• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Plány automobilky Škoda. Situace na bankovních trzích. Energie v domácnostech

Jaké plány má aktuálně největší tuzemská automobilka? Můžou nové vážné potíže švýcarské banky Credit Suisse vypovídat něco víc i o aktuální situaci na bankovních trzích? A nakolik se v uplynulé zimní sezóně kvůli dražším energiím změnil přístup zdejších domácností k vytápění bytů a domů? Poslechněte si celou polední publicistiku.

20:01

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:43

Polední publicistika: Spalovací motory po roce 2035. Obchodní vztahy s Tchaj-wanem. Pilot Emil Boček

I po roce 2035 bude možné registrovat nová auta se spalovacími motory, pokud budou jezdit na uhlíkově neutrální paliva. Podrobnosti prozradí ministr dopravy. Jak důležité jsou pro Tchaj-wan obchodní vztahy s Evropou? Jaký byl život českého stíhacího pilota britského královského letectva Emila Bočka? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Včera 19:50

Polední publicistika: Zákon o domácím násilí. Nedůvěra na finančních trzích. Den s Czech Press Photo

Vláda plánuje změny v zákonech, které se týkají domácího násilí. Pomohou zlepšit situaci obětí? Evropské finanční trhy se stále potýkají s nedůvěrou investorů. Zeptáme se na důvody. V Národním muzeu v Praze dnes probíhá den s Czech Press Photo. Jaký nabízí program?

Před dvěma dny 19:52

Odpolední publicistika: Nový stavební zákon a portál. Pád akcií Deutsche Bank. Film Východní fronta

Bude včas připravený Portál stavebníka potřebný k novému stavebnímu zákonu? Je bankovní sektor po pádu akcií Deutsche Bank tak stabilní, jak tvrdí evropští lídři? Festival Jeden svět představil nový dokument o válce na Ukrajině – jak snášel život na východní frontě jeho spoluautor a kameraman?

Před dvěma dny 19:30

Polední publicistika: Upravený stavební zákon. Látka kratom na českém trhu. Protesty v Izraeli

Sněmovnou prošel upravený stavební zákon – přinese opravdu rychlejší stavební řízení a bude zároveň dostatečně chránit veřejný zájem? Proč je v Česku stále možné volně koupit návykovou látku kratom? Izraelci stále protestují proti tamní reformě soudnictví v ulicích. Je možné, že se do protestů zapojí i armáda?

Před třemi dny 19:46

Odpolední publicistika: Odvolání šéfa Úřadu práce. Zahraniční dluh ČR klesl. Zatčení Putina v JAR?

Jaké možnosti dává ministrům služební zákon, pokud chtějí vyměnit vedení úřadu, který pod ně spadá? Výše zahraničního dluhu Česka klesla a představuje skoro 66 procent HDP. Je to ještě bezpečné zadlužení? A čeká Vladimira Putina zatčení, pokud se v srpnu skutečně vydá do Jihoafrické republiky, jak má v plánu?

Před třemi dny 19:51

Polední publicistika: Novela vodního zákona. Španělsko a zákony o rovnosti. Beethovenovy vlasy

Zabrání krizová novela vodního zákona zmatkům a chybám při šetření ekologických havárií, jako byla ta na Bečvě? Jakou má španělská vláda podporu při prosazování zákonů o rovnosti a genderových kvót? A co odhalili vědci z vlasů Ludwiga van Beethovena? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 20:15

Odpolední publicistika: Změny v České poště. Severní Irsko po brexitu. 170. výročí pražských hasičů

Česká pošta projde transformací. Jak se podnik změní a proč mají náklady na změnu přesáhnout osm miliard korun? Co přinese klíčová část dohody o novém pobrexitovém uspořádání pro Severní Irsko, na kterém se Londýn dohodl s EU, a dnes ho schválila britská Dolní sněmovna. Pražští hasiči si připomněli výročí 170 let od založení prvního profesionálního hasičského sboru na našem území. Jak tehdy bojovali s ohněm? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:45

Polední publicistika: Reforma penzí. Den vody

Jak složité bude najít shodu nad důchodovou reformou? Co vidí stejně koalice a SPD? Zachrání důchody prorodinná politika a podpora porodnosti? Co se stane s vodou, pokud se Země oteplí nad jeden a půl stupně? A kolik jí bude na českém území?

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Zdražování potravin. Čínský prezident v Moskvě. Pokles počtu narozených dětí

Jak zatím hodnotí zástupci zemědělců vládní kroky proti neúměrnému zdražování potravin na tuzemském trhu? Může se třídenní cesta čínského prezidenta do Moskvy zásadněji odrazit na čínsko-ruských vztazích? A proč se loni v Česku narodilo nejméně dětí za bezmála 20 let? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před pěti dny 19:53

Polední publicistika: Energetická situace. Petr Pavel a česko-německé vztahy. Češi a poruchy spánku

Jaké lekce vyplývají podle české vlády pro český průmysl a domácnosti z mimořádné energetické situace v uplynulé zimní sezoně? Může nástup Petra Pavla do prezidentského úřadu výrazněji změnit česko-německé vztahy? A proč až třetina dospělých obyvatel Česka trpí poruchami spánku?