• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Odpolední publicistika: Armádní stíhačky. Lipavský v Kyjevě. Energetické úspory EU. Britský premiér

Proč v rámci modernizace českého bojového letectva padla volba právě na americké stíhačky F-35? Co zaznělo po dnešním jednání českého ministra zahraničí v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Zelenským? Jakou odezvu bude mít a nakolik reálný je návrh Evropské komise na energetické úspory v členských státech unie? A kdo má největší šanci usednout po Borisi Johnsonovi v britském premiérském křesle poté, co vládní konzervativci vybrali dva finalisty vnitrostranického souboje?

19:50

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 21:08

O všem, co se právě děje

Včera 19:58

O všem, co se právě děje

Včera 19:51

O všem, co se právě děje

Před dvěma dny 19:49

O všem, co se právě děje

Před třemi dny 19:51

O všem, co se právě děje

Před třemi dny 19:56

Polední publicistika: Inflace v Česku. Teplota v domovech pro seniory. Exploze na Krymu

Jak daleko má inflace v Česku ke svému vrcholu? Na kolik stupňů by se měly vytápět pokoje v domovech pro seniory? A co nebo kdo způsobil exploze na ruském vojenském letišti na Krymu? Poslechněte si polední publicistiku s Věrou Štechrovou.

Před čtyřmi dny 20:11

Odpolední publicistika: Zisky skupiny ČEZ a zmírnění inflace. Přerušení dodávek ropy. Útok na Krym

Využije stát letošních zisků skupiny ČEZ i ke zmírnění dopadů inflace na domácnosti? Je několikadenní přerušení dodávek ruské ropy ropovodem Družba varováním do budoucna, nebo jde skutečně jen o krátký výpadek kvůli platbám za tranzit přes Ukrajinu? A jak je pravděpodobné, že by ukrajinská armáda zaútočila i na ruské cíle na okupovaném Krymu? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:51

Polední publicistika: Zisky ČEZ. Agenti FBI u Trumpa. Turistika v Chorvatsku

Co všechno přispělo k letošním výrazným ziskům skupiny ČEZ? Proč zasahovali agenti americké FBI ve floridském sídle Donalda Trumpa? Jak vypadá turistická sezona v Chorvatsku?

Před pěti dny 19:54

Odpolední publicistika: Zásahy policie. Rusko-ukrajinská hra s jádrem. Selhání ukrajinské armády

Podaří se na základě dnes přijatého plánu vyjasnit podmínky pro působení policejních složek na veřejných akcích? Může Západ jakkoli zasáhnout do vyhrocené bezpečnostní situace kolem záporožské jaderné elektrárny na jihu Ukrajiny? A jak se česká kancelář organizace Amnesty International vyrovnává s bouřlivými ohlasy na zprávu, podle níž i ukrajinská armáda porušuje v některých případech mezinárodní humanitární právo?

Před pěti dny 19:53

Polední publicistika: Prezidentovo veto. Policie na politickém mítinku. Situace v Českém Švýcarsku

Představuje prezidentovo veto vážnější komplikaci pro vládní plán na úpravu státních plateb do zdravotnictví? Jaké lekce by mohly vyplývat z kontroverzního zásahu policie na mítinku Andreje Babiše v jihočeských Borovanech? A jak chce správa Národního parku České Švýcarsko nastavit v dalších dnech či týdnech přístup pro návštěvníky chráněných území?