• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Ochrana před pedofily. Covid a očkování. Útoky na WTC. Odchod Yvonnny Přenosilové

Jak co nejlépe chránit děti před rizikem sexuálního zneužití v zájmových kroužcích? Kolik lidí se nechá znovu očkovat proti covidu? Jak si dnes v USA připomínají teroristické útoky z 11. září 2001? A jakou stopu po sobě zanechala zpěvačka a redaktorka Svobodné Evropy Yvonnne Přenosilová? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

19:44

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 20:00

Odpolední publicistika: 120 milionů pro Martínka. V4 a ukrajinské obilí. Hlasování o nedůvěře vlády?

Proč se Česko připojilo k zemím V4 s požadavkem na kauci při převozu ukrajinského obilí? Na léčbu Martínka se vybralo přes 120 milionů korun? Jak je to s daněmi u takových sbírek? A sněmovna se na své schůzi ještě nedostala ani ke schválení programu, jaký je tentokrát plán opozice? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Včera 19:49

Polední publicistika: Summit Green Dealu. Financování léčby vzácných nemocí. Arménský exodus

Jak se daří naplňovat cíle Zelené dohody, která se týká přechodu EU k obnovitelným zdrojům energií? Jak systémově financovat extrémně drahou léčbu vzácných nemocí? A jak bude dál pokračovat arménský exodus z Náhorního Karabachu? Poslechněte si polední publicistiku.

Před dvěma dny 19:31

Odpolední publicistika: Emisní norma Euro 7. Ruská propaganda v Česku. Koncert Paula Lewise

Bude pro europoslance přijatelný kompromisní návrh normy Euro 7, který dnes schválili ministři EU? Jak jsou využívány známé osobnosti k šíření ruské propagandy a jak často se to děje? A jak ovlivnil Symfonický orchestr Českého rozhlasu slavný britský klavírista Paul Lewis a jaký bude jeho večerní koncert? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před dvěma dny 19:52

Polední publicistika: Úhrady zdravotní péče. Kampaň na Slovensku. Fotbalové derby

Vláda se chystá lidem umožnit, aby si dopláceli za zdravotnické nadstandardní služby. Má se pacient radovat, nebo se bát? Jak silně ovlivňují Slovensko před volbami české postoje a komentáře? A proč včerejší fotbalové derby Sparta-Slávie místy připomínalo spíš zápasy MMA?

Před třemi dny 19:45

Polední publicistika: Propagace vládních kroků. Wagnerovci v Africe. Národní fotbalový stadion

Ministerstvo vnitra chystá plakátovou kampaň za desítky milionů korun, která má propagovat vládní kroky. Koho může oslovit a může mít taková kampaň zásadní efekt? Na severu Mali havaroval vojenský letoun, kde byli údajně i členové Wagnerovy skupiny. Jakou roli hrají ruští žoldáci na africkém kontinentu po smrti Jevgenije Prigožina? A může zvýšený divácký zájem o fotbal v Česku oživit diskuse o výstavbě národního fotbalového stadionu?

Před čtyřmi dny 19:50

Polední publicistika: Kontroly na německých hranicích? Vylidňování venkova. Festival Finále Plzeň

Hrozí ze strany Německa na hranicích s Českem a Polskem zavedení dočasných kontrol? A jak by na tento krok reagovala česká vláda? Co stojí za vylidňováním obcí a menších měst a existuje způsob, jak tomu zabránit? A co nabízí filmový festival Finále Plzeň, kde skoro čtyři desítky snímků soutěží o Zlatého ledňáčka?

Před pěti dny 19:33

Odpolední publicistika: Konsolidační balíček. Ukrajinský průlom. Taktika ekologického protestu

Jakou šanci mají opoziční poslanci, že prosadí změny konsolidačního balíčku? Jak důležitý je ukrajinský průlom ruské obrany v Záporoží a jak boj změní americká dodávka tanků a příslib balistických střel s doletem 300 km? Nakolik poškozují podporu ekologických aktivistů v Německu jejich protesty formou blokování dopravy a poškozování památek?

Před pěti dny 19:54

Polední publicistika: Konsolidační balíček. Parlamentní volby na Slovensku. Zelenskyj v USA

Poslanci schvalují definitivní podobu tzv. konsolidačního balíčku, který zásadně mění daně v Česku. Jaké jsou šance opozice, že se jí podaří vládní koalici přesvědčit alespoň o dílčích změnách? Slovensko vidělo první z televizních předvolebních debat. Byla stejně vyhrocená, jako dosavadní kampaň, ve které došlo i na pěsti? A jak výraznou podporu a vojenskou pomoc si odváží ukrajinský prezident Zelenskyj z návštěvy USA?

Před šesti dny 19:52

Odpolední publicistika: Těžba lithia v Krušných horách. Impérium Ruperta Murdocha. Otýlie Vranská

Jaký je plán vlády na těžbu lithia v Krušných horách? Miliardář Rupert Murdoch předává své mediální impérium synovi. Změní to nějak jeho média? A jak policisté po devadesáti letech zjistili, kdo zabil a rozčtvrtil Otýlii Vranskou?

Před šesti dny 19:50

Polední publicistika: Polsko–Ukrajina. Alzheimerova choroba. Končí jeden ze závodů porcelánky Thun

Polsko kvůli vlastnímu vyzbrojení nedodává zbraně na Ukrajinu, oznámila kancelář polského premiéra. Jde o reakci na spor kvůli vývozu ukrajinského obilí? 100 tisíc Čechů se potýká s Alzheimerovou chorobou a jejich počet se bude rychle zvyšovat. Je na to systém připravený? Končí výroba v kláštereckém závodě porcelánky Thun. Jaká je aktuálně kondice českých porcelánek a skláren? Poslechněte si polední publicistiku.