• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Nelegální vývoz léků. Prokremelští aktivisté. Výhody tanku Leopard 2

Je pokuta dostatečný trest za nelegální vývoz léků na předpis? Jak využívají předvolební kampaň prokremelští aktivisté? A jaké hlavní výhody má na bitevním poli německý tank Leopard 2? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

20:00

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Včera 19:17

Odpolední publicistika: Rozpad Babišova týmu. Úroková sazba ČNB. Útok na íránskou zbrojovku

Klíčoví lidé z týmu Andreje Babiše s ním ukončili spolupráci. Proč a jak se podíleli na kampani Andreje Babiše v prezidentských volbách? ČNB dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedm procent, je to správný krok? Írán obvinil Izrael z útoku na svou zbrojovku. Kdo útok mohl spáchat a může to mít souvislost s tím, že Írán dodává drony do Ruska? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Včera 19:43

Polední publicistika: Hlas Ukrajinců. Situace na úřadech práce. Kolik ČEZ odvede státu na daních?

Ukrajinští uprchlíci v Česku pracují častěji než loni v létě, roste ale míra jejich chudoby. Vyplývá to z nové studie PAQ Research, na důvody se podíváme s její spoluautorkou. Ministra práce Mariana Jurečky se Tomáš Pancíř zeptá, co s tím plánuje dělat vláda. Kdy se zlepší situace na úřadech práce? ČEZ dnes zveřejnil odhad, že letos státu odvede přes 100 miliard korun. Dalo se to očekávat? A jaká je budoucnost polostátní energetické skupiny?

Před dvěma dny 19:43

Odpolední publicistika: Změny v zahraniční politice. Boj proti korupci na Ukrajině. Kauza Nečas

Nově zvolený prezident Petr Pavel mluvil s britskými médii o Ukrajině a Číně. Naznačuje to zásadnější změny v české zahraniční politice? Ukrajinská tajná služba dnes podnikla razii u dvou prominentních mužů. Souvisí to s novou vlnou boje proti korupci, kterou vyhlásila ukrajinská vláda? Bývalého premiéra Petra Nečase soud potrestal roční podmínkou za křivou výpověď. Jak daleko jsou další kauzy, které vedly před skoro 10 lety k pádu Nečasovy vlády?

Před dvěma dny 19:57

Polední publicistika: Volby doznají změn. Školní jídelny. Politická situace v Barmě

Volby by se mohly od roku 2026 konat jen v pátek od 07.00 do 22.00. Co by to udělalo s volební účastí? Měla by se rozšířit možnost školních obědů zdarma? Jaké byly dva roky, kdy v Barmě vládla vojenská chunta?

Před třemi dny 19:53

Odpolední publicistika: Korupce v Česku. Brexit a ekonomika. Změna zákona o advokacii

Česko zaostává v boji s korupcí za průměrem EU. Jak to řeší vláda? Jak moc souvisí špatná prognóza vývoje ekonomiky Velké Británie s jejím odchodem z EU, od kterého právě uběhly tři roky? A budou se lidem po zásahu Ústavního soudu lépe shánět advokáti? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před třemi dny 19:53

Polední publicistika: Podoba převzetí úřadu. Oblasti postižené korupcí. Telefonát s Tchaj-wanem

Jak bude vypadat převzetí prezidentského úřadu a začaly už oba prezidentské týmy jednat o předání agendy? Ve kterých oblastech má Česko největší problém s korupcí? A co proti ní dělá současná vláda? Mění Petr Pavel telefonátem s tchajwanskou prezidentkou zažitá diplomatická pravidla a politiku jedné Číny dvou systémů? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:51

Odpolední publicistika: Tři volební neúspěchy hnutí ANO. Stávka v Nexen Tire. Útok v Isfahánu

Chystá hnutí ANO po třech volebních neúspěších nějaké změny ve vedení nebo v programu? Jak velkou podporu má stávka v žatecké firmě Nexen Tire, kterou chtějí zítra zahájit odbory? A kdo útočil na zbrojovku v íránském Isfahánu? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 20:00

Výčet zahraničních kontaktů je impozantní, komentuje první schůzku s Pavlem ministr zahraničí

Končící prezident Miloš Zeman je v Srbsku a na svou poslední zahraniční cestu chce jet na Slovensko. Tam se chystá na svou první zahraniční cestu také nově zvolený prezident Petr Pavel. Pavel už stihl mluvit po telefonu také s ukrajinským prezidentem Zelenským i polským prezidentem Dudou. Tím se začíná psát nová zahraniční politika Hradu. Jak bude koordinovaná s vládou? I o tom jednal dopoledne Petr Pavel s ministrem zahraničí Janem Lipavským.

Před pěti dny 20:44

Co rozhodlo o vítězství Petra Pavla v prezidentské volbě?

Co rozhodlo o vítězství Petra Pavla v prezidentské volbě? Kde nakonec získal potřebné hlasy nově zvolený prezident a kde je ztratil poražený Andrej Babiš? A jak bude vypadat předávání moci a agendy mezi odcházející a nastupující hlavou státu?

Před šesti dny 19:02

Polední publicistka: Česko volí prezidenta. Trump začíná kampaň. Napětí mezi Izraelem a Palestinou

Proč je výběr prezidenta pro voliče lákavější než výběr vlády? Do prezidentské kampaně ve Spojených státech svým projevem vstoupí exprezident Donald Trump. Co od něj můžeme čekat? A co znamenají stupňující se útoky v Izraeli a Palestině?