Press klub
6. březen 2019

Poslechněte si podcast: O prodej omalovánek a dalších věcí na pobočkách České pošty je mezi lidmi zájem, řekl v Press klubu Matyáš Vitík

16:56

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 17:31

Jiří Pospíšil: Demonstrace nemohou šikanovat většinu!

Europoslanec a náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil nesouhlasí s třicítkou na všech místech. Kolaps dopravy by pak byl dvojnásobný a rychlost se musí řešit individuálně podle místa. Blokace silnice jsou podle něho třeba v Rakousku nezákonné a šikanují většinu obyvatel, kteří mají právo vlastnit a používat auto. Řeč byla také o kauze dozimetr.

Před čtyřmi dny 19:47

Antonín Pařízek: Nestandardní postupy přinášejí nestandardní výsledky

Hostem moderátorky Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byl porodník Antonín Pařízek. Řekl například, že každé sedmé nebo osmé dítě se před porodem dostane do problémů. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 18:56

Eva Doležalová: 28. září sice slavíme jako Den české státnosti, hranice se ale formovaly mnohem později

28.září patří k významným dnům v naší historii. Datuje se tomuto dni totiž vznik českého státu. Podle historičky Evy Doležalové, to ale není tak úplně přesné. I když tento den byl zvolen jako Den české státnosti, jde především o den kdy byl kníže Václav zabit. Reálně se začaly hranice naší země formovat až za vlády dalších dvou jeho nástupců. Poslechněte si celý Press klub, kde Romana Navarová zjišťuje, co si vlastně koncem září připomínáme.

Před týdnem 15:17

Mikuláš Peksa: Šifrovaný telefon je v pořádku. Problém je, když ho od někoho dostanete

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl pirátský poslanec Evropského parlamentu Mikuláš Peksa. Tématem byl šifrovaný telefon ministra Rakušana a v čem je v této kauze problém. Řeč byla také o hlasování Pirátů o ministru Blažkovi. Došlo také na konsolidační balíček.

Před týdnem 16:00

Jiří Svoboda: Na letiště povede železnice v tomto desetiletí

Železnice na letiště bude v tomto desetiletí! Kdybych tomu nevěřil, nemohl bych to dělat. V Press klubu takto optimisticky hovořil Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic. Řeč byla o rychlostních tratích a o tom, že česká železnice patří ke špičce v ohledu včasnosti a spolehlivosti. V dálkové dopravě se zpoždění zlepšilo o 49 %, v té regionální o 23%.

Před týdnem 16:29

Liběna Rochová: Když jsem v černém, jsem ve větším klidu

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla módní návrhářka Liběna Rochová. Moderátorce Heleně Šulcové například řekla, že oděv je odraz doby a součást kultury. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:52

Martin Dvořák: Názvu Ministerstvo evropské propagace se nebráním

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák za STAN. Moderátor Čestmír Strakatý mu například položil otázku, co ve své funkci dokázal. Jeho odpověď, stejně jako celý rozhovor, si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:10

Lukáš Láznička: Léky nechybí jen v Česku, situace se příliš lepšit nebude

Výpadky některých léků pociťují pacienti v Česku už pár let. Nemocnice ale chybějící léčivo hlásily daleko dřív. Teď se ale problém začal dotýkat i přímo běžných spotřebitelů, proto se o něm víc mluví. To, že některé léky nejsou dostupné nemusí být nedostatkem přímo účinné látky, ale třeba výpadkem výroby papírových krabiček, nebo blistrů. V Press klubu o problematice chybějících léků mluvil člen představenstva České lékárnické komory Lukáš Láznička. Ptal se Čestmír Strakatý, poslechněte si celý pořad.

Před 2 týdny 16:47

Jiří Šedivý: Jaká je skutečná pravda o nehodě Prigožina, se asi nikdy nedozvíme

Poslední dny slýcháme o tom, že se Ukrajině daří dobývat zpět svá území. Podle bývalé náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivýého, to ale jsou spíše taktická vítězství. Rusko si stále své pozice hlídá, jen je to místy bolí méně. Jiří Šedivý byl hostem Press Klubu Frekvence 1. Romana Navarová se ho ptala taky na aktuální zásah policie u Armády ČR, nebo na jeho názor na nehodu šéfa Wagnerovců - Prigožina. Poslechněte si celý pořad.

Před 2 týdny 17:01

Bohuslav Svoboda: Zpoplatnění vjezdu do centra jednou přijde! Nyní o tom nejednáme

Zpoplatnění vjezdu do centra bude nevyhnutelné. Funguje to tak všude na světě, jde jen o to, aby bylo zavedeno celoplošně a ve správný čas. Nyní o tom nejednáme. Řekl v Press klubu primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Řešila se také třicítka či parkování v okrajových částech města. Dostavba nového úseku metra by v případě optimálního průběhu měla být hotova v roce 2030.