• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Bitva o Bachmut. Úsporný balíček. Festival Open House

Jak si vyložit dnešní vyjádření Kyjeva k bitvě o město Bachmut? Jak se zatím české vládě daří vysvětlovat chystané kroky spojené s tzv. úsporným balíčkem? A na jaká místa se ještě i dnes můžou zájemci podívat v rámci festivalu pražské městské architektury? Poslechněte si celou polední publicistiku.

19:58

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 20:01

O všem, co se právě děje

Včera 20:01

Odpolední publicistika: Ústavní soudci. Incidenty u soudu. Vedení Hospodářské komory. České porodnic

Senát velkou většinou schválil všechny tři kandidáty na ústavní soudce. Proč tomu předcházelo tolik diskusí? Postupovala justiční stráž správně při včerejším incidentu na pražském městském soudu, kde dav vylomil dveře do jednací síně? A co zjistíme o kvalitě porodnic z Národního registru reprodukčního zdraví? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Včera 19:57

Polední publicistika: Ústavní soudci. Incidenty u soudu. Černochová a generální štáb

Jak se senátoři postaví ke schvalování kandidátů na ústavní soudce? Jak organizovaný je dav, který včera vylomil dveře soudní síně a odvolává se na československé občanství? Jak obstojí argumenty, kterými ministryně obrany Černochová vysvětluje zasahování do agendy náčelníka generálního štábu Řehky?

Před dvěma dny 19:51

Odpolední publicistika: Odbory proti úspornému balíčku. Útoky dronů v Moskvě. Střety v Kosovu

Jakou taktiku volí odbory ve snaze přimět vládu, aby zmírnila dopady úsporného balíčku na zaměstnance? Odkud mohly být vyslány bezpilotní letouny, proti nimž dnes zasahovala ruská protivzdušná obrana v moskevské oblasti? A podaří se utlumit nejnovější vážný konflikt na severu Kosova, kde byly při pondělních nepokojích zraněny desítky příslušníků mezinárodních sil KFOR? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.

Před dvěma dny 20:00

Polední publicistika: Drony nad Moskvou. Protesty proti úspornému balíčku. Češi přestávají kouřit

Jaké dozvuky má v Moskvě dnešní incident, který tamní úřady označují za nálet bezpilotních letounů na ruskou metropoli? K jakým dalším krokům přistoupí Českomoravská odborová konfederace v rámci protestů proti vládnímu úspornému balíčku?Jaké faktory přispívají k tomu, že stále více Čechů a Češek končí s kouřením, a jaká jiná data vyplývají z výroční studie Státního zdravotního ústavu ke spotřebě tabáku a alkoholu ve zdejší populaci?

Před třemi dny 19:38

Odpolední publicistika: Připomínky k úspornému balíčku. Ruská tajná služba. Cena Olgy Havlové

Jaké úpravy vládního úsporného balíčku žádají v rámci připomínkového řízení zástupci měst a obcí? Pokusí se ruské zpravodajské služby narušit schvalování nově uzavřené česko-americké obranné smlouvy? A jak se laureát letošní Ceny Olgy Havlové snaží upravovat bytové prostory, aby byly co nejvhodnější pro osoby se zdravotním postižením? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před třemi dny 19:56

Polední publicistika: Připomínky k balíčku. Turecko dál povede Erdogan. Hnutí ANO a EP

Jaké úpravy vládního úsporného balíčku požadují zástupci tuzemských firem? Co vypověděly turecké prezidentské volby o stavu demokracie a společnosti v zemi, jíž bude i po dvaceti letech u moci vládnout prezident Erdogan? A proč strana evropských liberálů zvažuje, jestli nevyloučit hnutí ANO ze své poslanecké skupiny v Evropském parlamentu?

Před čtyřmi dny 19:57

Polední publicistika: Sudetoněmecký sjezd. Volby v Turecku. Festival v Cannes. MS v hokeji

Co je ještě potřeba zlepšovat na česko-německých vztazích? Co bude znamenat pro Evropu, pokud se prezidentem Turecka znovu stane Recep Tayyip Erdogan? Jaký je letošní vítězný film festivalu v Cannes? A co dovedlo až do překvapivého finále Mistrovství světa v hokeji tým Německa?

Před pěti dny 19:53

Polední publicistika: Ukrajinská protiofenziva. Henry Kissinger. Dotace na zalesňování

Dá se z vyjádření tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova odhadnout, kdy Ukrajina spustí očekávanou protiofenzivu? Jak dobrým politickým stratégem byl americký politik a diplomat Henry Kissinger, který se dnes dožívá sta let? A kdo může žádat o dotace na vysazování stromů na polích a pastvinách?

Před šesti dny 19:33

Odpolední publicistika: Ústup rodných čísel. Protipožární opatření národního parku. Sudetské vztahy

Jak nákladný a efektivní bude útlum používání rodných čísel? Jak se v Národním parku České Švýcarsko brání proti žhářům? Jaké jsou současné vztahy mezi Čechy a sudetskými Němci?