7. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: O ubytování se hráčům starají agenti. Nejlepší bydlení jsem měl v Omsku, bilancuje Martin Procházka

Jak a kde bydlí hokejisté v české extralize? Proč je v aktuální sezoně takový rozdíl mezi prvními a třetími třetinami? A je už na hře Litvínova znát rukopis Vladimíra Růžičky? Taková témata probíral v Čisté hře hokejový expert Martin Procházka.

37:29

Čistá hra Martina Procházky

Vydává: Český rozhlas

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka.

Web

Včera 29:45

Václav Nedorost: Pavla Francouze pozice dvojky určitě nemrzela, v play off podával výborné výkony

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Právě skončený ročník NHL rozebírají v pořadu Čistá hra hokejový expert Martin Procházka a bývalý hráč Colorada Václav Nedorost. Jak moc důležitým článkem vítězného týmu byl brankář Pavel Francouz? Čeká útočníka Paláta podepsání poslední velké smlouvy v prestižní zámořské soutěži? Poslechněte si celý díl, který bilancuje finálovou sérii Stanley Cupu.

Před týdnem 36:45

Roman Červenka: Rozšíření kvóty cizinců a příchod hráčů z KHL ještě pozvedne úroveň švýcarské ligy

Pořad Čistá hra Martina Procházky se po skončení klubové sezony věnuje evropským hokejovým soutěžím. V aktuálním díle si moderátor Filip Šedivý povídá s hokejovým expertem Radiožurnálu Sport o hokeji ve Švýcarsku. Exkluzivními hosty jsou Roman Červenka a Jiří Novotný, kteří v zemi pod Alpami působili nebo aktuálně působí. Řeč přijde i na volbu nového prezidenta Českého svazu ledního hokeje. Poslechněte si znovu napěchovanou Čistou hru!

Před 2 týdny 33:17

Otakar Vejvoda: Ve Švédsku se mladí hráči dostanou na led i třikrát za den. Sami pilují dovednosti

Čistá hra Martina Procházky se tentokrát zaměřuje na fungování hokeje ve Švédsku. Jak hokejový expert Radiožurnálu Sport vzpomíná na působení v AIK Stockholm? Svoje postřehy přidá i bývalý trenér Slavomír Lener, který ve Švédsku čtyři roky působil jako kouč. Proč se na severu Evropy táhne za jeden provaz? Mládežníkům se ve Švédsku věnuje i Otakar Vejvoda. Co říká bývalý útočník o jejich tréninku? Poslechněte si debatu o jedné z nejkvalitnějších evropských hokejových soutěží.

Před 3 týdny 34:02

Martin Procházka: Jirka Šlégr bude ve volbě na šéfa hokejového svazu hlavním favoritem

Jak lze zhodnotit působení odstupujícího prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále? Kdo ho nahradí v důležité funkci? Volba nového šéfa proběhne v sobotu 18. června. Jak graduje play off zámořské NHL? Ožehavá témata rozebírá aktuální díl pořadu Čistá hra Martina Procházky. Poslechněte si zajímavé názory hokejového experta Radiožurnálu Sport.

31. květen 2022 24:21

Martin Procházka: Nebýt Davida Pastrňáka, tak medaili ze šampionátu nemáme. Byl základem úspěchu

Jaké bylo hokejové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách? Aktuální dojmy z bronzového úspěchu českého týmu přináší hokejový expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka. Kdo zářil v týmu trenéra Kari Jalonena? Vrací se národní tým mezi světovou hokejovou špičku? Proč rozhodčí v nejdůležitějších zápasech tak často chybovali? Poslechněte si aktuální díl pořadu, který hodnotí právě skončený světový šampionát, který přinesl českému hokeji vytouženou medaili!

24. květen 2022 24:51

Martin Procházka: Hra českého týmu na turnaji se zlepšuje. Věřím, že čtvrtfinále zvládneme

Čeští hokejisté si po hubeném vítězství 1:0 nad Finskem zajistili postup do čtvrtfinále a úterní utkání s USA již jen rozhodne o tom, zda svěřenci trenéra Jalonena skončí v základní skupině B na druhém nebo třetím místě. Co se hokejovému expertovi Martinovi Procházkovi líbilo na hře českého týmu proti USA? Své postřehy přidá i reportér František Kuna. Poslechněte si celou Čistou hru přímo z Tampere!

17. květen 2022 38:22

Martin Procházka: V úvodních českých zápasech první útočná formace zářila, naopak druhá musí přidat

Sportovní talkshow Čistá hra Martina Procházky probíhá tentokrát přímo z dějiště hokejového šampionátu. Z Tampere se připojil jak náš moderátor a expert Radiožurnálu Sport, tak reportéři hokejových utkání František Kuna a Petr Kadeřábek. Připojí se už do zápasu s Rakouskem Michal Kempný? Jaká je situace ohledně brankáře Lukáše Dostála? Poslechněte si celou Čistou hru a od 15:20 poslouchejte přímý přenos z utkání Česka proti Rakousku!

10. květen 2022 35:33

Martin Procházka k MS v hokeji: Český tým bude patřit k favoritům na zisk medaile

Čistá hra Martina Procházky rozebírá aktuální formu českých hokejistů před světovým šampionátem, který startuje v pátek 13. května ve finských městech Helsinky a Tampere. Jaký dojem z týmu má expert Radiožurnálu Sport po úspěšných vystoupeních na Českých a Švédských hokejových hrách? Jaké dovednosti stále zdobí Davida Krejčího? Proč chybí nejlepší hráč extraligy v nominaci na světový šampionát? Navnaďte se s námi na páteční start hokejového svátku!

3. květen 2022 29:28

Martin Procházka: Finálovou sérii rozhodla pevná obrana Ocelářů a jejich kompaktnější tým

Čistá hra Martina Procházky se vrací k finálové sérii mezi Třincem a Spartou, kterou ovládli Oceláři. Co dovedlo tým kolem trenéra Václava Varaďi k zisku třetího mistrovského titulu v řadě? Jaké změny se dějí na trenérských postech po skončení extraligové sezony? Čeká tuzemskou nejvyšší hokejovou soutěž přísun českých hráčů z KHL? Komu by Martin Procházka udělil ocenění pro nejlepšího hokejistu sezony? Poslechněte si nový díl nabitý hokejovým obsahem!

26. duben 2022 36:51

Martin Procházka: Třinec se musí vyvarovat zbytečných vyloučení, Sparta má totiž smrtící přesilovky

Kladno zůstává extraligové! Tým kolem Jaromíra Jágra si v barážovém duelu poradil s Jihlavou poměrem 4:1 na zápasy. Kdo táhl Rytíře za záchranou extraligové příslušnosti? Dojmy přidá reportér pátého barážového zápasu Petr Kadeřábek. Co bude rozhodovat v pátém pokračování boje o titul? Řeč bude i o odchodu litvínovských ikon Viktora Hübla a Františka Lukeše. Poslechněte si celou Čistou hru Martina Procházky a navnaďte se na vyvrcholení finálové série hokejové extraligy!