Zprávy pro Liberecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Obyvatelé Jablonce nad Nisou budou moct žádat o příspěvek na stavbu domácích čistíren odpadních vod

Radnice v Jablonci nad Nisou letos obyvatelům poskytne peníze na výstavbu domácích čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Město na to má připravený jeden milion korun.

00:57

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:43

Hody, hody, doprovody... zní o víkendu z Běliště v Železném Brodě

Tento víkend se ponese ve znamení velikonočních trhů a jarmarků na různých místech Libereckého kraje.

Včera 03:01

V Libereckém kraji zavře Česká pošta celkem třináct poboček včetně vratislavické

Česká pošta dnes zveřejnila na webu seznam rušených poboček zveřejnila na webu, v Libereckém kraji by jich k 1. červenci mělo skončit 13, původně se uvádělo 12.

Před dvěma dny 08:28

V Liberci pokřtí knižní sbírku děl českých a polských autorů

26 prozaiků i básníků a 18 výtvarníků a fotografů je podepsaných pod česko-polskou antologii, kterou v pátek 31. března v 18 hodin pokřtí v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Před dvěma dny 02:06

V Novém Boru restaurují malované vitráže Mikoláše Alše pro pražský Průmyslový palác

Sklářské dílny Kolektivu Ateliers v Novém Boru na Českolipsku restaurují malované vitráže s motivy od Mikoláše Alše pro Průmyslový palác v Praze. Po požáru v roce 2008 se dochovala jen na východním průčelí budovy, pro západní stranu vitráž vyrábí úplně novou.

Před třemi dny 02:34

Liberecká zdravotnická škola má nedostatečnou kapacitu, v plánu je proto stavba nové budovy

Střední zdravotnická škola v Liberci má výhledově opustit centrum města. Přestěhovat by se měla do dnes nevyužité části areálu Středního odborného učiliště v Jablonecké ulici u sídliště Broumovská.

Před čtyřmi dny 02:31

Studentský design je k vidění v železnobrodské škole

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodu se stala první školou v Libereckém kraji, která pořádá celostátní kolo soutěže Studentský design.

Před pěti dny 00:20

Liberečtí úředníci pomůžou kolegům z Prahy

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL na libereckém úřadu práce představil nové pracoviště - má pomoci ostatním regionům, které nestíhají vyřizovat sociální dávky.

Před pěti dny 02:04

Teď je správná doba na přezutí pneumatik. Bez čekání. Servisy mají volné kapacity

Do Česka se vrátila zima a v pneuservisech na Českolipsku proto zatím mají zpravidla volněji.

Před šesti dny 02:17

V České Lípě slavili 20 let od otevření hradu Lipý pro veřejnost. Dnes se tam konají kulturní akce

V České Lípě oslavili v sobotu 25. března 20 let od zpřístupnění hradu Lipý veřejnosti. Z naprosté ruiny se postupem času podařilo udělat reprezentativní prostor pro různé kulturní akce nebo svatby. Do budoucna se má zlepšit i okolí památky.

Před šesti dny 00:44

Neznámý pachatel zničil žulový kříž na vrchu Hvězda u Kořenova. Připomínal padlé německé vojáky

Policie pátrá po pachateli, který poškodil žulový kříž u Kořenova na Jablonecku. Jde o obnovený památník padlých německých vojáků z období druhé světové války. Kvůli tomu je dlouhodobě kontroverzní.