Zprávy pro Pardubický kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Obnova aleje do Neratova potrvá desítky let

Starobylou alej, která vede kolem úzké silnice z Lázní Bohdaneč do Neratova na Pardubicku, čeká obnova. Ta ale potrvá desítky let, a to nejen kvůli ochraně stromů, ale také Opatovického kanálu, který je technickou památkou a je hned vedle silnice.

02:52

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Dnes 02:15

Cyklostezka z Chrudimi na Podhůru se odkládá minimálně o další rok

Kraj postaví novou silnici a z té původní uděláme cyklostezku. To byl plán Chrudimi, jak vyřešit letité přešlapování kolem chybějící trasy do rekreačních lesů na Podhůře. Přeložením silnice u letiště by se otevřela cesta pro chodce a cyklisty. Radnice počítala s příslibem, že stavba začne už letos. Teď je jasné, že se čekání prodlouží minimálně o další rok.

Včera 02:06

Ovar, jitrnice, kroupy. Ježíškova vnoučata uspořádala v domově pro seniory v Pardubicích zabijačku

Klientům pardubického domova pro seniory U Kostelíčka se splnilo vánoční přání od Ježíškových vnoučat. I když si museli pár měsíců počkat. Přáli si totiž ještě jednou v životě zažít atmosféru zabíjačky. Krátce po odvysílání naší reportáže se nápadu chopilo několik dobrovolníků z Pardubic. Vybrali mezi sebou peníze, sehnali řezníka, přidali se i dobrovolní hasiči z Přelovic a pak už jen čekali, až bude tepleji, aby seniorům nebyla na dvoře domova zima.

Před dvěma dny 02:44

Na třídě Míru v Pardubicích začala oprava poškozené dlažby, potrvá do léta

V Pardubicích dnes začala oprava povrchu části třídy Míru, hlavního městského bulváru. Dělníci budou pracovat v úseku od křižovatky se Sladkovského ulicí po světelnou křižovatku u Masarykova náměstí. Náklady dosáhnou asi sedmi milionů korun. Kvůli stavebním pracím bude provoz v ulici zhruba do začátku července omezený.

Před dvěma dny 02:34

V pardubickém divadle začíná přehlídka divadelních komedií Grand festival smíchu

Ve Východočeském divadle Pardubice dnes začíná soutěžní část přehlídky divadelních komedií Grand festival smíchu. Do 3. dubna bude na programu sedm nejlepších komedií, které v předešlé sezoně vznikly na českých profesionálních jevištích.

Před pěti dny 02:07

Pardubický dopravní podnik dál hledá řešení, jak opravit výletní loď Arnošt

Už několik měsíců je jasné, že přístaviště u pardubického Wonkova mostu zůstane letos prázdné. Oprava výletní lodi Arnošt se totiž nečekaně zkomplikovala. Dopravní podnik ale zřejmě našel řešení a chce v rozsáhlé rekonstrukci plavidla pokračovat. Plán je, aby se Arnošt na hladinu Labe vrátil nejpozději od příštího jara.

Před šesti dny 02:10

Češi se ve sbírce skládají na raketomet pro Ukrajinu, stroj připravují v Poličce

Raketomet RM-70 nazvaný Přemysl bude předán na Ukrajinu během několika týdnů. Ve sbírce Dárek pro Putina se na něj vybralo již 30 milionů korun. Součástí dodávky bude i 365 raket, řekl ve čtvrtek Martin Ondráček z iniciativy Dárek pro Putina.

Před šesti dny 02:27

D35 z Vysokého Mýta do Ostrova má stavební povolení. Silničáři chtějí stavět příští rok

Ministerstvo dopravy dalo zelenou výstavbě další části budoucí dálnice D35 z východních Čech na Moravu. Vydalo stavební povolení pro sedm kilometrů dlouhý úsek Ostrov - Vysoké Mýto. Ten by měl do tří let navázat na už zprovozněných 30 kilometrů autostrády z Opatovic nad Labem do obce Ostrov.

Před týdnem 02:12

V pardubické MHD budou kamery, zvýší bezpečnost a poslouží jako důkaz

Ve všech vozech městské hromadné dopravy v Pardubicích budou přibližně do konce roku kamery. Budou monitorovat případné incidenty a sloužit jako důkazní materiál. Mohou působit i preventivně.

Před týdnem 02:24

Chrudim by mohla koupit zavřený hotel Bohemia, majitelé chtějí 40 milionů

Kauza chrudimského Hotelu Bohemia by mohla mít překvapivé řešení. Budova je uzavřená přes deset let. Rekonstrukci tehdy přerušil policejní zásah a další roky se táhnul soudní spor. Současní vlastníci se teď obrátili na město s nabídkou, ať si hotel koupí. Požadovaná cena je ale skoro padesát milionů korun.

Před týdnem 03:03

Červené cihly, ubytování pro umělce, otevřeno do náměstí. Galerie v mlýnech má obrysy

Pardubické galeristy čeká velká výzva. Z tradičního výstavního bílého prostoru městskou galerii GAMPA přestěhují mezi stěny z červených cihel. Galerie se už v létě přemístí z Příhrádku do nové budovy v areálu pardubických Automatických mlýnů.