• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: O všem, co se právě děje

19:54

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:59

Polední publicistika: Továrna Volkswagenu. Jmenování předsedy Ústavního soudu. Čína a covid

Volkswagen odkládá rozhodnutí o stavbě továrny na baterie – ovlivní to šance Česka na to, že továrna bude stát právě u nás? Jak pravděpodobné je, že by se prezident pokusil jmenovat předsedu Ústavního soudu ještě před koncem svého mandátu? Jak se změnil vztah obyvatel Číny k vládnoucí garnituře po letech politiky nulové tolerance vůči covidu?

Včera 19:34

Odpolední publicistika: Předčasný důchod. Vstup Chorvatska do Schengenu. Výměna vězňů USA a Ruska

Proč stoupá počet lidí, kteří odcházejí do předčasného důchodu? Může si to česká ekonomika dovolit? Z jakých důvodů se Bulharsko a Rumunsko nemohou, na rozdíl od Chorvatska, připojit k zóně volného pohybu? A kdo je Viktor But, přezdívaný obchodník se smrtí, za kterého Američané vyměnili basketbalistku Grinerovou, vězněnou v Rusku? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Včera 20:07

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Polední publicistika: Zastropování cen pro firmy. Ubytování pro bezdomovce. Potraviny v Rusku

Uklidnilo představitele velký firem ujištění premiéra Petra Fialy, že vláda je připravena ještě do konce roku zastropovat ceny energií také jim? Kde mohou lidé bez domova najít v těchto chladných dnech nouzové ubytování? Jak v Rusku funguje zásobování základními potravinami? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před dvěma dny 19:51

Odpolední publicistika: Přijetí eura. Německá krajní pravice a pokus o puč. Boris Godunov v La Scala

Má vláda dostatečně silné argumenty pro své rozhodnutí zatím neurčit datum přijetí eura? Nahlédneme do hlubin německého terorismu. Co je zač skupina, která připravovala státní převrat? Proč vzbuzuje kontroverze dnešní premiéra ruské opery Boris Godunov v milánské La Scale?

Před dvěma dny 19:55

Polední publicistika: Stav dětské psychiatrie. Maďarsko a pomoc Ukrajině. Demokraté v Senátu USA

Jak popisuje kancelář ombudsmana situaci v dětských psychiatrických nemocnicích? Podaří se přesvědčit Maďarsko, aby přestalo blokovat unijní pomoc Ukrajině? A nakolik usnadní vítězství demokratického kandidáta ve druhém kole voleb do amerického Senátu vládnutí současného prezidenta? Ztíží případně kandidaturu Donalda Trumpa do Bílého domu? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před třemi dny 19:59

Odpolední publicistika: Praha bez vládní koalice. Dopad na celostátní politiku. Indonéský zákoník

Bude Praze vládnout ODS s podporou hnutí ANO? Jaký vliv by to mohlo mít na celostátní politiku? Odradí zahraniční turisty od cest do Indonésie nový trestní zákoník, který mimo jiné zakáže sex nesezdaným párů? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomáše Pavlíčkem.

Před třemi dny 19:47

O všem, co se právě děje

Před čtyřmi dny 19:51

Odpolední publicistika: Zákaz ruské ropy pro Evropu. Mravnostní policie v Íránu. Doprovod Mikuláše

Evropa si ode dneška zakázala ruskou ropu. Jak se to projeví na cenách, které platíme nejen u čerpacích stanic? V Íránu dál funguje mravnostní policie, i když její vliv klesl. Jak důležitá je pro současný íránský režim? A kde přišel svatý Mikuláš k čertům a jak jde dohromady advent a ďábel?Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:47

Polední publicistika: Strop na dovoz ropy. Mzdy v Česku. Dobročinná knižní burza

Začíná platit embargo zemí EU na dovoz ropy po moři i potrubím. Odstřihne to Rusko od financí na válku? Čechům klesla reálná mzda nejvíce za posledních 30 let. Bude klesat dál? Jak získat knihu od předního českého autora i s věnováním a ještě přispět na dobrou věc?

Před pěti dny 20:50

Polední publicistika: Vyjednávání o mzdách. Strop na ruské tankery. Kurdové a Islámský stát

Nakolik se předpokládaný vývoj tuzemské ekonomiky promítne do vyjednávání o mzdách v příštím roce? Mohou nové restrikce unijních států a skupiny G 7 na vývoz ropy z Ruska výrazněji omezit příjmy Moskvy z prodeje této suroviny? Ukončí kurdské jednotky své operace proti takzvanému Islámskému státu kvůli tureckým útokům na severu Sýrie?