• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Obyvatelům Rokytnice v Orlických horách se teď pravděpodobně hned dvakrát zvedne cena za teplo

Zastupitelé v Rokytnici v Orlických horách včera do noci řešili nedávný výpadek dodávek tepla a teplé vody. Ten město postihl zhruba před dvěma týdny. Vedení města dodavateli tepla v říjnu vypovědělo smlouvu, firma následně začátkem listopadu dodávky na čtyři dny přerušila. Obě strany pak dospěly k provizorní dohodě do konce roku.

03:26

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 00:05

Příjemný hlas v královéhradeckých vozech MHD patří Haně Kubíkové

Hlas, který uvádí v autobusech, elektrobusech a trolejbusech aktuálně zastávky MHD v krajském městě, patří Haně Kubíkové, bývalé zaměstnankyni Českého rozhlasu Hradec Králové.

Dnes 01:50

Fronty na předčasné důchody se pomalu zmenšují, lidé ale stále na úřadech čekají i několik hodin

Nápor na okresní správy sociálního zabezpečení kvůli žádostem o předčasný důchod se v posledních dnech zmírnil. Žadatelé ale stále musejí ve frontě čekat i dlouhé desítky minut až hodin a objednací termíny jsou plné. Zájem vzrostl v polovině října po zveřejnění informace, že výpočet předčasné penze je letos vyšší, než by byl řádný důchod příští rok.

Dnes 02:12

Na pohotovostech v nemocnicích přibývá netrpělivých pacientů. Přednost ale mají akutní případy

Lékaři a zdravotníci sloužící v nemocnicích na pohotovosti se stále častěji setkávají s netrpělivými pacienty. Vyžadují okamžité ošetření, jejich stav přitom podle lékařů často není akutní. Někdy končí takové případy stížností, nedávno v Náchodě dokonce přivoláním policejní hlídky.

Dnes 02:46

Nové pianino hradecké firmy Petrof ozdobí jméno FLOW, které navrhl hudební fanoušek z Dánska

Mezinárodní soutěž Give me my name, kterou na přelomu října vyhlásil hradecký výrobce pianin a klavírů Petrof, už zná svého vítěze. Nové pianino ozdobí jméno FLOW, tedy v překladu Proud, které navrhl hudební fanoušek z Dánska. Za průběhem ojedinělé akce se teď ohlédneme s Kristýnou Mlatečkovou z marketingu firmy Petrof.

Včera 02:14

Královéhradečtí neurologové vymýšlí unikátní způsob vyhodnocování lidské chůze. Chtějí ho patentovat

Stačí pár kroků a malá krabička přilepená zezadu na krk detailně nasnímá chůzi. Údaje pak dokáže vyhodnotit vyvíjená mobilní aplikace královéhradeckých neurologů. Co díky tomu zjistí a jak to může pomoct jejich pacientům? I nepatrné odchylky totiž můžou hodně napovědět o zdravotním stavu lidí s roztroušenou sklerózou nebo s Parkinsonovou chorobou.

Včera 01:54

V Krkonoších platí dočasně až do konce dubna zákaz vstupu na 19 turistických stezek a tras. Proč?

V našich nejvyšších horách od dnešního dne platí dočasný zákaz vstupu na 19 turistických stezek a tras. Opatření má zajistit klid jelení zvěři v přezimovacích oborách a v okolí krmelišť. Zákaz potrvá do 30. dubna příštího roku. Na území národního parku je k přezimování zvěře vyčleněno 18 obůrek.

Včera 02:32

Rostoucí ceny potravin zřejmě ve většině škol v kraji zdraží obědy ve školních jídelnách. O kolik?

Školní jídelny v Královéhradeckém kraji budou muset zdražovat. Víc peněz budou muset posílat jak zřizovatelé základních škol, tedy města a obce, tak rodiče malých strávníků. Detaily zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Před dvěma dny 03:13

Města a obce v kraji zatím neevidují nárůst počtu lidí, kteří by nemohli platit nájem nebo za služby

Lidí, kteří by městům a obcím dlužili na nájemném za užívání bytů a s tím spojené služby, zatím v Královéhradeckém kraji výrazně nepřibývá. Situace je podobná jako na jaře nebo v uplynulých letech. Na radnicích ale počítají s tím, že se to může změnit. Detaily zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Před dvěma dny 01:52

Přibývá dětí, které potřebují někomu svěřit své problémy. Školních psychologů je ale nedostatek

Na českých školách chybí školní psychologové. Například v Hradci Králové má psychologa na plný úvazek jen jediná ze 17 základních škol. Například Národní pedagogický institut přitom upozorňuje, že dětí s problémy doma nebo v kolektivu vrstevníků je stále víc.

Před dvěma dny 03:55

Jaké jsou plány nového generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky Dalibora Šafaříka?

Generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR, se sídlem v Hradci Králové, se stane Dalibor Šafařík. Do funkce ho vybral ministr zemědělství Zdeněk Nekula z KDU-ČSL. Dalibor Šafařík byl od letošního června ekonomickým ředitelem podniku, řadu let působil na Lesnické a dřevařské fakultě brněnské Mendelovy univerzity.