• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Zisky ČEZ. Kontroly na hranicích. Osudy deportovaných Ukrajinců

Kolik peněz získá stát z historicky nejvyššího zisku ČEZ? Jak dlouho ještě může Česká republika prodlužovat kontroly na hranicích se Slovenskem? A co víme o osudech lidí, které Rusové násilně deportovali z obsazených území na Ukrajině? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

19:42

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:47

O všem, co se právě děje

Včera 19:51

Odpolední publicistika: Zákaz ruské ropy pro Evropu. Mravnostní policie v Íránu. Doprovod Mikuláše

Evropa si ode dneška zakázala ruskou ropu. Jak se to projeví na cenách, které platíme nejen u čerpacích stanic? V Íránu dál funguje mravnostní policie, i když její vliv klesl. Jak důležitá je pro současný íránský režim? A kde přišel svatý Mikuláš k čertům a jak jde dohromady advent a ďábel?Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Včera 19:47

Polední publicistika: Strop na dovoz ropy. Mzdy v Česku. Dobročinná knižní burza

Začíná platit embargo zemí EU na dovoz ropy po moři i potrubím. Odstřihne to Rusko od financí na válku? Čechům klesla reálná mzda nejvíce za posledních 30 let. Bude klesat dál? Jak získat knihu od předního českého autora i s věnováním a ještě přispět na dobrou věc?

Před dvěma dny 20:50

Polední publicistika: Vyjednávání o mzdách. Strop na ruské tankery. Kurdové a Islámský stát

Nakolik se předpokládaný vývoj tuzemské ekonomiky promítne do vyjednávání o mzdách v příštím roce? Mohou nové restrikce unijních států a skupiny G 7 na vývoz ropy z Ruska výrazněji omezit příjmy Moskvy z prodeje této suroviny? Ukončí kurdské jednotky své operace proti takzvanému Islámskému státu kvůli tureckým útokům na severu Sýrie?

Před třemi dny 19:50

Polední publicistika: Strop na ruskou ropu. Ceny energií. Projekt Politické procesy

Jaký efekt by mohla mít unijní dohoda o zastropování cen ruské ropy přepravované námořními tankery? Nakolik se s nynější situací v Česku vyrovnávají samoživitelky a samoživitelé? A co vše nabízí internetový projekt Politické procesy?

Před čtyřmi dny 19:54

Odpolední publicistika: Stav české ekonomiky. Navyšování rodičovského příspěvku. Invazní ekologie

Co vypovídají nejnovější kvartální údaje o stavu české ekonomiky a jsou slibnější, než řada odborníků předpokládala? Jaký přínos, ale taky úskalí pro zdejší pracovní trh má výrazné navyšování rodičovského příspěvku? Nakolik si naše krajina dokáže poradit s invazními druhy? Zeptáme se předního experta na tomto poli, letošního laureáta nejvýraznější tuzemské vědecké ceny Česká hlava.

Před čtyřmi dny 19:37

Polední publicistika: Africký mor prasat. Případná schůzka Bidena s Putinem. Fotbalový šampionát

Jaké kroky podnikají zdejší veterináři ve snaze zabránit šíření afrického moru prasat? V jakém kontextu zaznělo vyjádření amerického prezidenta, že je za jistých podmínek ochoten jednat osobně se šéfem Kremlu o situaci na Ukrajině? A co vypověděly zápasy základních skupin o úrovni letošního fotbalového šampionátu a o kondici předpokládaných favoritů?

Před pěti dny 19:50

Odpolední publicistika: Sankční seznam oligarchů. Britská debata o rasismu. Vorařství v UNESCO

Umožní zavedení českého sankčního seznamu zmrazit majetek ruským oligarchům spojeným s Putinem? Proč incident na recepci královské rodiny rozpoutal debatu o rasismu v Británii? A jakou tradici má v Česku vorařství, které je ode dneška zapsané na seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO?

Před pěti dny 19:32

O všem, co se právě děje

Před šesti dny 19:55

Odpolední publicistika: Zájemci o dostavbu Dukovan. Egyptologický výzkum. Beethovenova partitura

Jaké slabiny mají tři firmy, které dnes podaly nabídky na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany? Státní rozpočet pro rok 2023 je schválený. Našly se v něm peníze i pro český egyptologický výzkum, kterému hrozil zánik? A co prozrazuje o Beethovenovi jeho partitura, kterou naposledy vystavuje Moravské zemské muzeum v Brně?