• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Propuštění rukojmích z Pásma Gazy. Týrání dětí. Vývoj rakety Starship

Jaká je naděje na propuštění rukojmích unesených teroristy z Hamásu? Proč se pořád ještě nedaří předcházet týrání dětí? A kam se posunul po včerejší explozi vývoj obří vesmírné rakety Starship?

20:03

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:54

Polední publicistika: Rozsudek pro učitelku. Sbližování Ruska a Saúdské Arábie. Domácí pečení

Co plyne z potvrzení rozsudku pro učitelku základní školy, která zpochybňovala ruské válečné zločiny na Ukrajině? Kam až může zajít sbližování Ruska a Saúdské Arábie? Jaké povinnosti musí splnit lidé, kteří pečou doma vánoční cukroví na zakázku?

Včera 19:50

Odpolední publicistika: Ceny potravin. Pomoc Ukrajině a Izraeli. Evropské volby. Ruční výroba skla

Co může antimonopolní úřad udělat pro to, aby potraviny v Česku nebyly dražší než v zahraničí? Hrozí, že USA už nepošlou Ukrajině a Izraeli další pomoc? Proč mají Češi nejmenší zájem o volby do Evropského parlamentu v celé Unii? A jak by mohl zápis na seznam nehmotného dědictví UNESCO pomoci sklářům?

Včera 19:56

Polední publicistika: Minimální mzda. Situace v Pásmu Gazy. Putin v Emirátech

Jaký růst mezd plánují do budoucna zaměstnavatelé a dočkají se letos zaměstnanci vánočních odměn? Dělá izraelská armáda vše pro osvobození rukojmích zadržovaných teroristy z Hamásu? Ruský prezident je ve Spojených arabských emirátech - zlepšuje se Putinova pozice na mezinárodní scéně?

Před dvěma dny 20:04

Odpolední publicistika: Operace na jihu Gazy. Hospodaření českých měst. Duševní zdraví studentů

Jakou podobu a jaký dopad na civilní obyvatele má izraelská vojenská operace na jihu Gazy? Co vypovídají o reálné ekonomické situaci tuzemských měst a obcí údaje, podle kterých mají zatím letos nejlepší výsledky hospodaření za posledních 10 let? A co zjistila studie zaměřená na duševní zdraví žáků a studentů na severu Čech v Ústeckém kraji? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před dvěma dny 19:59

Polední publicistika: Nemocnice o dohodě s lékaři. Mezinárodní srovnání žáků. Mikulášský bazar

Jak hodnotí dohodu ministra zdravotnictví s protestujícími lékaři zástupci regionálních nemocnic? Jak dopadli čeští patnáctiletí žáci a žákyně v mezinárodních srovnávacích testech PISA? A co nabízí tradiční mikulášský bazar nadace Vize 97 v pražském kostele svaté Anny?

Před třemi dny 19:50

Odpolední publicistika: Dohoda s lékaři. Zdražení potravin. Kapacity center pro bezdomovce

Jak se podařilo nastavit podmínky dohody o zvýšení platů a mezd pro lékaře v nemocnicích? Co může podnikat ministr zemědělství, když chce krotit ceny potravin? A jak můžou dobročinné organizace v mrazivém počasí posilovat kapacity nocleháren a denních center pro bezdomovce?

Před třemi dny 19:53

O všem, co se právě děje

Před čtyřmi dny 20:17

Polední publicistika: Pásmo Gazy. Inkluze ve školách. Klima. Ženy ve zdravotnictví

Je ještě naděje na obnovení příměří mezi Izraelem a Hamásem? Je inkluze příliš drahá a málo efektivní, jak říkají někteří politici? Jak změna klimatu ovlivňuje lidskou psychiku? A ztrácí medicína na prestiži?

Před pěti dny 19:20

O všem, co se právě děje

Před šesti dny 19:57

Odpolední publicistika: Dohoda s lékaři. Novela komunitní energetiky. Konec sdílení na Ulož.to

Nakolik se avizovaná dohoda o navýšení platů v nemocnicích promítá do protestní akce lékařů a provozu zdravotnických zařízení? Jak významný posun na poli tzv. komunitní energetiky představuje novela, kterou dnes schválila Poslanecká sněmovna? A proč už ode dneška není možné stahovat pirátský obsah, filmy nebo seriály ze serveru Ulož.to?