8. květen 2022

Poslechněte si podcast: Od svých deseti let jsem nebrečel, nejde mi to spustit, říká designér Jan Plecháč

„Pláč je pro mě velké téma, naposledy jsem brečel někdy ve svých deseti letech, od té doby jako by se ve mně něco zaseklo. Pravděpodobně to souvisí s rozvodem mých rodičů,“ popisuje sedmatřicetiletý mezinárodně uznávaný designér.

46:06

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před pěti dny 56:04

Byl jsem nechtěné dítě, neměl jsem se ani narodit, vypráví rapper Refew

Hostem Pochlap se byl tentokrát rapper Refew z Palmovky, bojovník nejen v ringu, ale i v životě. V rozhovoru s Václavem Roučkem řeší komplikovanou životní cestu, své zdravotní a osobní problémy i to, jak stíhal dvě práce najednou a jestli byl schopný do obou dávat 100 %.

Před 2 týdny 49:35

Šel jsem do zápasu s tím, že je to můj první, ale třeba i poslední, říká gólman z NHL Karel Vejmelka

Karel Vejmelka, hokejový brankář z Třebíče, se během rozhovoru v Pochlap se otevřeně rozpovídal nejen o důležitosti psychické stránky sportovce a jejím vlivu na výkon, ale i o tom, jak se brankář cítí, když je vystřídán během zápasu.

10. červenec 2022 41:32

Pořád žiju na baterky, popisuje srdeční chorobu Petr ve druhé části rozhovoru s bratry Královými

Druhá část speciálního rozhovoru s Petrem a Jiřím Královými nás zavedla do soukromí obou bratrů. Otevřeli téma rodiny, vypořádání se se smrtí, ale i srdečních problémů, které se před pár lety objevily u Petra.

3. červenec 2022 42:00

V první řadě jsme bratři, až pak vše ostatní, ztotožňují se Petr a Jiří Královi

Jeden marketingový specialista, druhý youtuber a influencer. To jsou rodáci z Brna, bratři a kolegové Petr a Jiří. V exkluzivním rozhovoru, který je výjimečně rozdělen na dvě části, se dvojice rozpovídala o svých začátcích, o tom, jak se jim společně pracuje, ale i o důvěře mezi sebou.

19. červen 2022 55:26

Máš nejkrásnější život. A pak se začneš proměňovat skoro ve zrůdu, říká o alopecii zpěvák Jordan Haj

Jordan Haj se s celou rodinou ve svých devíti letech přestěhoval z Česka do Izraele kvůli svému otci. Tam žil až do svých osmnácti let, kdy odmaturoval, vrátil se zpět do Česka a šel na DAMU. Školu dostudoval, ale nikdy nedostal diplom.

5. červen 2022 37:09

Byl jsem týpek z korporátu, co sprintuje, říká stand-up komik a spisovatel Jiří Charvát

Stand-up komik, performer a spisovatel Jiří Charvát byl dle svých slov uhoněným týpkem z korporátu s egem, který potřebuje pořád něco dokazovat. Jenže do jeho života přišlo hned několik velkých změn, které ho vythrly ze zajetých kolejí. V novém díle Pochlap se promlouvá o své práci, partnerském životě i slam poetry.

22. květen 2022 44:30

Lidé si myslí, že dostanou všechno zadarmo a nic nemusí vybojovat, říká šéfkuchař Pavel Býček

Když Pavel po maturitě odcestoval do Velké Británie kvůli předem domluvené práci, nebylo to pro něj jednoduché. „Věděl jsem, že musím makat, protože jsem cítil, že za mnou je dalších dvanáct lidí, kteří čekají na volné místo.”

10. duben 2022 44:52

V poslední době jsem otci odpustil, není důvod to v sobě nést, říká zpěvák Sofian Medjmedj

„Táta je z Alžírska, dříve měl problémy se zákonem. Byl to nekonečný kruh, kdy to chvíli bylo dobrý a pak zase špatný. Byly tam problémy s domácím násilím na mé mámě a mně. Vypěstoval jsem si k němu nenávist a bál jsem se ho. V poslední době jsem mu ale odpustil, není důvod to v sobě nést, máme teď normální vztah,“ popisuje dvacetiletý hudební talent Sofian.

20. březen 2022 53:32

Na válku nemůžeš být nikdy stoprocentně připraven, říká hobby prepper Milan Formánek

„Když se někomu ztratíte ve městě nebo v přírodě, doporučuji obecné pravidlo: potkejme se na tom místě, kde jsme si naposled povídali,“ říká marketingový odborník a prepper Milan Formánek, který bere survivalismus jako své hobby i celoživotní vzdělávání.