• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Obranná smlouva s USA. Nové smlouvy na energie

Jaký přínos, nebo úskalí by mohla mít nově podepsaná česko-americká obranná smlouva? Co čeká spotřebitele, kteří mají uzavřené fixované smlouvy na odběr plynu a elektřiny s cenami vysoko nad cenovým stropem?

19:57

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:51

Odpolední publicistika: Odbory proti úspornému balíčku. Útoky dronů v Moskvě. Střety v Kosovu

Jakou taktiku volí odbory ve snaze přimět vládu, aby zmírnila dopady úsporného balíčku na zaměstnance? Odkud mohly být vyslány bezpilotní letouny, proti nimž dnes zasahovala ruská protivzdušná obrana v moskevské oblasti? A podaří se utlumit nejnovější vážný konflikt na severu Kosova, kde byly při pondělních nepokojích zraněny desítky příslušníků mezinárodních sil KFOR? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Včera 20:00

Polední publicistika: Drony nad Moskvou. Protesty proti úspornému balíčku. Češi přestávají kouřit

Jaké dozvuky má v Moskvě dnešní incident, který tamní úřady označují za nálet bezpilotních letounů na ruskou metropoli? K jakým dalším krokům přistoupí Českomoravská odborová konfederace v rámci protestů proti vládnímu úspornému balíčku?Jaké faktory přispívají k tomu, že stále více Čechů a Češek končí s kouřením, a jaká jiná data vyplývají z výroční studie Státního zdravotního ústavu ke spotřebě tabáku a alkoholu ve zdejší populaci?

Před dvěma dny 19:38

Odpolední publicistika: Připomínky k úspornému balíčku. Ruská tajná služba. Cena Olgy Havlové

Jaké úpravy vládního úsporného balíčku žádají v rámci připomínkového řízení zástupci měst a obcí? Pokusí se ruské zpravodajské služby narušit schvalování nově uzavřené česko-americké obranné smlouvy? A jak se laureát letošní Ceny Olgy Havlové snaží upravovat bytové prostory, aby byly co nejvhodnější pro osoby se zdravotním postižením? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před dvěma dny 19:56

Polední publicistika: Připomínky k balíčku. Turecko dál povede Erdogan. Hnutí ANO a EP

Jaké úpravy vládního úsporného balíčku požadují zástupci tuzemských firem? Co vypověděly turecké prezidentské volby o stavu demokracie a společnosti v zemi, jíž bude i po dvaceti letech u moci vládnout prezident Erdogan? A proč strana evropských liberálů zvažuje, jestli nevyloučit hnutí ANO ze své poslanecké skupiny v Evropském parlamentu?

Před třemi dny 19:57

Polední publicistika: Sudetoněmecký sjezd. Volby v Turecku. Festival v Cannes. MS v hokeji

Co je ještě potřeba zlepšovat na česko-německých vztazích? Co bude znamenat pro Evropu, pokud se prezidentem Turecka znovu stane Recep Tayyip Erdogan? Jaký je letošní vítězný film festivalu v Cannes? A co dovedlo až do překvapivého finále Mistrovství světa v hokeji tým Německa?

Před čtyřmi dny 19:53

Polední publicistika: Ukrajinská protiofenziva. Henry Kissinger. Dotace na zalesňování

Dá se z vyjádření tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova odhadnout, kdy Ukrajina spustí očekávanou protiofenzivu? Jak dobrým politickým stratégem byl americký politik a diplomat Henry Kissinger, který se dnes dožívá sta let? A kdo může žádat o dotace na vysazování stromů na polích a pastvinách?

Před pěti dny 19:33

Odpolední publicistika: Ústup rodných čísel. Protipožární opatření národního parku. Sudetské vztahy

Jak nákladný a efektivní bude útlum používání rodných čísel? Jak se v Národním parku České Švýcarsko brání proti žhářům? Jaké jsou současné vztahy mezi Čechy a sudetskými Němci?

Před pěti dny 19:44

Polední publicistika: Přijetí eura. Ilegální migrace. Atentát na královnu Alžbětu II. MS v hokeji

Proč vláda už nechce v tomto volebním období řešit přijetí eura? Kolik nelegálních migrantů teď přechází z Česka do Německa? Hrozil královně Alžbětě II. během návštěvy USA reálně atentát? A proč odjíždějí čeští hokejisté z Mistrovství světa s nejhorším výsledkem v historii?

Před šesti dny 19:37

Odpolední publicistika: Řešení pro střední školy. Krize ministerstva obrany. Nová zelená úsporám

Jak chce ministerstvo školství a hejtmani řešit nedostatek míst na středních školách letos a příští rok? Podařilo se zažehnat krizi mezi civilní a vojenskou částí ministerstva obrany, nebo je problém jen odložen? A jak jsou nastaveny podmínky pro další fázi programu Nová zelená úsporám, ve které mají snáz dosáhnout na dotace i nízkopříjmové domácnosti?

Před šesti dny 20:00

Polední publicistika: Přijímací zkoušky. Odmítnutí kandidátů na soudce. Ron DeSantis. Tina Turner

Jak se dá vyřešit špatný systém přijímaček na střední školy tak, aby se neopakoval letošní zmatek? Proč ústavně právní výbor Senátu odmítl dva ze tří kandidátů na ústavní soudce navržených prezidentem Pavlem? Ron DeSantis jde do souboje o nominaci do prezidentských voleb. Koho chce oslovit a jaké má šance? Zemřela ikona hudební scény Tina Turner – čím byla jedinečná a neopakovatelná?