• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Maroko hledá přeživší. Covid se vrací. Summit G20 končí. Benátky hodnotí filmy

Kam zatím dospěly záchranné operace po pátečním ničivém zemětřesení v Maroku? Jak se momentálně jeví epidemiologická situace v Česku i s ohledem na výskyt covidu-19? Jak vyznívá závěrečná deklarace summitu skupiny G20 k bojům na Ukrajině? A který ze snímků oceněných na letošním benátském filmovém festivalu zvlášť zaujaly nejen porotu, ale i filmového kritika Českého rozhlasu Pavla Sladkého? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pancířem.

19:59

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:38

Odpolední publicistika: Elektromobilní Škodovka. Státní správa plynovodů. Rusové na paralympiádě

Co znamená pro Škodu Auto oficiální potvrzení, že její mladoboleslavský závod nepřijde o výrobu elektromobilu Enyaq? Co si český stát slibuje od koupě firmy NET4GAS, která v Česku provozuje soustavu plynovodů? A proč se mezinárodní paralympijský výbor rozhodl umožnit start na příštích hrách v Paříži ruským sportovcům pod neutrální vlajkou?

Včera 19:47

Polední publicistika: Migrační balíček. Slovensko před volbami. Senátní medaile

Jak Česko spolupracuje s Německem po zavedení flexibilních kontrol na česko-německých hranicích? Jaké nálady panují na Slovensku krátce před sobotními předčasnými volbami? A jak si cení stříbrné medaile předsedy Senátu jeden z laureátů podnikatel, mecenáš a organizátor pomoci pro Ukrajinu Dalibor Dědek?

Před dvěma dny 19:47

Polední publicistika: Státní rozpočet. Severní Korea. Digitální dovednost v Evropské unii

Schodek 252 miliard korun, výdaje dva biliony 192 miliard. To jsou základní parametry státního rozpočtu pro příští rok. Jaké jsou jeho priority a kdo bude muset nejvíc šetřit? Severní Korea je podle své ústavy jaderným státem. Co tato deklarace znamená pro bezpečnost regionu i mezinárodní politiku? Jak je na tom Evropská unie včetně Česka se základními digitálními dovednostmi, které přitom stále více potřebujeme v soukromém i pracovním životě. Zjišťovala Evropská komise.

Před třemi dny 19:01

Odpolední publicistika: Boj s pašeráky lidí. Koupě NET4GAS. Volby na Slovensku. Lebka sv. Václava

Jaké budou dopady zesílených namátkových kontrol na hranicích s Německem? Jak výhodná by pro stát byla koupě provozovatele tuzemských plynovodů firmy NET4GAS? Co ukazují poslední průzkumy před parlamentními volbami na Slovensku? A jak vznikl rituál převážení lebky svatého Václava v předvečer svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi?

Před čtyřmi dny 20:00

Odpolední publicistika: 120 milionů pro Martínka. V4 a ukrajinské obilí. Hlasování o nedůvěře vlády?

Proč se Česko připojilo k zemím V4 s požadavkem na kauci při převozu ukrajinského obilí? Na léčbu Martínka se vybralo přes 120 milionů korun? Jak je to s daněmi u takových sbírek? A sněmovna se na své schůzi ještě nedostala ani ke schválení programu, jaký je tentokrát plán opozice? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:49

Polední publicistika: Summit Green Dealu. Financování léčby vzácných nemocí. Arménský exodus

Jak se daří naplňovat cíle Zelené dohody, která se týká přechodu EU k obnovitelným zdrojům energií? Jak systémově financovat extrémně drahou léčbu vzácných nemocí? A jak bude dál pokračovat arménský exodus z Náhorního Karabachu? Poslechněte si polední publicistiku.

Před pěti dny 19:31

Odpolední publicistika: Emisní norma Euro 7. Ruská propaganda v Česku. Koncert Paula Lewise

Bude pro europoslance přijatelný kompromisní návrh normy Euro 7, který dnes schválili ministři EU? Jak jsou využívány známé osobnosti k šíření ruské propagandy a jak často se to děje? A jak ovlivnil Symfonický orchestr Českého rozhlasu slavný britský klavírista Paul Lewis a jaký bude jeho večerní koncert? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před pěti dny 19:52

Polední publicistika: Úhrady zdravotní péče. Kampaň na Slovensku. Fotbalové derby

Vláda se chystá lidem umožnit, aby si dopláceli za zdravotnické nadstandardní služby. Má se pacient radovat, nebo se bát? Jak silně ovlivňují Slovensko před volbami české postoje a komentáře? A proč včerejší fotbalové derby Sparta-Slávie místy připomínalo spíš zápasy MMA?

Před šesti dny 19:45

Polední publicistika: Propagace vládních kroků. Wagnerovci v Africe. Národní fotbalový stadion

Ministerstvo vnitra chystá plakátovou kampaň za desítky milionů korun, která má propagovat vládní kroky. Koho může oslovit a může mít taková kampaň zásadní efekt? Na severu Mali havaroval vojenský letoun, kde byli údajně i členové Wagnerovy skupiny. Jakou roli hrají ruští žoldáci na africkém kontinentu po smrti Jevgenije Prigožina? A může zvýšený divácký zájem o fotbal v Česku oživit diskuse o výstavbě národního fotbalového stadionu?

Před týdnem 19:50

Polední publicistika: Kontroly na německých hranicích? Vylidňování venkova. Festival Finále Plzeň

Hrozí ze strany Německa na hranicích s Českem a Polskem zavedení dočasných kontrol? A jak by na tento krok reagovala česká vláda? Co stojí za vylidňováním obcí a menších měst a existuje způsob, jak tomu zabránit? A co nabízí filmový festival Finále Plzeň, kde skoro čtyři desítky snímků soutěží o Zlatého ledňáčka?