• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Kandidatura Ukrajiny do EU. Ruská ofenziva v Luhansku. Protinacistický odboj

Jaké argumenty rozhodly o doporučení Evropské komise nabídnout Ukrajině status kandidátské země? Jak se obyvatelé Luhanské oblasti vyrovnávají s dopady mohutné ruské ofenzivy? Dotkneme se také několika otázek souvisejících s bitvou, kterou před 80 lety svedla v pražském kostele skupina parašutistů s mohutnou nacistickou přesilou. Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

19:38

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 20:40

Polední publicistka: Fiala v Evropském parlamentu. Učení Jana Husa

Jakou odezvu mělo v Evropském parlamentu vystoupení premiéra Petra Fialy? A které části společnosti především oslovilo před šesti sty lety učení Jana Husa, než se vydal své reformní myšlenky obhajovat před kostnický koncil?

Před dvěma dny 19:52

Polední publicistka: Obnova Ukrajiny. Taxonomie v EP. Cyril a Metoděj

Je teď ten správný čas diskutovat o poválečné obnově Ukrajiny? Zařadí europarlament jádro a plyn dočasně mezi obnovitelné zdroje energie? Jak se podepsala mise Cyrila a Metoděje na obyvatelích Velké Moravy?

Před třemi dny 19:45

Odpolední publicistika: Bezpečný pohyb v Alpách. Jednotný postup EU proti Rusku. Úroda obilovin

Jaká nebezpečí se pojí s túrami v alpském ledovcovém pásmu? Může Česko prosadit během svého unijního předsednictví jednotnější pozici sedmadvacítky vůči Rusku? A nakolik by se letošní tuzemská úroda obilovin a s ní spojené náklady mohly odrazit i na cenách na potravinářském trhu? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před třemi dny 20:10

Polední publicistka: Rusko na východní Ukrajině. Příspěvek na bydlení. Lavina na ledovci

Získala ruská invazní armáda dobytím města Lysyčansku klíčový bod pro další postup na Ukrajině? Jak zásadní je pro seniorské domácnosti v Česku zjednodušení žádosti o příspěvek na bydlení? A nakolik zrádné může být pro vysokohorské túry tání alpských ledovců?

Před čtyřmi dny 20:31

Polední publicistka: Unijní předsednictví. Dovolenková sezona. Agresivní turisté

Nakolik reálné jsou ambice, s nimiž se Česko ujímá předsednictví v EU? Do jaké míry by měli klienti cestovních kanceláří počítat s komplikacemi? A s čím se musejí potýkat správci a ochránci tuzemských lesů, když narazí na neukázněné výletníky?

Před pěti dny 20:16

Polední publicistika: Graubner střídá Duku. České předsednictví v EU

Do jaké míry by působení katolické církve v Česku mohla poznamenat výměna na postu primase českého? Přispěje předsednictví Česka v EU k většímu zájmu zdejší populace o unijní agendu?

Před šesti dny 19:39

Odpolední publicistika: Šefčovič o českém předsednictví. Výpadek na letištích. Karlovarský festival

Co od českého předsednictví Radě EU očekává místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič? Proč odbavování cestujících na některých letištích, včetně pražského, dnes na čas zastavil výpadek systému? Jaká je nabídka letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary?

Před týdnem 19:53

Odpolední publicistika: Bilance školního roku. Ústup Rusů z Hadího ostrova. Odboj bratří Mašínů

Jaký byl právě uzavřený školní rok pro základní školy a jaké vysvědčení mu vystavila zástupkyně ředitelského sboru? Lze označit stažení ruských sil z černomořského Hadího ostrova za významný moment i v globálním měřítku? A o jaké podklady se opírala žádost, aby bylo členům skupiny bratří Mašínů in memoriam uděleno osvědčení o podílu na protikomunistickém odboji?

Před týdnem 19:42

Polední publicistika: Studie ke známkování žáků. Závěry summitu NATO. Změna pravidel Airbnb v Praze

Co vyplývá ze studie zveřejněné k závěru školního roku ke zdejšímu známkování žáků a žákyň? Odpovídají závěry aliančního summitu bezezbytku mimořádně vážné bezpečnostní situaci v Evropě? Jak hodnotí radní Hlavního města Prahy nově ohlášenou úpravu pravidel pro klienty ubytovací služby Airbnb? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před týdnem 19:54

Odpolední publicistika: Summit NATO. Deportace podezřelých z terorismu. Sabotáž na prezidenta

Jak se po madridském summitu změní fungování NATO? Vydají Finsko a Švédsko do Turecka 33 lidí údajně podezřelých z terorismu? A proč chce prezident po ministru spravedlnosti, aby prověřil, jestli během prezidentovy nemoci nedošlo k pokusu o sabotáž? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.