na zakázku?

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Ceny potravin. Pomoc Ukrajině a Izraeli. Evropské volby. Ruční výroba skla

Co může antimonopolní úřad udělat pro to, aby potraviny v Česku nebyly dražší než v zahraničí? Hrozí, že USA už nepošlou Ukrajině a Izraeli další pomoc? Proč mají Češi nejmenší zájem o volby do Evropského parlamentu v celé Unii? A jak by mohl zápis na seznam nehmotného dědictví UNESCO pomoci sklářům?

Před pěti dny 19:56

Polední publicistika: Minimální mzda. Situace v Pásmu Gazy. Putin v Emirátech

Jaký růst mezd plánují do budoucna zaměstnavatelé a dočkají se letos zaměstnanci vánočních odměn? Dělá izraelská armáda vše pro osvobození rukojmích zadržovaných teroristy z Hamásu? Ruský prezident je ve Spojených arabských emirátech - zlepšuje se Putinova pozice na mezinárodní scéně?

Před šesti dny 20:04

Odpolední publicistika: Operace na jihu Gazy. Hospodaření českých měst. Duševní zdraví studentů

Jakou podobu a jaký dopad na civilní obyvatele má izraelská vojenská operace na jihu Gazy? Co vypovídají o reálné ekonomické situaci tuzemských měst a obcí údaje, podle kterých mají zatím letos nejlepší výsledky hospodaření za posledních 10 let? A co zjistila studie zaměřená na duševní zdraví žáků a studentů na severu Čech v Ústeckém kraji? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.