eCanis.cz
24. březen 2022

Poslechněte si podcast: Odis

Slyšeli jste už někdy o jediném národním ukrajinském plemeni s tajemným názvem ODIS? Tušíte, co to přesně znamená, z jakých plemen a za jakým účelem tento malý, akční a povahově moc příjemný psík vlastně vznikl? A hodí se třeba do rodiny s dětmi? Na všechny tyto, ale i další otázky Michaely Weidnerové z eCanis a Bc. Vladimíry Tiché z Labvetu trpělivě odpovídá Markéta Sojková, která k nám do republiky přivezla v roce 2016 první fenku a následně na ní odchovala i u nás historicky první vrh. A kdo ví… Třeba vás právě tento podcast natolik namotivuje, že i vy sami zatoužíte po malém střapatém štěňátku. Tak příjemný poslech!

35:20

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Včera 26:20

Jak vychovávat štěně

Pořízení štěněte je jistě velkou událostí pro každou rodinu, a tak se určitě shodneme na tom, že je nesmírně důležitý správný přístup a adekvátní výchova hned od samotného začátku. Máte však představu o tom, na co všechno bychom měli myslet po příchodu té malé chlupaté kuličky k nám domů, co a jak nejdříve naučit, na co dávat velký pozor a co v žádném případě nezanedbat? To jsou některé z „všetečných“ otázek, které Romaně Kuchařové z portálu pejskarina.cz pokládaly MVDr. Hana Prausová za veterinární laboratoř Labvet a Michaela Weidnerová za kynologický magazín eCanis. Více se dozvíte právě v tomto dílu našeho společného podcastu.

Před 2 týdny 27:23

Kulhání není jenom borelióza – 2. díl

Již podruhé s ortopedem MVDr. Janem Čučkou z kladenské kliniky Zvířecí doktor! Tentokrát opět probíráme další „neduhy“ pohybového aparátu psa. Slyšeli jste už někdy o osteochondróze ramenního kloubu (OCD), či o luxaci patelly nebo vůbec netušíte, o čem je řeč? A máte představu o tom, kterých plemen se tato problematika týká a jakou kvalitu života může mít, či nemít postižený jedinec? Je řešením třeba operace? Tyto a další otázky pokládají panu doktorovi Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis a MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet. Určitě si tedy tuto epizodu nenechte ujít!

Před 2 týdny 27:22

Čipování, očkování a kontrola vrhu

Plánujete stát se chovatelem nebo jste už nějaké vrhy dokonce odchovali? A zajímalo by vás všechno, co se točí kolem označování štěňátek mikročipem a také jejich očkování? Jak to celé funguje, co vás může potkat, na co nezapomenout a proč je třeba dobré nechat si od veterináře vystavit i potvrzení o zdravotním stavu svého odchovu, rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám získané informace budou hodit i v praxi.

30. červenec 2023 26:30

Nebezpečí českých luhů a hájů

Máte představu o tom, co všechno si můžete domů „přinést“ z českých luhů a hájů za „poklady“? Nejsou to jen blechy a klíšťata, ale pěknou paseku umí nadělat i nešikovně zapíchnutá osina v kožíšku nebo bakterie ze znečištěných vodních toků. A nesmíme zapomenout ani na přehřátí organismu, či rizika, která s sebou nese plavání v přírodě. To vše jsou otázky, které pokládá za redakci eCanis Michaela Weidnerová Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet. Doufáme, že i tato epizoda našeho společného podcastu vám pomůže lépe si užít léto ve společnosti vašeho čtyřnohého parťáka.

23. červenec 2023 18:15

Vodítko není sprosté slovo

Také se občas zamýšlíte nad tím, zda svého psa nechat v parku nebo v lese běhat na volno, nebo kdy ho naopak už raději připnout na vodítko? To je v té naší kynologické bublině hodně a často probírané téma a z našeho pohledu i téma velmi důležité. My jsme tedy nelenili a požádali o pohled na věc pražského trenéra psů Kubu Slavíka, a to už je samo o sobě příslibem toho, že se seznámíte nejen s jeho názorem na problematiku jako takovou, ale pochopitelně se u toho i pořádně zasmějete. Za naši redakci pokládá všetečné otázky Míša Weidnerová a vám přejeme příjemný poslech.

16. červenec 2023 30:05

Co je to inseminace?

Řadíte se mezi zodpovědné chovatele, kteří se rovněž rádi vzdělávají? Určitě vás tedy bude zajímat problematika týkající se reprodukce, k níž patří i inseminace. Tušíte třeba, v jakých případech se k tomuto úkonu může nebo musí přistoupit, jak se konkrétně provádí nebo co k tomu říkají příslušné řády a předpisy? To je totiž téma, které si pro vás společně připravily Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis a Bc. Vladimíra Tichá z veterinární laboratoře Labvet. Užijte si tedy celý tento díl!

9. červenec 2023 20:59

Slyšeli jste už o lapinkoiře?

Rádi se seznamujete s málopočetnými nebo méně známými plemeny? Pak tu pro vás máme jednu opravdovou lahůdku! Na veletrhu For Pets 2023 zpovídala Michaela Weidnerová sympatickou Jitku Bastl Hořákovou, chovatelku a milovnici této velmi staré finské psí rasy, která se podobá dnešním špicům, ale laik ji může zaměnit třeba i s aljašským malamutem nebo sibiřským huskym. Pojďme se tedy společně „podívat na chloupek“ lapinkoirám…

2. červenec 2023 33:52

Kulhání není jenom borelióza – 1. díl

Tato epizoda by se také dala nazvat „Ortoped specialista hovoří o DKK a DLK“. Dysplazie kyčelních a loketních kloubů je problematikou, kterou neustále řeší majitelé a chovatelé především velkých plemen psů a také jejich chovatelské kluby. Pojďme se tedy společně podívat trochu pod pokličku a shrnout si jasně daná fakta, ale i mýty, které toto onemocnění provázejí. Na „všetečné“ otázky MVDr. Hany Prausové z veterinární laboratoře Labvet a Michaely Weidnerové z redakce eCanis trpělivě odpovídá MVDr. Jan Čučka z kladenské kliniky Zvířecí doktor. Přejeme příjemný poslech všem!

19. červen 2023 24:44

Leishmanióza alias ničivka

Slyšeli jste už někdy o nemoci zvané leishmanióza, kterou si váš pes může jako nechtěný suvenýr dovézt z dovolené v jižních státech? A máte představu o tom, jak se projevuje, s čím ji lze jednoduše zaměnit a naopak jak se spolehlivě diagnostikuje? Právě způsob přenosu, rizika a následky tohoto nevyléčitelného onemocnění s inkubační dobou od tří měsíců až do sedmi let a také možnosti prevence probírá v tomto dílu podcastu Michaela Weinderová z eCanis s MVDr. Hanou Prausovou z Labvetu. Souhlasíte, že lepší je být dobře informovaný než později nemile překvapený?

4. červen 2023 24:28

Na dovolenou se psem

Chystáte se v létě nebo kdykoliv jindy na dovolenou u nás, či v zahraničí nebo třeba na výcvikový tábor se svým psem? A zajímalo by vás, na co byste v žádném případě neměli zapomenout, co přibalit do psí cestovní lékárničky nebo čeho se raději vyvarovat? Tyto a další otázky probírá v této epizodě Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že se vám všechny získané informace budou hodit…