Až na dřeň
19. červen 2022

Poslechněte si podcast: Oběť znásilnění měla ráda sex, i takové hlouposti jsou v rozsudcích, žasne advokátka Lucie Hrdá

Sexuální násilí je jedním z problémů naší společnosti a není možné před ním zavírat oči. Skálopevně je o tom přesvědčena advokátka Lucie Hrdá, která se dlouhodobě věnuje pomoci obětem sexuálního násilí a kromě jiného založila platformu Bez trestu.

24:42

Až na dřeň

Vydává: Český rozhlas

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

Web

Dnes 22:08

Robert Nebřenský o hudební tvorbě: Jsem expert na hledání chyb. Na správné slovo čekám i několik let

Jako herec proslul rolemi záporáků. Jako muzikant tvoří neotřelé písně, ve kterých tichým hlasem sděluje hluboké myšlenky. Hostem pořadu Až na dřeň byl herec, hudebník a frontman skupiny Vltava Robert Nebřenský.

Před týdnem 24:08

Radka Fišarová: Jsem nesmírně vděčná za to, že můžu být mámou. Dnes už nic neberu jako samozřejmost

Zpívat začala už jako malá holka. Ještě jako náctiletá sbírala ocenění se svou kapelou a na prahu dospělosti se prosadila v muzikálech. Dnes zpívá na divadelních prknech a věnuje se i šansonům, které sama píše. Nejen o hudbě, ale také o životních kotrmelcích, mluvila v pořadu Až na dřeň Radka Fišarová.

Před 2 týdny 26:13

Divadlo Archa jde do finále. Startovat poslední sezónu je vzrušující i zavazující, míní jeho ředitel

Už bezmála 30 let je jeho jméno spojeno s ojedinělou pražskou scénou – Divadlem Archa. Na jeho palubě úspěšně překonal povodně a proplul i grantovými bouřemi. Teď kormidluje do přístavu, Archa v roce 2023 skončí. Jaké bude loučení a co bude dál? I o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Ondřej Hrab.

Před 3 týdny 24:26

Nevím, co to je být slavný. Vždycky je to jen na chvíli, myslí si muzikant David Koller

V poslední době si užil doslova koncertní maraton. Na pódiu stál mnohokrát za měsíc, nejen s Lucií, ale také s Jasnou pákou či Kollerbandem. I přesto si udělal čas na rozhovor Až na dřeň.

4. září 2022 25:35

Bolest duše léčí chůzí a rád pozoruje lidi v okolí. Žena mi říká: ‚Nečum.‘, směje se David Matásek

Herec by si měl zachovat trochu dětský pohled na svět, myslí si dlouholetý člen ansámblu pražského Národního divadla David Matásek. Lidé by si podle něj měli všímat víc svého okolí než svých telefonů. V pořadu Až na dřeň mluvil oblíbený herec nejen o své práci, ale také třeba o chůzi, která mu pomáhá, když ho bolí duše.

26. červen 2022 26:29

Dětství s vůní vanilky i pachutí alkoholu. Mámu za pití už neobviňuju, ohlíží se cukrář Maršálek

Vařil v Indii, dezerty chystal i pro britskou královskou rodinu a dnes s ním podle stejnojmenné soutěže peče celé Česko. Cukrář Josef Maršálek ale sladký život rozhodně neměl vždycky. I o tom promluvil v pořadu Až na dřeň.

12. červen 2022 26:24

Herec Jakub Žáček: Jsem sběratelem trapna, odborníkem na prokrastinaci a vždy mě fascinoval knedlík

Hercem se chtěl stát už jako dítě. Vystudoval DAMU a vystřídal celou řadu jevišť. Dnes je jeho domovskou scénou Divadlo Na Zábradlí, hraje ale i před kamerou. Aktuálně představí na festivalu v Karlových Varech film Velká premiéra, kde ztvárnil postavu psychoterapeuta. Do pořadu Až na dřeň přišel herec Jakub Žáček.

5. červen 2022 20:30

Adéla Elbel: Jsem kombinací pracovité, líné perfekcionistky a pankáče. Do stand-upu se mi nechtělo

Její ostrovtip už roky baví milovníky stand-upu. Budí dojem nezdolné ženy, která by sebevědomí mohla rozdávat. Někdejší překladatelka z nizozemštiny si přitom před lety prošla dobou temna, ze které se vypsala v knize a vychodila v Portugalsku. Hostem pořadu Až na dřeň byla komička Adéla Elbel.

29. květen 2022 28:01

Michael Foret: Můj hudební vývoj je obří, tolik houpaček a kolotočů. V MikAelovi jsem to nejvíc já

Do jeho života už léta patří hudba, zpěv a sály plné fanoušků. Vkradly se mu do něj ale také úzkosti a panická ataka. Ve druhé řadě Superstar se probojoval do finále, vydal několik alb a hrál v několika muzikálech. Hostem pořadu Až na dřeň byl Michael Foret.