• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Polední publicistika: Ukončení dodávek ruského plynu. Putin v Teheránu. Vedra a lesní požáry

Dokázalo by Česko zvládnout ukončení dodávek ruského plynu? O čem chce Putin jednat v Teheránu? Jak se během veder a při vysokém riziku požárů odpovědně chovat v lese?

19:55

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:51

Polední publicistka: Zisky ČEZu. Agenti FBI u Trampa. Turistika v Chorvatsku

Co všechno přispělo k letošním výrazným ziskům skupiny ČEZ? Proč zasahovali agenti americké FBI ve floridském sídle Donalda Trumpa? Jak vypadá turistická sezóna v Chorvatsku?

Včera 19:54

Odpolední publicistika: Zásahy policie. Rusko-ukrajinská hra s jádrem. Selhání ukrajinské armády

Podaří se na základě dnes přijatého plánu vyjasnit podmínky pro působení policejních složek na veřejných akcích? Může Západ jakkoli zasáhnout do vyhrocené bezpečnostní situace kolem záporožské jaderné elektrárny na jihu Ukrajiny? A jak se česká kancelář organizace Amnesty International vyrovnává s bouřlivými ohlasy na zprávu, podle níž i ukrajinská armáda porušuje v některých případech mezinárodní humanitární právo?

Před dvěma dny 19:47

Polední publicistika: Požár v Hřensku. Efektivita ekonomických sankcí. Leoš Janáček v Salzburgu

Jak se daří zvládat požár v Českém Švýcarsku a jak si představují další postup starostové místních obcí? Ukrajina zintenzivňuje vývoz zemědělských produktů, Rusko se dohodlo s Tureckem na placení v rublech za dodaný plyn. Jak to mění efektivnost ekonomických sankcí? A co znamená pro českého dirigenta Jakuba Hrůšu, že dnes vystoupí na letním festivalu v Rakousku s operou Leoše Janáčka Káťa Kabanová? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před třemi dny 19:59

Polední publicistika: Ostřelování jaderné elektrárny. Nový konflikt v pásmu Gazy. Ceny za dabing

Stává se ze záporožské jaderné elektrárny zbraň ve válce Ruska proti Ukrajině? Hrozí po zabití jednoho z velitelů Islámského džihádu vojenský konflikt mezi pásmem Gazy a Izraelem? Podaří se Německu najít cestu, jak by mohli lidé dále cestovat MHD za 9 euro měsíčně? Jaká je úroveň současného českého dabingu? Poslechněte si celou Polední publicistiku.

Před čtyřmi dny 19:50

Polední publicistika: Policie na Babišových mítincích. Letecké zásahy proti požáru. Extrémní počasí

Jak hodnotí ministr vnitra zásahy policie na politických mítincích Andreje Babiše v jižních Čechách? Jak se mění taktika leteckých zásahů proti požáru v Českém Švýcarsku? A do jaké míry se extrémní počasí a klimatické změny promítají i do našeho chování, nálad a vztahů?

Před pěti dny 19:52

Polední publicistika: Vliv sucha na lesy. Odklon od jaderné energetiky. Policisté v civilu na akcích

Jak se s letošním rekordně dlouhým obdobím sucha vyrovnávají tuzemské lesy a jejich ekosystém? Přiměje nejistota kolem dodávek plynu z Ruska německou vládu, aby přehodnotila rozhodnutí o postupném odklonu od jaderné energetiky? V jaké situaci mohou zpravidla zasahovat policejní složky na akcích, jako jsou politické mítinky? A za jakých okolností na nich bývají nasazováni i policisté v civilu?

Před šesti dny 20:03

Polední publicistika: Nezodpovědní turisté. Pelosiová v Tchaj-peji. Rosničky pod palbou

Jaké zkušenosti s turisty mají v letošní sezóně správci tuzemských chráněných území? Může cesta předsedkyně dolní komory amerického Kongresu na Tchaj-wan vážněji poznamenat již tak napjaté vztahy Washingtonu a Pekingu? A stávají se meteorologové, kteří na televizní obrazovce informují o předpovědi počasí i o dopadech klimatických změn, stále častěji terčem útoků na sociálních sítích?

Před týdnem 19:57

Odpolední publicistika: Úsporný tarif a zálohy na energie. Pelosiová na Tchaj-wanu. Pražská lanovka

Jak bude vypadat takzvaný úsporný tarif a jak si mají lidé nastavit zálohy za plyn a elektřinu? Jaké následky bude mít návštěva šéfky americké Sněmovny reprezentantů na Tchaj-wanu? A jak bude vypadat nová pražská lanovka? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Před týdnem 19:56

O všem, co se právě děje

Před týdnem 19:49

Odpolední publicistika: Změny klimatu. Srbsko-kosovský spor o registrační značky. Předsednictví ČR

Jaké nové projekty by mohly reálně přispět k adaptaci zdejší krajiny na klimatické změny? Může spor mezi Srbskem a Kosovem kolem registračních značek aut přerůst ve větší, až ozbrojený konflikt? Vyšel první měsíc unijního předsednictví české vládě podle jejích představ? Poslechněte si celou Odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.