Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Odhalení skleněných autobusových zastávek v sobotu v Kamenickém Šenově odstartuje Lustrfest

V Kamenickém Šenově vznikají nové umělecky ztvárněné zastávky autobusů. Vzhledem k tomu, že je město plné sklářských ateliérů, není překvapením, že dominantním materiálem bude sklo. Do dílny, kde unikátní přístřešky vznikají, nahlédl redaktor Jiří Jelínek.

02:17

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:21

Bez zajištění dalších peněz pro libereckou přehradu Harcov hrozí podle Povodí Labe omezení oprav

Dno přehrady Harcov v Liberci zbavují na začátku června 2023 těžké stroje letitých nánosů bahna. Odvézt by ho měly celkem 50 tisíc kubíků. Podle Povodí Labe je ale dokončení rekonstrukce, která by měla trvat ještě dva roky, v ohrožení.

Dnes 02:06

Jak přitáhnout děti ke čtení? V Liberci se o to snaží Festival dětského čtenářství

V Liberci se koná 20. ročník Festivalu dětského čtenářství. Zájemci můžou přijít na setkání s tvůrci dětských knih, na veřejná čtení nebo na workshopy. Program je připravený nejen v Krajské vědecké knihovně, ale třeba v kině Varšava, Oblastní galerii nebo Naivním divadle.

Dnes 02:52

V libereckém Zlatém Lvu vyhlásili výsledky soutěže Stejná šance - zaměstnavatel roku 2023

Jakou šanci získat práci mají lidé se zdravotním hendikepem? V Libereckém kraji je víc než dvacítka firem, které jejich práci vítají. 7. června 2023 některé z nich získaly ocenění. Na slavnostním vyhlášení natáčela redaktorka Jana Švecová.

Dnes 00:51

K pobočce pošty ve Vrchlického ulici v Liberci budou nově zajíždět tři autobusové linky

V Liberci se změní trasy tří autobusových linek městské dopravy. Autobusy číslo 14, 34 a 25 budou nově na žádost obyvatel města zajíždět do Vrchlického ulice, kde je pobočka České pošty, obchodní dům a tři školy.

Včera 03:36

Polský premiér: Turów je příliš významný a vláda ho nedovolí uzavřít. Uděláme vše, aby fungoval

Polský premiér Mateusz Morawiecki podle polských médií prohlásil, že hnědouhelný důl Turów při hranici s Českou republikou zavřít nenechá. Reagoval tak na verdikt správního soudu ve Varšavě, který pozastavil účinnost dokumentů potřebných pro další pokračování těžby. Žalobu k soudu podalo německé město Žitava, které s další těžbou nesouhlasí.

Před dvěma dny 03:35

Druholigový hokej v Jablonci nad Nisou končí. Má spory s městskou společností Sport Jablonec

Tělovýchovná jednota HC Jablonec se pro letošní sezónu vzdala licence. Důvodem jsou spory s městskou společností Sport Jablonec o ukončení smluvního vztahu mezi klubem a společností a také kvůli špatnému stavu zimního stadionu.

Před dvěma dny 03:29

Nemocnice v Semilech se změní na Odborný rehabilitační ústav, ambulance zůstanou

V pondělí 5. června 2023 představili zástupci nemocnice podobu nového ústavu veřejnosti. Bude v něm k dispozici 69 lůžek pro dlouhodobou i časnou rehabilitaci pacientů po vážných úrazech nebo mozkových mrtvicích.

Před dvěma dny 01:02

V Novém Boru zruší finanční podporu domácího třídění odpadků

Od roku 2024 už lidé v Novém Boru nebudou za správné třídění dostávat slevy z poplatku za odpad. Radnice změnu obhajuje vysokou finanční náročností.

Před dvěma dny 00:58

Krajští hasiči mají tři nové cisterny vybavené zařízením pro řezání vodním paprskem

Profesionální hasiči v Libereckém kraji získali tři nové cisternové automobilové stříkačky. Jsou vybavené i zařízením pro řezání vodním paprskem.

Před třemi dny 02:08

Operátorům tísňové linky liberecké záchranné služby pomáhají takzvaní netísňoví pracovníci z TULky

Liberečtí záchranáři za rok 2022 odbavili téměř 200 tisíc telefonátů, s netísňovým voláním a také s administrativou jim proto pomáhají studenti Technické univerzity v Liberci.