3. červen 2022

Poslechněte si podcast: O světových hasičských hrách v Portugalsku a stříbru z TFA s Eliškou Vrbovou

Studentka medicíny Eliška Vrbová z Cítolib u Loun přivezla z Mezinárodních hasičských her v Portugalsku stříbro v disciplíně TFA – Toughest Firefighter Alive.

17:37

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Včera 15:47

Pondělním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavel Benda

, Ph.D. - ornitolog a ředitel Národního parku České Švýcarsko. O požáru, ale i o budoucnosti parku si s ním povídala Veronika Králová.

Před čtyřmi dny 17:17

Hostem Dopoledního expresu dnes bude ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje MUDr. Lenka Šimůnková

Tématem dnešního povídání bude aktuální situace ve výskytu koronaviru v Ústeckém kraji. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před pěti dny 18:50

Jezte plevel, vzkazuje lidem výživová poradkyně

Hostem v našem studiu je tentokrát výživová poradkyně Veronika Hájková, lektorka kurzů zdravého vaření. Bavíme se s ní nejen o bylinkách, ale také o tom, co všechno je možné fermentovat a jak.

Před šesti dny 16:02

V Litvínově funguje symfonický orchestr. Zatím nás to moc baví, konstatuje jeho dirigent

V Litvínově funguje už nějaký čas symfonický orchestr, který navázal na litvínovskou prvorepublikovou tvorbu. Jeho dirigentem je Jakub Tomáš, kterého jsme si pozvali do našeho rozhlasového studia.

Před týdnem 19:07

S písničkářem, hudebním skladatelem a textařem Mírou Kuželkou nejen o muzice

Co nejvíc překvapilo muzikanta a textaře Míru Kuželku v Toskánsku? Jaký je jeho vztah k dovolené u moře? A jak se vůbec dostal k muzice? Nejen na to se ho ptá moderátorka Eva Bucharová.

Před týdnem 22:28

Eliška Kaplicky Fuchsová o životě s architektem Janem Kaplickým a jeho odkazu

Eliška Kaplicky Fuchsová vzpomíná na Jana Kaplického. Vypravuje o prvním setkání s tímto významným architektem, o jeho práci, o jejich společném životě i o dcerce Johance, která se narodila v den jeho smrti.

Před týdnem 16:22

Plísňové onemocnění: jak mu předcházet a jak ho léčit? Odpovídá kožní lékařka Eva Novotná

Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění. Jak mu předcházet a jak jej léčit? O tom se bavíme s kožní lékařkou Evou Novotnou.

Před týdnem 21:58

Závislost na hazardu se dá dlouho tajit, v tom je její zákeřnost, konstatuje odborník

Závislost na hazardu se, na rozdíl od závislosti například na alkoholu nebo drogách, lépe tají. Proto bývá odhalena až ve velmi pokročilé fázi.

Před 2 týdny 16:19

Nejvíce bariér je v lidských hlavách, říká vozíčkář z Děčína

Aleš Černohous je fotograf, grafik a peer-mentor. Peer-mentoring spočívá v pomoci lidem s poraněním míchy, kteří skončili na kolečkovém křesle, začlenit se do běžného života, doma i na veřejnosti, ve světě plném bariér.

Před 2 týdny 19:11

Hostem Dopoledního expresu dnes bude vedoucí poříčního oddělení ppor

Bc. Dušan GÜTTNER. Policie ČR na vodě a u vody - prozradí, jak probíhají kontroly vůdců malých plavidel, rybářů, řeč bude i o prevenci úrazů při provozování vodních sportů. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.