• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Klimatická spravedlnost. Mění se pohled Rusů na válku?

Z čeho plyne zklamání z klimatické konference v egyptském Šarm-aš Šajchu? Jak zajistit, aby se prostředky z klimatického fondu pro chudé země dostali potřebným? Mění se dva měsíce po vyhlášení mobilizace pohled Rusů na válku na Ukrajině?

19:24

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 18:06

Polední publicistika: Rozpočet na příští rok. Maďarský střet s EU. Lék na Alzheimerovu chorobu

Jak bude vypadat konečná verze rozpočtu na příští rok a proč nechce opozice podpořit? Znamenalo by zablokování unijních peněz Maďarsku otevřený střet vlády Viktora Orbána se zbytkem Evropské unie? A jakou naději dává v léčbě Alzheimerovy choroby přípravek lecanemab? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Včera 19:48

Odpolední publicistika: Pokles životní úrovně. Pomoc Ukrajině. Stíhání Fica. Čínský kosmický program

Jak citelně se letošní pokles reálných příjmů promítne do kvality života české populace? Co mohou nabídnout státy NATO Ukrajině, aby zmírnily dopady rozsáhlých vzdušných útoků ruských vojsk na energetickou infrastrukturu? Proč podle slovenské prokuratury nemá být dál trestně stíhán bývalý premiér Robert Fico v souvislosti s podezřením, že zneužíval policii v boji s politickými oponenty? A jak významný milník v čínském kosmickém programu představuje nová orbitální stanice?

Včera 19:54

Polední publicistika: Nový šéf Lesů ČR. Očkování proti chřipce. Kontroly na hranicích se Slovenskem

Na jaké priority by se měl zaměřit nově jmenovaný šéf Lesů České republiky? Jakou odezvu má zatím v ordinacích praktických lékařů kampaň, která upozorňuje na význam očkování proti chřipce – zvláště v letošní sezóně? A jak hodnotí ředitel slovenské Pohraniční a cizinecké policie dva měsíce kontrol zavedených na hranicích s Českem kvůli vlně takzvaných „tranzitních“ migrantů? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před dvěma dny 20:04

Odpolední publicistika: Schodek VZP. Covidová opatření v Číně. Závěr roku bez firemních večírků

Co vyplývá z letošní bilance VZP, pokud jde o výdaje na lékařskou péči? Jaký výhled se rýsuje do dalších měsíců? Přistoupí čínské úřady k částečnému rozvolnění přísných proticovidových pravidel po dlouho nevídané vlně protivládních demonstrací? A pokud asi pětina tuzemských firem v rámci úspor nechystá pro zaměstnance vánoční večírky, osladí jim závěr roku jinými benefity? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před dvěma dny 20:05

Polední publicistika: Protesty v Číně. Kandidáti na prezidenta. Jak Češi nakupují?

Protivládní protesty v Číně. Co se bude dít s odvoláním zájemců o prezidentský úřad, kteří neprošli sítem ministerstva vnitra? A mění nynější napjatá ekonomicko-sociální situace v Česku i spotřebitelské chování tuzemských zákazníků?

Před třemi dny 19:50

Jak zvládnou Ukrajinci zimu. Proč v Maďarsku není dost benzinu a nafty. Protesty v Číně

Teploty celý den pod nulou, do toho husté sněžení. Takové je aktuální počasí v Kyjevě. Velká část jeho obyvatel, kterých před invazí byly tři miliony, byla v minulých dnech bez elektřiny a tepla. Jak obtížné je a bude pro obyvatele Ukrajiny zvládnout letošní zimu? Proč v Maďarsku není dost benzinu a nafty pro všechny čerpací stanice? A co vyvolalo protesty v čínské provincii Sin-ťiang?

Před čtyřmi dny 19:57

Kandidáti vyřazení z prezidentské volby ještě zůstávají ve hře. Kam přijdou německé rakety Patriot?

Při prezidentské volbě si lidé budou moci najisto vybírat z devíti kandidátů. Ve hře ale zatím zůstávají také Karel Diviš, Karel Janeček a Tomáš Březina, kteří se chtějí odvolat ke správnímu soudu. Jaký bude další postup? Vzniklo mezi Polskem a Německem nedorozumění kolem systému Patriot? A jak drahá bude letos lyžařská sezona v Česku?

Před pěti dny 19:31

Odpolední publicistika: Konec EET. Vyřazení kandidáti na prezidenta. SÚKL prověřuje dětské vakcíny

Elektronická evidence tržeb končí. Kdo se bude radovat? Proč se ani zámožným podnikatelům nepodařilo získat dost podpisů pro kandidaturu na prezidenta? A co úřad prověřuje na vakcínách Prevenar 13 a Infanrix Hexa?

Před pěti dny 19:36

O všem, co se právě děje

Před šesti dny 20:10

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Vztahy V4. Unijní spory a energetická krize. Genderově motivované násilí

Co napověděla dnešní premiérská schůzka o aktuálních vztazích zemí Visegrádské čtyřky? Budou unijní státy schopny se dohodnout na dalších zásadních krocích proti neúměrnému zdražování energií a překonají spory, které potvrdilo i dnešní bruselské jednání energetických ministrů? Nakolik se daří potírat genderově motivované násilí na zdejších vysokých školách?