2. leden 2022

Poslechněte si podcast: Občas zapomenu jít na jeviště, protože se kochám, říká herec Pavel Nový

Srdcař. Slovo, které jej vystihuje nejlépe. Kolegové o něm říkají, že někdy přijde v divadle pozdě na výstup. Důvodem je to, že se na ně díval a byl okouzlen tím, jak hezky hrají. O divadle vypráví s takovou láskou, že si říkáte, že byste jej chtěli mít jako kamaráda. Hostem Jožky Kubáníka je herec Pavel Nový.

24:35

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Před šesti dny 20:24

Diplomaté nemluví emocionálním jazykem, říká herečka a diplomatka Magda Vašáryová

Na rozhlasovou Pohovku Jožky Kubáníka usedla známá herečka a diplomatka, která působila například jako velvyslankyně v Rakousku a Polsku, Magda Vášáryová.

Před týdnem 18:33

Čím hůře, tím lépe. Roztomilý bonmot, ale v životě to neplatí, říká herečka Regina Rázlová

Regina Rázlová patří k našim nejvýraznějším hereckým osobnostem. Zaujala už v prvním celovečerním snímku, kterým byla slavná komedie režiséra Františka Filipa Utrpení mladého Boháčka. „Všechno, co jsem se naučila dobrého, jsem se naučila od něj a vždycky jsem byla velmi ráda, když jsem s ním mohla pracovat,” přiznává obdivovaná herečka.

Před 2 týdny 26:28

Nemám absolutní sluch a dokonce neumím ani noty, překvapuje zpěvák Richard Krajčo

Zpívám rád. To bylo téma, o kterém si Jožka Kubáník povídal na rozhlasové Pohovce s mnohonásobným držitelem hudebních cen Anděl, aktuálním bronzovým slavíkem, frontmanem kapely Kryštof, zpěvákem, ale také oceňovaným hercem Richardem Krajčem.

Před 3 týdny 42:04

V každé pohádce musí být babička, písnička a kytička, říká režisér Zdeněk Zelenka

V kinech zářila například jeho pohádka Nesmrtelná teta, v televizi třeba detektivní seriál Ach ty vraždy a z divadelních inscenací patří k nejpopulárnějším muzikál Láska nebeská. Pod všemi jmenovanými tituly a desítkami dalšími je podepsaný režisér Zdeněk Zelenka.

13. červenec 2022 25:58

Byl jsem prokletý faktem, že jsem protekční dítě, říká slovenský herec a režisér Martin Huba

Hlavním tématem rozhovoru Jožky Kubáníka se slovenským hercem a režisérem Martinem Hubou bylo přání. Podle něj je prý dobré dávat si pozor, co si přejeme, protože by se to mohlo splnit.

6. červenec 2022 31:25

Práce v zoo je každý den jiná, říká marketingová vedoucí zlínské zoologické zahrady Romana Mikešová

Romana Mikešová pracuje v Zoo Zlín od roku 2003, nyní na pozici marketingové vedoucí. Její vyprávění na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka z ledna letošního roku je rozhodně zajímavé.

30. červen 2022 19:30

Musím se tlumit, ať nejsem divoká poskakující paní učitelka, směje se akční učitelka Helena Tomaňová

Helena Tomaňová je velmi oblíbenou učitelkou na prvním stupni základní školy v Uherském Hradišti. Hraje na kytaru, skáče padákem a nade všechno má ráda třídu svých dětí.

29. červen 2022 26:38

Mám s kamarády pražírnu kávy, překvapuje zpěvák a kytarista Mirai Navrátil

Zpěvák a kytarista Mirai Navrátil se narodil v Japonsku českému tatínkovi a japonské mamince. Rodiče mu dali jméno Mirai, které znamená budoucnost. A právě o ní si úspěšný zpěvák povídal s Jožkou Kubáníkem na jeho rozhlasové Pohovce.

23. červen 2022 34:09

Vrásky nejsou zadarmo, říká úspěšná fotografka Běta Bajgartová

Běta Bajgartová je úspěšná fotografka z Uherského Hradiště žijící v Dublinu. Před tím si vyzkoušela i práci novinářky v Českém rozhlase.

22. červen 2022 25:26

Když jsem se dostal na motorku, jezdil jsem, dokud nedošel benzín, prozrazuje generál Petr Pavel

Když se řekne jméno generála Petra Pavla, každý si představí charismatického vojáka v uniformě, ale málokdo ví, že miluje motorky, knihy, focení a cestování. A o tom všem si povídal na rozhlasové Pohovce s Jožkou Kubáníkem.