• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Vliv sucha na lesy. Odklon od jaderné energetiky. Policisté v civilu na akcích

Jak se s letošním rekordně dlouhým obdobím sucha vyrovnávají tuzemské lesy a jejich ekosystém? Přiměje nejistota kolem dodávek plynu z Ruska německou vládu, aby přehodnotila rozhodnutí o postupném odklonu od jaderné energetiky? V jaké situaci mohou zpravidla zasahovat policejní složky na akcích, jako jsou politické mítinky? A za jakých okolností na nich bývají nasazováni i policisté v civilu?

19:52

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:51

O všem, co se právě děje

Dnes 19:56

Polední publicistika: Inflace v Česku. Teplota v domovech pro seniory. Exploze na Krymu

Jak daleko má inflace v Česku ke svému vrcholu? Na kolik stupňů by se měly vytápět pokoje v domovech pro seniory? A co nebo kdo způsobil exploze na ruském vojenském letišti na Krymu? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Včera 20:11

Odpolední publicistika: Zisky skupiny ČEZ a zmírnění inflace. Přerušení dodávek ropy. Útok na Krym

Využije stát letošních zisků skupiny ČEZ i ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti? Je několikadenní přerušení dodávek ruské ropy ropovodem Družba varováním do budoucna, nebo jde skutečně jen o krátký výpadek kvůli platbám za tranzit přes Ukrajinu? A jak je pravděpodobné, že by ukrajinská armáda zaútočila i na ruské cíle na okupovaném Krymu? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Včera 19:51

Polední publicistika: Zisky ČEZ. Agenti FBI u Trumpa. Turistika v Chorvatsku

Co všechno přispělo k letošním výrazným ziskům skupiny ČEZ? Proč zasahovali agenti americké FBI ve floridském sídle Donalda Trumpa? Jak vypadá turistická sezona v Chorvatsku?

Před dvěma dny 19:54

Odpolední publicistika: Zásahy policie. Rusko-ukrajinská hra s jádrem. Selhání ukrajinské armády

Podaří se na základě dnes přijatého plánu vyjasnit podmínky pro působení policejních složek na veřejných akcích? Může Západ jakkoli zasáhnout do vyhrocené bezpečnostní situace kolem záporožské jaderné elektrárny na jihu Ukrajiny? A jak se česká kancelář organizace Amnesty International vyrovnává s bouřlivými ohlasy na zprávu, podle níž i ukrajinská armáda porušuje v některých případech mezinárodní humanitární právo?

Před dvěma dny 19:53

Polední publicistika: Prezidentovo veto. Policie na politickém mítinku. Situace v Českém Švýcarsku

Představuje prezidentovo veto vážnější komplikaci pro vládní plán na úpravu státních plateb do zdravotnictví? Jaké lekce by mohly vyplývat z kontroverzního zásahu policie na mítinku Andreje Babiše v jihočeských Borovanech? A jak chce správa Národního parku České Švýcarsko nastavit v dalších dnech či týdnech přístup pro návštěvníky chráněných území?

Před třemi dny 19:47

Polední publicistika: Požár v Hřensku. Efektivita ekonomických sankcí. Leoš Janáček v Salzburgu

Jak se daří zvládat požár v Českém Švýcarsku a jak si představují další postup starostové místních obcí? Ukrajina zintenzivňuje vývoz zemědělských produktů, Rusko se dohodlo s Tureckem na placení v rublech za dodaný plyn. Jak to mění efektivnost ekonomických sankcí? A co znamená pro českého dirigenta Jakuba Hrůšu, že dnes vystoupí na letním festivalu v Rakousku s operou Leoše Janáčka Káťa Kabanová? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:59

Polední publicistika: Ostřelování jaderné elektrárny. Nový konflikt v pásmu Gazy. Ceny za dabing

Stává se ze záporožské jaderné elektrárny zbraň ve válce Ruska proti Ukrajině? Hrozí po zabití jednoho z velitelů Islámského džihádu vojenský konflikt mezi pásmem Gazy a Izraelem? Podaří se Německu najít cestu, jak by mohli lidé dále cestovat MHD za 9 euro měsíčně? Jaká je úroveň současného českého dabingu? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před pěti dny 19:50

Polední publicistika: Policie na Babišových mítincích. Letecké zásahy proti požáru. Extrémní počasí

Jak hodnotí ministr vnitra zásahy policie na politických mítincích Andreje Babiše v jižních Čechách? Jak se mění taktika leteckých zásahů proti požáru v Českém Švýcarsku? A do jaké míry se extrémní počasí a klimatické změny promítají i do našeho chování, nálad a vztahů?