• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Ústup rodných čísel. Protipožární opatření národního parku. Sudetské vztahy

Jak nákladný a efektivní bude útlum používání rodných čísel? Jak se v Národním parku České Švýcarsko brání proti žhářům? Jaké jsou současné vztahy mezi Čechy a sudetskými Němci?

19:33

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:32

Odpolední publicistika: Schůze sněmovny k valorizaci důchodů. Zaplavená Ukrajina. Češi v Chorvatsku

Jde v nynějším sněmovním střetu vlády a opozice kolem úprav valorizace důchodů pořád ještě o podstatu legislativních návrhů, nebo hlavně o zisk politických bodů? Jaká situace panuje po protržení Kachovské přehrady v zaplavených oblastech na jihu Ukrajiny? A co letos čeká české dovolenkáře v nejoblíbenější zahraniční destinaci, tedy v Chorvatsku i s ohledem na vstup této země do Eurozóny? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Včera 19:42

Polední publicistika: Nový ředitel ČT. Odchod hejtmana Vondráka. Pomoc na Ukrajině. Čeští rozvědčíci

Jak výrazně by se mohla v programové nabídce České televize odrazit výměna na postu jejího generálního ředitele? Změní se s odchodem Iva Vondráka z pozice moravskoslezského hejtmana zásadněji i linie a priority krajské samosprávy? Jak pomáhají české humanitární organizace zaplaveným oblastem na jihu Ukrajiny? A za jakých okolností působí v řadách ukrajinské armády český rozvědčík, s nímž se setkal náš zpravodaj Martin Dorazín? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Před dvěma dny 19:17

Odpolední publicistika: Nový ředitel České televize. Stav Kachovské hráze. Šikana ukrajinských dětí

ČT bude mít nového ředitele – co rozhodlo ve prospěch Jana Součka, dosavadního ředitele brněnského studia ČT? Co všechno může vydržet hráz takového vodního díla, jako je Kachovská přehrada a může se po včerejším vážném poškození dál hroutit? Jak častá je šikana ukrajinských dětí v Česku a jak v takových případech postupovat?

Před dvěma dny 19:56

Polední publicistika: Kachovská přehrada. Vládní úsporný balíček. Fotbalová bouře v Praze

Jaké dopady má zničení hráze Kachovské přehrady? Jaké úpravy vládního úsporného balíčku se pokusí prosadit odbory ve veřejné sféře? A jaké tábory fotbalových fanoušků se dnes v Praze potkají na finále Evropské konferenční ligy?

Před třemi dny 19:36

Jaký vliv by mohlo mít zničení Kachovské přehrady na další vojenské operace

Jaký vliv by mohlo mít zničení Kachovské přehrady na další vojenské operace ukrajinských a ruských sil? Je útok na přehradu válečným zločinem? A jak by mělo vypadat jeho vyšetřování? Jak vláda reaguje na námitky zaměstnavatelů k vládnímu úspornému balíčku? A vědí už zaměstnavatelé víc o tom, jak bude probíhat škrtání dotací v jednotlivých odvětvích? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před třemi dny 19:57

Co z vojenského hlediska znamená poškození Kachovské přehrady

Co z vojenského hlediska znamená vážné poškození Kachovské přehrady na okupovaném jihu Ukrajiny? Jak daleko se dostala jednání o změně definice trestného činu znásilnění? A jakou podobu by měl mít první kompletní fotoatlas českých rostlin? Poslechněte si polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:44

Odpolední publicistika: Reklama na dezinformačních webech. Putinův falešný projev. Status umělce?

Jak mohou veřejné instituce předcházet tomu, aby se jejich reklama nezobrazovala na dezinformačních webech? Odkud se vzal falešný Putinův projev vyzývající ke všeobecné mobilizaci? A čím může zlepšit životní podmínky umělců zakotvení jejich statusu v zákoně? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:55

Polední publicistika: Ústavní soudci. Ukrajinská ofenziva. Sdílení elektřiny

V jaké kondici je současný Ústavní soud, jehož složení se tento rok zásadně obměňuje? Začala ukrajinská ofenzíva? Co chybí k tomu, aby mohlo začít v praxi sdílení elektřiny z obnovitelných zdrojů energie?

Před pěti dny 19:54

Polední publicistika: Duel Fialy a Babiše. Nedostatek pediatrů. Demonstrace za Navalného. Česká soda

Jak vypadala debata na TV Prima, kde se poprvé od sněmovních voleb setkali Petr Fiala (ODS) a Andrej Babiš (ANO)? Co se dá dělat s nedostatkem dětských lékařů v Česku? O čem bude dnešní protest na obranu ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného? Jak vznikal legendární satirický pořad Česká soda, který dnes slaví třicáté výročí? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Před šesti dny 21:08

Polední publicistika: Ruské pozemky v Česku. Festival romské kultury. Silniční pravidla pro cyklisty

Jak složité bude pro české úřady, aby přiměly Rusko k platbám za pozemky, které dosud užívalo bezplatně? V jakém duchu se nesl letošní, jubilejní festival romské kultury Khamoro, který dnes končí průvodem v centru Prahy a slavnostním galakoncertem? A jak hodnotí pořadatelé cyklojízd legislativní návrhy na přísnější silniční pravidla pro cyklisty? Poslechněte si celou polední publicistiku.