• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Protest zemědělců. Stávka úřednických odborů. Zpřísnění emisních limitů v EU

Proč plán vlády podporovat výrazněji z dotačních fondů menší farmáře způsobil tak hluboké brázdy ve sporu mezi tuzemskými zemědělci? Co sledují úřednické odbory vyhlášením stávkové pohotovosti ve chvíli, kdy vláda slibuje, že otázku navýšení platů ve veřejné sféře chce vyřešit do dvou týdnů? A jaké lobbistické zájmy evropských automobilek mohou provázet dnešní hlasování europarlamentu o zpřísnění emisních limitů?

19:54

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:26

Odpolední publicistika: Dodávky plynu z Ruska. Nový ministr školství. Předpověď tornád

Jak se Česká republika jistí před hrozbou zastavení dodávek plynu z Ruska? Hnutí STAN vybralo ministra školství. Co rozhodlo pro Vladimíra Balaše? A zlepšila se rok po tornádu kvalita předpovědí extrémních bouří? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Dnes 19:55

Polední publicistika: Severodoněck v rukou Rusů. Nová varianta omikronu. Osud parašutisty Potůčka

Severodoněck je v rukou Rusů – co to znamená pro další vývoj války na Ukrajině? Jak nová varianta omikronu mění covidovou situaci a přístup k očkování? Jaký byl osud parašutisty Potůčka, který z Ležáků vysílal zprávy do Anglie?

Včera 19:38

Odpolední publicistika: Podniky a zdražování energií. Hlasování o Ukrajině v EU. Glastonbury

Jak se tuzemské menší a střední podniky vyrovnávají se zdražováním energií? A jakou podporu si slibují od státu? Vyslyší státníci na unijním summitu kromě schválení kandidátského statusu Ukrajiny i výzvu Evropské komise, aby posílili dodávky zbraní na obranu proti ruské agresi? A jaká atmosféra panuje letos po několikaleté covidové pauze na největším hudebním festivalu na světě, anglickém Glastonbury? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Včera 19:56

Polední publicistika: Energetická soběstačnost státu. Projekt proti sexuálnímu násilí

Nakolik reálný je vládní plán na zajištění energetické soběstačnosti České republiky? Jak hodnotí zástupce Svazu průmyslu podporu, kterou stát chystá na tomto poli pro tuzemské firmy i domácnosti? A do jaké míry může k prevenci sexuálního násilí nebo obtěžování přispět projekt, který zájemce poučí, jak postupovat, když se stanou svědky takových incidentů? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před dvěma dny 19:30

Odpolední publicistika: Úsporný energetický tarif. Zdražení hypoték. Zemětřesení v Afghánistánu

Mohl by dopady inflace na rozpočty domácností výrazněji změnit vládní plán tzv. úsporného energetického tarifu? Co pro vývoj na hypotečním trhu znamená další zvýšení základní úrokové sazby? A dočkají se oblasti Afghánistánu zasažené ničivým zemětřesením pomoci ze zahraničí přes izolaci, do níž zemi znovu uvrhl radikální talibánský režim? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před dvěma dny 19:49

Polední publicistika: Úsporný energetický tarif. Posty v DPP. Archiv Milana Kundery v Brně

Jaký přínos by pro domácnost mohla mít státní podpora v podobě tzv. úsporného energetického tarifu? Jak by měla být nastavena veřejná soutěž, v níž budou své posty obhajovat členové představenstva Pražského dopravního podniku v souvislosti s kauzou Dozimetr? A nakolik náročná byla příprava na převoz archivu spisovatele Milana Kundery z Paříže do Brna? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před třemi dny 19:45

Odpolední publicistika: Metrostav bez veřejných zakázek. Blokáda Kaliningradu. Stav obviněného Redla

Zpomalí potrestání firmy Metrostav budování českých dálnic a silnic? Jak vážný problém je pro Rusko částečná dopravní blokáda Kaliningradu? Jak ověřit, jestli je obviněný podnikatel Redl skutečně nesvéprávný?

Před třemi dny 19:58

Polední publicistika: Ukrajina a Iniciativa Trojmoří. David Rath vinen. Předčasné volby v Izraeli

Jaký význam bude mít pro Ukrajinu zapojení do Iniciativy Trojmoří? Může rozsudek v druhé větvi kauzy Rath poznamenat české stavebnictví? A proč Izrael znovu míří k předčasným volbám?

Před čtyřmi dny 19:54

Odpolední publicistika: Ovlivní korupční kauza pražský dopravní podnik? Odklad konce uhlí v Německu?

Jak zasáhne korupční kauza Dozimetr do fungování pražského dopravního podniku? Zpozdí se kvůli potížím s ruským plynem slíbený konec uhlí v Německu? Co uvidí návštěvníci v opravené Bílkově vile?

Před čtyřmi dny 19:32

Polední publicistika: Nástupce Gazdíka. Francouzské volby. Zákaz ruské hudby

Jak by se měl vybírat nový ministr školství? Dokáže Emanuel Macron vládnout pomocí kompromisů? A jak bude v praxi fungovat zákaz ruské hudby a literatury na Ukrajině?