• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Přijetí eura. Ilegální migrace. Atentát na královnu Alžbětu II. MS v hokeji

Proč vláda už nechce v tomto volebním období řešit přijetí eura? Kolik nelegálních migrantů teď přechází z Česka do Německa? Hrozil královně Alžbětě II. během návštěvy USA reálně atentát? A proč odjíždějí čeští hokejisté z Mistrovství světa s nejhorším výsledkem v historii?

19:44

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:44

Odpolední publicistika: Reklama na dezinformačních webech. Putinův falešný projev. Status umělce?

Jak mohou veřejné instituce předcházet tomu, aby se jejich reklama nezobrazovala na dezinformačních webech? Odkud se vzal falešný Putinův projev vyzývající ke všeobecné mobilizaci? A čím může zlepšit životní podmínky umělců zakotvení jejich statusu v zákoně? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Dnes 19:55

Polední publicistika: Ústavní soudci. Ukrajinská ofenziva. Sdílení elektřiny

V jaké kondici je současný Ústavní soud, jehož složení se tento rok zásadně obměňuje? Začala ukrajinská ofenzíva? Co chybí k tomu, aby mohlo začít v praxi sdílení elektřiny z obnovitelných zdrojů energie?

Včera 19:54

Polední publicistika: Duel Fialy a Babiše. Nedostatek pediatrů. Demonstrace za Navalného. Česká soda

Jak vypadala debata na TV Prima, kde se poprvé od sněmovních voleb setkali Petr Fiala (ODS) a Andrej Babiš (ANO)? Co se dá dělat s nedostatkem dětských lékařů v Česku? O čem bude dnešní protest na obranu ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného? Jak vznikal legendární satirický pořad Česká soda, který dnes slaví třicáté výročí? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Před dvěma dny 21:08

Polední publicistika: Ruské pozemky v Česku. Festival romské kultury. Silniční pravidla pro cyklisty

Jak složité bude pro české úřady, aby přiměly Rusko k platbám za pozemky, které dosud užívalo bezplatně? V jakém duchu se nesl letošní, jubilejní festival romské kultury Khamoro, který dnes končí průvodem v centru Prahy a slavnostním galakoncertem? A jak hodnotí pořadatelé cyklojízd legislativní návrhy na přísnější silniční pravidla pro cyklisty? Poslechněte si celou polední publicistiku.

Před třemi dny 19:54

Odpolední publicistika: Ukrajinská protiofenziva. Úsporná opatření. Španělská církev. Noc kostelů

Mohou být nejnovější vzdušné útoky z obou stran ukrajinsko-ruské hranice předzvěstí rozsáhlejších pozemních operací? Jaké další úsporné kroky má v nejbližších dnech oznámit ministr financí Zbyněk Stanjura? Podaří se španělské katolické církvi vyrovnat se s některými temnými stránkami své minulosti? A jaké nejpozoruhodnější zastávky nabízí dnešní Noc kostelů na Ostravsku a na Opavsku?

Před třemi dny 19:56

Polední publicistika: Poplatky za komunální odpad. Podmínky hypotéky. Předsednictví Maďarska v EU

Jak citelně by se obyvatel měst a obcí mohl dotknout zvýšený limit místních poplatků za odvoz odpadu? Nakolik dostupnější by mohly být hypoteční úvěry poté, co Česká národní banka zmírnila pravidla pro jejich poskytování? A je představitelné, že by Maďarsko přišlo příští rok o své unijní předsednictví, jak vyzývá rezoluce Evropského parlamentu?

Před čtyřmi dny 19:50

Odpolední publicistika: Výtržnosti u soudu. Rekordní schodek rozpočtu. Turecko čelí odlivu obyvatel

Jak chce ministr vnitra zabránit výtržnostem v soudních budovách? Jak by mohlo ministerstvo financí ještě letos ušetřit 20 miliard korun navíc? Proč Turecko trpí odlivem mladých lidí?

Před čtyřmi dny 20:01

Polední publicistika: Krize v Kroměříži. Pavel ve Vídni. Tělesné tresty v ČR

Jak se dá zajistit péče o psychiatrické pacienty v Nemocnici Kroměříž, pokud odchází třetina lékařů? Může prezident Pavel při návštěvě Rakouska ovlivnit postoj tamní vlády k válce na Ukrajině? Jak velkým problémem jsou v Česku tělesné tresty dětí? Poslechněte si polední publicistiku.

Před pěti dny 20:01

Odpolední publicistika: Ústavní soudci. Incidenty u soudu. Vedení Hospodářské komory. České porodnic

Senát velkou většinou schválil všechny tři kandidáty na ústavní soudce. Proč tomu předcházelo tolik diskusí? Postupovala justiční stráž správně při včerejším incidentu na pražském městském soudu, kde dav vylomil dveře do jednací síně? A co zjistíme o kvalitě porodnic z Národního registru reprodukčního zdraví? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před pěti dny 19:57

Polední publicistika: Ústavní soudci. Incidenty u soudu. Černochová a generální štáb

Jak se senátoři postaví ke schvalování kandidátů na ústavní soudce? Jak organizovaný je dav, který včera vylomil dveře soudní síně a odvolává se na československé občanství? Jak obstojí argumenty, kterými ministryně obrany Černochová vysvětluje zasahování do agendy náčelníka generálního štábu Řehky?