Epizoda 193Před týdnem

Poslechněte si podcast: Obrácení důstojníka StB. Z lovce disidentů se stal kazatelem

Článek Jiřího Pšeničky: Příběh bývalého příslušníka komunistické tajné policie. V řadách Státní bezpečnosti bojoval Luděk Voigt s ideodiverzními centrálami, nyní je už tři roky laickým kazatelem v metodistické církvi.

14:50

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 209Dnes 12:38

Komunistická Čína chce svůj obří ekonomický problém řešit zbraní kapitalismu

Analýza Jiřího Zatloukala. Čínská lidová republika dosáhla za poslední půlstoletí na mezinárodní scéně obrovského vlivu. V příštích letech se však bude vyrovnávat hlavně s domácími problémy.

Epizoda 207Dnes 10:48

Muž od Hlubučka mluvil. Odkrývá „výtlak“ další vládní strany

Článek Janka Kroupy a Ondřeje Koutníka: Reportér Janek Kroupa odhaluje nečekané spojence skupiny kolem politika STAN Petra Hlubučka. Jeden z obviněných se rozhodl mluvit a popisuje dosud neznámé skutečnosti o propojení s politickými stranami.

Epizoda 208Dnes 07:52

Nikam nechodím a jsem spokojený, říká Radek Drulák

Článek Stanislava Hraběte: Už ani nepamatuje, kdy zašel do hospody, přestože jednu provozoval. Nikam nejezdí, ač s kamionem procestoval celou Evropu. Fotbal v televizi nekomentuje, třebaže by jako vicemistr Evropy 1996 k němu měl co říci.

Epizoda 206Včera 07:10

Komentář: Svět potřebuje revoluci obnovitelných zdrojů

António Guterres, Generální tajemník OSN: Jediná cesta k energetické bezpečnosti, stabilním cenám elektřiny, prosperitě a planetě, na které se dá žít, vede přes odmítnutí fosilních paliv a urychlený přechod k obnovitelným zdrojům.

Epizoda 203Včera 18:25

V Česku se mění počasí nejvíc za mnoho staletí. Ovlivní to život každého

Analýza Tomáše Svobody: Česko vinou klimatické změny zažívá největší zkázu lesů za poslední dvě staletí. Přibývá tropických dní. Období veder i suché etapy budou podle klimatologů častější. Stát ovšem na změny dál reaguje ospale.

Epizoda 205Včera 07:22

Podezřelá reklama na Čapím hnízdě. Pět pochybností, které policie znala

Článek Tomáše Perglera. Firmy z Agrofertu platily vysoké částky za reklamu na Čapím hnízdě, i když to ekonomicky nedávalo smysl. Přesto chce policie případ odložit.

Epizoda 204Před dvěma dny 15:06

Instagramová krása. Děti chtějí být dokonalé, vede to k depresi a bulimii

Analýza Petra Juny. Sociální sítě mohou být pro některé děti velmi škodlivé a nebezpečné. Průzkum odborníků ukázal, že děti v touze po „přefiltrované“ dokonalosti svých vrstevníků nezdravě hubnou, v horším případě zahánějí úzkosti pitím.

Epizoda 202Před dvěma dny 05:59

Sebral jsem stříbro v opuštěném domě, přiznal český dobrovolník na Ukrajině

Článek Jana Nováka a Daryny Dziuby: Seznam Zprávy kontaktovaly bývalého vojáka, který jako dobrovolník upadl na Ukrajině v podezření, že kradl v opuštěných domech.

Epizoda 197Před dvěma dny 18:54

Barrandovský most jako důkaz, že autům města ustupují až příliš

Analýza Petera Bednára: Obávaná rekonstrukce Barrandovského mostu připomněla, jaké chyby se při plánování měst a dopravy dělají už sto let. „Než se město pro auta postaví, musí se pro ně vybourat.“

Epizoda 201Před třemi dny 07:28

Stahuje se Kaczyński ze scény? Jen cvičí své „delfíny“, píše se v Polsku

Článek Filipa Harzera. Jarosław Kaczyński v týdnu jen tak mimochodem oznámil, že končí ve funkci vicepremiéra. Nejvlivnější polský politik ale zatím neodchází, nemá totiž jasného nástupce a chce si udržet moc i po volbách 2023.