• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
4. září 2022

Poslechněte si podcast: O všem, co se právě děje

19:50

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:41

O všem, co se právě děje

Dnes 20:01

O všem, co se právě děje

Včera 19:20

Odpolední publicistika: Úspory ve spotřebě plynu. Postup ukrajinské armády. Revoluce na poli evoluce

Jak významné jsou dosavadní letošní úspory v tuzemské spotřebě plynu a jaké faktory se na nich podepsaly? Co vypovídá výrazný postup ukrajinských sil na východní a jižní frontě o bojovém stavu obránců napadené země a ruských invazních sil? A proč je vědecký přínos letošního laureáta Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství označován za revoluční pro bádání na poli lidské evoluce? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Včera 19:54

O všem, co se právě děje

Před dvěma dny 19:45

O všem, co se právě děje

Před třemi dny 20:19

Polední publicistika: Situace na Ukrajině. Energie a zastropování. Senátní volby

Jak blízko je osvobození ukrajinského města Lyman? Jak se malé a střední firmy vypořádají s povinností šetřit v době špičky elektřinu? Proč o senátní volby není velký zájem?

Před čtyřmi dny 19:50

Odpolední publicistika: Ruská anexe čtyř ukrajinských území. Dohoda o úsporách. Energetická špička

Změní ruská oficiální anexe čtyř okupovaných ukrajinských území nějak zásadně povahu války? Urychlí dohoda o úsporách, kterou dnes schválila Rada EU, snížení cen elektřiny? A jak se dá šetřit v energetické špičce a co to znamená pro domácnosti a podniky? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 19:32

O všem, co se právě děje

Před pěti dny 19:40

Odpolední publicistika: Připojení území Kyjeva k Rusku. Ukrajinská ofenziva. Priority české armády

Jak přijal Kyjev dnešní sdělení Kremlu, že prezident Putin v pátek podepíše dohody o připojení čtyř oblastí Ukrajiny k Ruské federaci? Může faktickou anexi těchto území ještě výrazně zkomplikovat ofenziva ukrajinských sil na východě a jihu země? A jaké priority chce především prosazovat ze své pozice nový náčelník generálního štábu české armády Karel Řehka? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.

Před pěti dny 19:55

Polední publicistika: Obnovené kontroly na slovenských hranicích. Postup Moskvy. Ceny pohonných hmot

Co si od obnovení kontrol na hranicích se Slovenskem slibuje krajská samospráva jednoho z dotčených regionů? Jaký postup chystá Moskva poté, co vůdci Ruskem okupovaných území Ukrajiny požádali o připojení k Ruské federaci na základě tzv. referend? A s jakými cenami pohonných hmot můžeme počítat v dalších dnech poté, co benzin zlevnil na nejnižší úroveň od začátku války na Ukrajině? Poslechněte si polední publicistiku s Tomášem Pavlíčkem.