Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: OBRAZEM: Budoucnost dolního centra Liberce. Komise vybrala návrh na úpravu Papírového náměstí

Lokalita v dolním centru města Liberce by se podle vítězné studie v budoucnu měla změnit na čtvrť pro bydlení s jezírky, parky a hřišti. Architekti navrhli také zvláštní řešení pro parkování.

03:38

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 02:52

V České Lípě začaly opravy mostu na průtahu I/9

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v České Lípě opravu 800 metrů dlouhého mostu přes jižní část města. Stavební firma má za úkol obnovit dešťové svody a zároveň vybudovat dvě retenční nádrže na vodu s odlučovači ropných látek. Práce potrvají do jara roku 2023 a zatím je neprovázejí žádná významná dopravní omezení.

Včera 02:34

Studenti si za ubytování na libereckých kolejích od podzimu připlatí, letos už potřetí

Kvůli rostoucím nákladům budou koleje Technické univerzity v Liberci v roce 2022 už potřetí zdražovat. Studenti přesto mají o ubytování zájem.

Včera 03:31

V Liberci se vítězní Starostové dohodli na koalici s hnutím ANO

Ve čtvrtek 29. září večer, téměř týden po komunálních volbách, uzavřeli v Liberci dohodu o koaliční smlouvě vítězní Starostové pro Liberecký kraj společně s TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO 2011. Budou mít většinu 23 z 39 mandátů. Jednání ještě nejsou u konce.

Před dvěma dny 02:58

Liberecký kraj přispěje 3 miliony do Fondu na ochranu vod v příhraničí. Obce mohou začít čerpat

Už v říjnu 2022 mohou začít obce a města v česko-polském příhraničí čerpat peníze z Fondu Turów. Na co peníze půjdou konkrétně, zjišťovala redaktorka Janou Švecovou.

Před čtyřmi dny 01:01

Státní zástupce zastavil stíhání zdravotníků z Frýdlantu kvůli otravě pacientů

Před čtyřmi lety dostalo devět operovaných pacientů ve frýdlantské nemocnici otravu krve. Policie původně případ odložila, liberečtí okresní žalobci ale v srpnu 2022 zdravotníky obvinili.

Před čtyřmi dny 02:28

V Semilech vytvoří koalici vítězná Volba pro Semily, ANO a s uskupení Spolu

Semily jsou prvním městem v Libereckém kraji, kde je po komunálních volbách 2022 jasno, kdo povede tamní radnici v následujících čtyřech letech.

Před pěti dny 04:04

Jaké budou nové vlády v okresních městech? Zjišťovali jsme průběh povolebních jednání

V Liberci pokračuje vyjednávání vítězných Starostů pro Liberecký kraj o nové koalici. 26. září večer se znovu setkají s druhými ANO. V Jablonci vyjednávají všechna uskupení, která se dostala do zastupitelstva s výjimkou SPD. V Semilech a v České Lípě jednají vítězové s vybranými stranami a hnutími.

Před pěti dny 02:08

V Liberci měří odchylky v rozchodu tramvajových kolejí nové zařízení vědců z univerzity

Stav tramvajové tratě dosud kontrolovali pracovníci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou ručními nebo pojízdnými měřidly. Teď nebezpečné odchylky v rozchodu tramvajových kolejí odhalí patentované zařízení, které tým Michala Starého a Ondřeje Matúška z Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci testoval ve spolupráci s dopravním podnikem. Ten už prototyp zařízení k měření používá.

Před šesti dny 02:08

Humanitární organizace v Libereckém kraji se potýkají s nedostatkem dobrovolníků

V Libereckém kraji chybějí dobrovolníci. Například ti, kteří by pomáhali v sociálních službách. Pokles zájmu o pomoc hlásí například jablonecké centrum vzdělávání, dobrovolnictví a péče Červený trpaslík. Z tří set dobrovolníků, kteří tam pomáhali v době pandemie covidu 19, se vrátilo pouze jedenáct.

Před týdnem 02:03

V tanvaldské školní jídelně zavedli finský systém. Děti si samy hlídají vyváženost stravy

Jak děti naučit neplýtvat jídlem? Třeba tak, že si samy vyberou, na co mají chuť a kolik toho snědí. Takový systém zavedli na základní škole v Tanvaldu.