Větrník - Host ve studiu
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Od záporáků k sympaťákům. Ale záporné role se hrají dobře, usmívá se herec Michal Isteník

„Strašně mě to baví, protože je to něco úplně nového,“ říká o kladných rolích Michal Isteník, člen činohry Městského divadla Brno, kde ho můžete vidět třeba jako Mistra Jakuba v Lakomci, Stivu v Anně Karenině nebo fasádníka Prouzu ve Světácích.

27:12

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před šesti dny 31:49

Čím je člověk starší, tím více si uvědomuje dary života, uvažuje biblistka Gabriela Ivana Vlková

„Žijeme s tím, že máme právo, abychom se měli dobře, abychom byli šťastni a neuvědomujeme si, že nic není samozřejmostí,“ říká docentka Gabriela Ivana Vlková, řádová sestra dominikánka, vedoucí katedry biblických věd Cirilometodějské teologické fakulty v Olomouci, bývalá děkanka.

Před týdnem 32:14

Jednohrbí velbloudi jsou v africkém Somalilandu symbolem bohatství, říká olomoucký zoolog Jan Kirner

Zoolog zahrady na Svatém Kopečku Jan Kirner patří mezi Veterináře bez hranic. Na území severního Somálska se zapojil do projektu na ochranu přírody. „V buši jsme budovali polní veterinární ambulanci v záchranné stanici pro volně žijící zvířata a na univerzitě v Hargeyse biobanku,“ upřesňuje.

Před týdnem 33:51

Příroda byla před člověkem a bude i po něm, je přesvědčen organizátor Ekologických dnů Olomouc

Michal Bartoš. Člověk, který je nejen organizátorem Ekologických dnů Olomouc, ale taky zakladatelem Sluňákova – centra ekologických aktivit města Olomouce.

Před 2 týdny 27:04

K minisérii Pozadí událostí, otvíráku podzimní televizní sezóny, psal scénář Olomoučan Michal Sýkora

Druhým scénáristou byl Petr Jarchovský, se kterým se při práci už potkali. „Na spoustu věcí máme stejný názor, ale lišíme se jako tvůrčí typy. Já jsem prozaik, on umí výborně ten dramatický tvar, takže se doplňujeme,“ říká Michal Sýkora.

Před 2 týdny 24:39

V Olomouci byla na hokeji vždy super atmosféra, těším se na ni, říká kouč gólmanů Mory Martin Prusek

Má zlato z mistrovství světa, chytal v NHL, Vítkovicím pomohl k extraligovému stříbru a bronzu. Před sezónou přišel do Olomouce, aby v Moře trénoval brankáře.

17. srpen 2022 25:46

Kámen, víno, moře, to je pro malířku Andreu Schmidt Provence, kde řadu let žije. Co ji inspiruje?

Tuto část Francie si vybrala především pro dobré klima, příjemnou atmosféru a přátelské a komunikativní lidi. „Nasávám tam hodně inspirace,“ dodává umělkyně s českými kořeny.

10. srpen 2022 27:02

Smích nemocného dítěte znamená dobře odvedenou práci, říká zdravotní klaun František Nedbal

Klaunský nos si nasadil už před patnácti lety, jako doktor Cecil Krkavec začínal v Ústeckém kraji. Teď na něj natrefíte v nemocnicích v Olomouci, Přerově, Prostějově, Zlíně nebo Kroměříži.

9. srpen 2022 32:15

Jsem na vozíku, ale bez sportu si život neumím představit, říká atlet Ščambura. V čem je jedinečný?

Dušan Ščambura je upoutaný na invalidní vozík od 27 let. Je to atlet, náš jediný dvojnásobný držitel Zlaté tretry! „Klidně budu poslední, ale sportovat budu, dokud to jen trochu půjde,“ inspiruje.

3. srpen 2022 27:49

Lukostřelba mi od základu změnila život, říká mistryně světa Kateřina Poprachová

Lukostřelbu poznala v Německu, věnovat se jí začala až po třicítce. Přesto dokázala vyhrát mistrovství světa, je také mistryní Rakouska v hale i disciplíně outdoor a dvojnásobnou mistryní České republiky.