• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Auta na syntetická paliva. Přehlcené urgentní příjmy. Blažek k bytové kauze

Jak vážné jsou spory kolem aut na syntetická paliva, kvůli kterým byl odložen podpis unijního zákazu prodeje nových vozů se spalovacími motory od roku 2035? Pomohl by nový systém zdravotnických poplatků zmírnit tlak, kterému jsou vystaveny urgentní příjmy v tuzemských nemocnicích? A odpověděl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dostatečně na otázky, proč se zajímal o brněnskou bytovou kauzou? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:24

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:50

Odpolední publicistika: Zdražování potravin. Čínský prezident v Moskvě. Pokles počtu narozených dětí

Jak zatím hodnotí zástupci zemědělců vládní kroky proti neúměrnému zdražování potravin na tuzemském trhu? Může se třídenní cesta čínského prezidenta do Moskvy zásadněji odrazit na čínsko-ruských vztazích? A proč se loni v Česku narodilo nejméně dětí za bezmála 20 let? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Dnes 19:53

Polední publicistika: Energetická situace. Petr Pavel a česko-německé vztahy. Češi a poruchy spánku

Jaké lekce vyplývají podle české vlády pro český průmysl a domácnosti z mimořádné energetické situace v uplynulé zimní sezoně? Může nástup Petra Pavla do prezidentského úřadu výrazněji změnit česko-německé vztahy? A proč až třetina dospělých obyvatel Česka trpí poruchami spánku?

Včera 19:55

Odpolední publicistika: Nižší ceny plynu. Klimatická zpráva IPCC. Válečné zločiny na Ukrajině

Energetické suroviny zlevňují. Kdy by to mohly výrazněji pocítit tuzemské domácnosti? Na kolik podložené je nejnovější vážné varování Mezinárodního klimatického panelu? Mění se vlivem klimatických změn i zdejší roční období, včetně dnes nastupujícího jara? Kam dospěla dnešní londýnská schůzka desítek ministrů spravedlnosti zaměřená na stíhání zločinů páchaných při ruské invazi na Ukrajině? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Včera 19:47

Polední publicistika: Nová zelená úsporám. Nervozita na finančních trzích. Si Ťin-pching v Moskvě

Jakou odezvu má zatím vládní program na podporu energeticky úspornějšího bydlení? Proč evropské finanční trhy neuklidnila zpráva o záchraně druhé největší švýcarské banky před kolapsem? A může třídenní návštěva čínského prezidenta v Moskvě posunout vztahy obou mocností na novou úroveň?

Před dvěma dny 19:38

Polední publicistika: Výchovné pro muže. Dobrovolníci na Donbasu. Hlučínsko po 100 letech

Jsou požadavky pro přiznání výchovného stanoveny dost jasně? V jakých podmínkách působí na Donbasu čeští dobrovolníci? Před sto lety byly k tehdejšímu Československu připojeny dvě poslední vesnice na Hlučínsku. Jak tam tuto událost vnímají dnes?

Před třemi dny 19:52

Polední publicistika: Emigrace z Česka. Kdo je Lvová-Bělovová? Si Ťin Pching v Kremlu

Kolik odchází z Česka mladých vzdělaných lidí? Kdo je Marija Lvovová-Bělovová, která se má podle Mezinárodního trestního soudu zodpovídat z válečných zločinů společně s Vladimirem Putinem? Čína a Rusko se chystají odstartovat novou éru vztahů. Měl by se mít Západ na pozoru?

Před čtyřmi dny 19:51

Odpolední publicistika: Zastropování cen na Slovensku. Podmínky darování krve. Zatykač na Putina

Jaká pro a proti může mít rozhodnutí slovenských obchodů zastropovat ceny stovek potravin? Německo ruší zákon, který omezoval homosexuály jako dárce krve. Jak je na tom v tomto ohledu Česko? Co znamená pro Vladimira Putina, že na něj byl vydán mezinárodní zatykač? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:40

Polední publicistika: Nedostatek míst pro ukrajinské žáky. Byznys v Dnipru. Stíhačky pro Ukrajinu

Na 650 ukrajinských dětí nenašlo v Praze místo na žádné základní škole – jak to bude řešit magistrát? Jaké byznysové příležitosti nabízí českým podnikatelům ukrajinské město Dnipro? Jak kontroverzní je rozhodnutí Polska a Slovenska poskytnout jako vůbec první země Ukrajině stíhačky?

Před pěti dny 19:41

Odpolední publicistika: Plány Petra Pavla. Neklid na finančních trzích. Pád amerického dronu

Nakolik ambiciózní jsou plány prezidenta Petra Pavla pro prvních sto dnů v úřadu? Uklidní kroky Evropské centrální banky neklid na finančních trzích vyvolaný potížemi významných bankovních domů ve Spojených státech a ve Švýcarsku? A co ukazuje videozáznam z amerického vojenského dronu, který se v úterý zřítil do Černého moře? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před pěti dny 20:01

Polední publicistika: Plány automobilky Škoda. Situace na bankovních trzích. Energie v domácnostech

Jaké plány má aktuálně největší tuzemská automobilka? Můžou nové vážné potíže švýcarské banky Credit Suisse vypovídat něco víc i o aktuální situaci na bankovních trzích? A nakolik se v uplynulé zimní sezóně kvůli dražším energiím změnil přístup zdejších domácností k vytápění bytů a domů? Poslechněte si celou polední publicistiku.