Odpolední interview
NejnovějšíPřed dvěma dny

Poslechněte si podcast: Československý Pony Express. Letos se pojede už 39. ročník

Romantika Divokého západu, vzrušení a zodpovědnost jezdců, ale také dlouhé přípravy organizátorů. A výsledek? Nevšední zážitek a velká hrdost všech zúčastněných.

10:08

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před pěti dny 12:26

Celý život pracoval jako havíř, teď svou profesi převádí do maleb a ilustrací

Obrazy malíře Františka Procházky z Dolních Datyní na Karvinsku dopodrobna vykreslují hornické prostředí. Horníky v šachtě, vybavení, podmínky pod zemí. Řemeslo by se z nich dalo skoro vyučovat.

Před týdnem 11:55

O galerii na bíloveckém zámku se stará malířka Rosana de Montfort

Už jste někdy zavítali do Galerie Moritz na zámku v Bílovci? Na rozhlasovou návštěvu vás vezmeme právě teď. Galeristka, kurátorka a malířka Rosana de Montfort je umělecká osobnost s pozoruhodným životním příběhem a zkušenostmi nasbíranými dlouholetým působením v zahraničí.

Před týdnem 10:12

Rozhlasu přeji, aby byl stále potřeba. Setkání s mistrem zvuku Radkem Krajíčkem

Radek Krajíček, mistr zvuku a rozhlasový technik s uměleckým srdcem spojil svůj život s ostravským rozhlasem na dvacet let. Na místo asistenta zvukaře nastoupil v roce 1971. Jak to všechno začalo?

Před týdnem 12:19

Práce se dřevem a modelářství, to je koníček Miloše Kováře z Kozlovic

To, co se mu pod rukama rodí, jsou dřevěné modely ikonických staveb Beskyd. Jak se díla rodí a kde bere inspiraci? Uslyšíte v reportáži.

Před týdnem 11:07

Dům kultury Poklad v Ostravě vítá na setkání Klubu seniorů čím dál více účastníků

Do Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě míří každou druhou středu v měsíci řada seniorů. Od patnácté hodiny právě zde totiž začíná setkání Klubu seniorů, vždy s rozmanitým kulturním programem. Ten připravuje dramaturg a folklorista Jan Rokyta.

Před 2 týdny 11:43

Bouřlivé ovace i zemětřesení při koncertu. S Ondřejem Daňkem o turné JFO po Japonsku

Ostravští filharmonici se vrátili z třináctidenního turné po Japonsku. Odehráli tam 9 koncertů, vystoupili například v Tokiu a na festivalu v Kanazawě. Osmdesátka muzikantů Janáčkovy filharmonie Ostrava sklidila u japonských posluchačů bouřlivé ovace.

Před 2 týdny 10:48

Šel ve stopách svého otce. Václav Bělohlavý spojil s rozhlasem celý profesní život

Český rozhlas rovných sto let. A v našem vysílání vám představujeme každou květnoovu neděli některou z osobností, která se zapsala do historie ostravského rozhlasu.

Před 2 týdny 10:07

Festival folkových kapel, Malá Ostrava. Pojďte s námi do zákulisí

Čtyři kapely se tento týden vystřídaly u nás ve studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Vůbec poprvé se tam konal už zavedený festival Malá Ostrava. Koncert jsme tentokrát nepřenášeli živě, ale vznikly nahrávky a ty si budete moci poslechnout později v našem vysílání.

Před 2 týdny 08:42

Ostravská komunita motoristických veteránů funguje už přes půl století

Třicet a víc let staré auto nemusí být určeno do šrotu, ale může být vstupenkou do komunity veteránů. Třeba do Veteran car clubu Ostrava. Funguje už přes půl století, ale od letoška s novým předsedou.

Před 2 týdny 08:30

Největší poškozovači sluchu? Kromě hluku jsou to nikotin a léky

Sluch je jedním z nejdůležitějších smyslů, které používáme. Zatímco ztráta zraku nás izoluje od věcí, ztráta sluchu nás oddělí od lidí.