• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Hladík ministrem životního prostředí. Zvolení Si Ťin-pchinga. Pokles inflace

Prezident Petr Pavel podle slibu jmenoval den po nástupu do funkce ministrem životního prostředí Petra Hladíka z KDU-ČSL. Zeptáme se zástupce opozice i ekologů co od nového ministra čekají. Nejsilnějším mužem druhé ekonomiky světa je dál Si Ťin-pching. Jeho zvolení do funkce prezidenta bylo jednomyslné. Únorová inflace meziročně mírně klesla. Dál se ale drží nad 16 procenty. Hrají hlavní roli ceny potravin?

19:42

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:52

O všem, co se právě děje

Dnes 19:52

Polední publicistika: Prezident v Senátu. Projev Zelenského v rakouském parlamentu. Padělání diplomu

Jak si prezident a Senát představují budoucí spolupráci? Jak se to projeví při obměně Ústavního soudu? Proč rakouští svobodní až dodnes blokovali vystoupení ukrajinského prezidenta v parlamentu? A co hrozí ženě, která padělala svůj vysokoškolský diplom a osm let vedla středočeskou ZŠ bez příslušného vzdělání? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Včera 19:42

Odpolední publicistika: Ruské jaderné palivo. Informace o jaderných zbraních. Maso z laboratoře

Česko bude po více než 40 letech nezávislé na dodávkách jaderného paliva z Ruska. Ovlivní to naši energetickou bezpečnost? Co znamená, že Rusko a Spojené státy ukončily vzájemnou výměnu informací o jaderných zbraních? Italská vláda schválila zákaz laboratorně vyráběného masa. Je toto maso bezpečné a kam pokročil jeho vývoj? A co by mohlo zvrátit doporučení Mezinárodního olympijského výboru vrátit ruské a běloruské sportovce do soutěží? Poslechněte si odpolední publicistiku.

Včera 19:57

Polední publicistika: Vláda a prezident na východě republiky. Munice pro Ukrajinu. Hudební průmysl

Proč se právě teď vydali prezident i vláda na východ republiky? Jak se daří Evropské obranné agentuře koordinovat společné nákupy munice pro Ukrajinu? A díky čemu vzrostly příjmy českého hudebního průmyslu?

Před dvěma dny 19:49

Odpolední publicistika: Emisní norma Euro 7. Hodina pravdy. Ruští sportovci. Střelba v USA

Co znamená z pohledu automobilového průmyslu schválení unijní legislativy, která má ukončit prodej nových vozů se spalovacími motory? Jak odpoví vláda na požadavky vysokých škol, které volají po navýšení platových tarifů pro pedagogické sbory? Jak zdůvodnil Mezinárodní olympijský výbor své dnešní doporučení pro návrat neutrálních ruských a běloruských sportovců do světových soutěží? A jaké otázky provázejí nejnovější případ střelby na amerických školách?

Před dvěma dny 19:54

Polední publicistka: Protesty na VŠ. Autoemisní dohoda. Rozhlasová konference

Co si slibují zástupci humanitních vysokých škol od dnešních protestních akcí? Jak se evropským zákonodárcům jeví emisní norma, kterou dnes schvalují unijní ministři a která má zásadně omezit prodej vozů se spalovacími motory po roce 2035? A co jsme mohli slyšet na mezinárodní konferenci Radiodays Europe?

Před třemi dny 19:54

Odpolední publicistika: Platy pedagogů. Sociální sítě a mez zákona. Ruské zbraně na území Běloruska

Posunula se po dnešní schůzce na ministerstvu školství diskuse o mzdách pedagogů vysokých škol? Jak složité je pro tuzemskou justici posoudit, kdy příspěvky na sociálních sítích překračují mez zákona, a mohou být dokonce vykládány jako podpora terorismu? A jak by mohl Západ odpovědět na chystané rozmístění ruských jaderných zbraní na území Běloruska? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před třemi dny 19:51

Polední publicistika: Česká delegace na Tchaj-wanu. Situace v Izraeli. Obchody na venkově

Co si Praha a Tchaj-pej slibují od cesty dosud nejpočetnější české delegace na Tchaj-wan? Pozastaví izraelský premiér pod tlakem masových demonstrací schvalování sporné soudní reformy? A můžou i nové technologie pomoci udržet co nejširší síť obchodů v menších městech a na venkově?

Před čtyřmi dny 19:43

Polední publicistika: Spalovací motory po roce 2035. Obchodní vztahy s Tchaj-wanem. Pilot Emil Boček

I po roce 2035 bude možné registrovat nová auta se spalovacími motory, pokud budou jezdit na uhlíkově neutrální paliva. Podrobnosti prozradí ministr dopravy. Jak důležité jsou pro Tchaj-wan obchodní vztahy s Evropou? Jaký byl život českého stíhacího pilota britského královského letectva Emila Bočka? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před pěti dny 19:50

Polední publicistika: Zákon o domácím násilí. Nedůvěra na finančních trzích. Den s Czech Press Photo

Vláda plánuje změny v zákonech, které se týkají domácího násilí. Pomohou zlepšit situaci obětí? Evropské finanční trhy se stále potýkají s nedůvěrou investorů. Zeptáme se na důvody. V Národním muzeu v Praze dnes probíhá den s Czech Press Photo. Jaký nabízí program?