• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Otázka zastropování ceny plynu. Ukrajinská ofenzíva. Památník Návraty kamenů

Proč už nechce ministr průmyslu Síkela mluvit na pátečním jednání Rady Evropské unie o zastropování cen ruského plynu? Z jakého důvodu zahájili Ukrajinci další ofenzívu, tentokrát v charkovské oblasti? A jak se vrací důstojnost židovským náhrobkům, ze kterých byly vyřezané dlažební kostky pro Václavské náměstí? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:19

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:55

Polední publicistika: Obnovené kontroly na slovenských hranicích. Postup Moskvy. Ceny pohonných hmot

Co si od obnovení kontrol na hranicích se Slovenskem slibuje krajská samospráva jednoho z dotčených regionů? Jaký postup chystá Moskva poté, co vůdci Ruskem okupovaných území Ukrajiny požádali o připojení k Ruské federaci na základě tzv. referend? A s jakými cenami pohonných hmot můžeme počítat v dalších dnech poté, co benzin zlevnil na nejnižší úroveň od začátku války na Ukrajině? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Včera 19:54

Polední publicistika: Kontroly na hranicích. Útok na plynovody Nord Stream? Vražda knížete Václava

Jaký dopad na pohyb nelegálních migrantů přes Česko na západ by mohly mít kontroly, které budou obnoveny na hranicích se Slovenskem? Staly se plynovody Nord Stream v Baltském moři terčem sabotážního útoku? A kdo mohl být pachatelem? A jak významný moment v našich dějinách představuje vražda knížete Václava? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před dvěma dny 24:09

Odpolední publicistika: O řešení energetické krize s ministrem Jozefem Síkelou

Jak bude definitivně vypadat zastropování cen energií pro domácnosti a malé firmy? Jak se po novém roce změní úsporný energetický tarif, tedy příspěvek na platbu za energie? Jak může vláda zmírnit obavy těch, které strach z cen energií dohnal k demonstracím a stojí na náměstí spolu s proruskými aktivisty? Poslechněte si speciální odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před dvěma dny 19:33

O všem, co se právě děje

Před třemi dny 20:00

Odpolední publicistika: Kličko o ruské mobilizaci. Jourová na Ukrajině. Zničení asteroidu sondou

Co podle kyjevského starosty Vitalije Klička změní ruská mobilizace na bojišti? Na jaké pomoci Ukrajině a sankcích vůči Rusku se dokáže dohodnout Evropská unie? Jak přesvědčit jejich odpůrce, maďarského premiéra Orbána, který chce sankce naopak zrušit? A proč se vědci snaží trefit sondou vyslanou ze Země malý asteroid a jak složité je přesně zamířit? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před třemi dny 19:14

Polední publicistika: Vyjednávání v Praze. Kdo je vítězem voleb? Volby v Itálii

Podaří se nově zvoleným zastupitelům v Praze dohodnout koalici podobnou složením té vládní? Překonají kluby Pirátů a Spolu programové i osobní rozpory? Kdo se vlastně může prohlásit vítězem komunálních voleb a kde máme hledat poražené? Italové si zvolili ostře pravicový parlament.

Před čtyřmi dny 37:39

Polední publicistika: Povolební vyjednávání o koalicích. Souboj o Senát v Jihlavě

Poskládá se v Praze podobná koalice jako na celostátní úrovni? Jak naloží hnutí SPD s tím, že posílilo na radnicích velkých měst? Co může přinést souboj mezi předsedou Senátu Milošem Vystrčilem a bývalou spolupracovnicí Andreje Babiše Janou Nagyovou? A jak si vysvětluje svoji prohru v senátních volbách dosavadní místopředseda horní komory za Stan Jan Horník?

Před čtyřmi dny 37:28

O všem, co se právě děje

Před pěti dny 20:20

Polední publicistika: Volby a obecní referenda. Víza Rusům. Itálie před volbami

Ubývá s počtem lidí ochotných kandidovat v komunálních volbách také počet místních referend? Jak se Česko postaví k vydávání víz pro Rusy prchající před mobilizací? A co by pro Itálii i EU znamenalo vítězství pravicového bloku?

Před šesti dny 19:50

Odpolední publicistika: Vyškrtnutí voliči v Moldavě na Teplicku. Protesty v Íránu. Pěšky do školy

Írán se potýká asi s největší výzvou vůči stávajícímu režimu za několik posledních let. Erupce celonárodních protestů následovala potom, co v policejní vazbě zemřela 22letá žena obviněná z toho, že porušila nařízení o nošení pokrývky hlavy. Policie podle zpráv z místa rozhání davy střelbou ostrými náboji. Zahynulo přitom údajně až 21 protestujících a také několik členů zasahujících revolučních gard. Ustojí íránský režim aktuální pouliční nepokoje?