21. červen 2022

Poslechněte si podcast: O programu Memorial Air Show 2022 s hlavním organizátorem

V pátek 24. června odstartuje 30. ročník Memorial Air Show v Roudnici nad Labem. Na co všechno se mohou návštěvníci těšit, o tom se bavíme s hlavním organizátorem akce, Vlastimilem Dvořákem.

19:18

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Naši hosté poradí, pobaví, vysvětlí...

Web

Dnes 17:58

Narodil se v Ústí nad Labem

Vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Roudnici nad Labem. Roku 1992 založil společně s Miroslavem Urbánkem geografický magazín Koktejl. Téměř třináct let působil jako jeho šéfredaktor a díky své práci procestoval přes třicet zemí světa, z nichž ho nejvíce ovlivnil ostrov Siberut. Hostem Dopoledního expresu dnes bude reportér, redaktor, cestovatel a hlavně spisovatel Josef Formánek. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Včera 16:11

Horké léto a velká sucha, jak se to odrazí v houbařské sezóně?

Kde rostou a jak houby zpracovat - to vše nám prozradí dnešní host Dopoledního expresu mykolog PaeDr. Jiří Roth. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před dvěma dny 16:42

Hostem Dopoledního expresu bude mostecký rodák Martin Maxa

Český zpěvák, kytarista, skladatel, malíř, moderátor, příležitostný herec a vystudovaný učitel tělesné výchovy. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Zdeněk Lukesle.

Před třemi dny 15:47

Pondělním hostem Dopoledního expresu bude Ing. Pavel Benda

, Ph.D. - ornitolog a ředitel Národního parku České Švýcarsko. O požáru, ale i o budoucnosti parku si s ním povídala Veronika Králová.

Před šesti dny 17:17

Hostem Dopoledního expresu dnes bude ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje MUDr. Lenka Šimůnková

Tématem dnešního povídání bude aktuální situace ve výskytu koronaviru v Ústeckém kraji. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Eva Bucharová.

Před týdnem 18:50

Jezte plevel, vzkazuje lidem výživová poradkyně

Hostem v našem studiu je tentokrát výživová poradkyně Veronika Hájková, lektorka kurzů zdravého vaření. Bavíme se s ní nejen o bylinkách, ale také o tom, co všechno je možné fermentovat a jak.

Před týdnem 16:02

V Litvínově funguje symfonický orchestr. Zatím nás to moc baví, konstatuje jeho dirigent

V Litvínově funguje už nějaký čas symfonický orchestr, který navázal na litvínovskou prvorepublikovou tvorbu. Jeho dirigentem je Jakub Tomáš, kterého jsme si pozvali do našeho rozhlasového studia.

Před týdnem 19:07

S písničkářem, hudebním skladatelem a textařem Mírou Kuželkou nejen o muzice

Co nejvíc překvapilo muzikanta a textaře Míru Kuželku v Toskánsku? Jaký je jeho vztah k dovolené u moře? A jak se vůbec dostal k muzice? Nejen na to se ho ptá moderátorka Eva Bucharová.

Před týdnem 22:28

Eliška Kaplicky Fuchsová o životě s architektem Janem Kaplickým a jeho odkazu

Eliška Kaplicky Fuchsová vzpomíná na Jana Kaplického. Vypravuje o prvním setkání s tímto významným architektem, o jeho práci, o jejich společném životě i o dcerce Johance, která se narodila v den jeho smrti.

Před týdnem 16:22

Plísňové onemocnění: jak mu předcházet a jak ho léčit? Odpovídá kožní lékařka Eva Novotná

Velmi častým kožním problémem vyskytujícím a zhoršujícím se v letním období je plísňové onemocnění. Jak mu předcházet a jak jej léčit? O tom se bavíme s kožní lékařkou Evou Novotnou.