Zprávy pro Pardubický kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: O prezidentské volby se bude v Pardubickém kraji starat stovka statistiků

Hlasy odevzdané v prvním kole prezidentských voleb v Pardubickém kraji by mohly být sečtené v sobotu v pozdních odpoledních hodinách. O volby se bude v regionu starat více než stovka pověřených pracovníků.

02:20

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Dnes 59:59

Utáhnou novou knihovnu? Vedení Přelouče váhá se stavbou projektu za 100 milionů

Přelouč se nejspíš v tomto volebním období nedočká stavby nové knihovny. Připouští to vedení města. O její podobě rozhodli zastupitelé už v roce 2020, kdy vybrali vítězný návrh v architektonické soutěži. Teď ale některé nové členy zastupitelstva odrazuje předpokládaná cena projektu a mají obavy, že by podstatně zatížila městský rozpočet.

Včera 01:45

Nedokázali zabrzdit kůrovce. Teď mají v malé obci Hodonín zaplatit půl milionu pokutu

Málo jste káceli a pomohli tak šíření kůrovce. Takový je vzkaz České inspekce životního prostředí adresovaný Hodonínu na Chrudimsku. Inspektoři obci vyměřili vysokou pokutu. Ta se ale brání, že dělala, co mohla.

Před čtyřmi dny 02:19

Ski areály v Pardubickém kraji se vracejí do provozu. Sezónu na většině míst přerušili

Lyžařská střediska v Pardubickém kraji zažívají restart sezóny. Vlekařům v posledních dnech velmi přeje počasí a mohou tak doplňovat zásoby sněhu, o které přišli během skoro měsíc trvající oblevy.

Před čtyřmi dny 01:37

V kladrubském hřebčíně se narodilo první letošní hříbě

V Národním hřebčíně Kladruby nad Labem na Pardubicku se v noci ze středy na čtvrtek narodilo první hříbě letošního roku. Hřebeček obohatí stádo starokladrubských běloušů.

Před pěti dny 02:32

V Pardubickém kraji loni přibylo dopravních nehod, nejvíc se bouralo u Holic

Dopravních nehod v Pardubickém kraji v minulém roce přibylo. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnila policie a které srovnávají údaje z let 2022 a 2021. Víc bylo také havárií se zraněním nebo fatálními následky.

Před týdnem 02:39

Pardubice zabojují o záchranu doma. „V Ďolíčku bychom to nezvládli,“ říká sportovní ředitel

Jarní část první fotbalové ligy začíná netradičně už na konci ledna, o tomto víkendu. Pardubice se ve své třetí sezoně mezi elitou trápí, jsou na posledním místě a čeká je boj o záchranu. Kádr nijak výrazně neposílili, věří ale, že mají něco, co jim právě v udržení nejvyšší soutěže může hodně pomoct. Jaro odehrají na svém nově opraveném stadionu v centru města.

Před týdnem 02:57

Na koupališti Cihelna v Pardubicích už pracují stavbaři. Oprava bude trvat 22 měsíců

Koupaliště Cihelna v Pardubicích si v lednu převzala stavební firma, která po bouracích pracích začne s modernizací bazénů a technologií. Návštěvníci by se do areálu mohli vrátit na sezonu 2024.

Před týdnem 02:04

Pardubice opraví Bránu borců. V „barabizně na spadnutí“ plánují i kavárnu

Brána borců na pardubickém letním stadionu se dočká opravy. Původně měla být součástí modernizace stadionu, kvůli vysoké ceně ji zastupitelé ale z projektu vyřadili. Aktuálně je ale velká šance, že kulturní památka začne znovu sloužit veřejnosti, a to nejenom při sportovních utkáních.

Před týdnem 00:19

Pardubická MHD zvedá ceny. Podraží jízdenky i některé časové jízdné

V Pardubicích zdraží od března jízdné v městské hromadné dopravě. Zdražení se dotkne některých časových tarifů a jednorázových jízdenek. V novém ceníku jsou zohledněné vzrůstající náklady dopravního podniku.

Před týdnem 02:56

Kontejnerová rozhledna. V Litomyšli plánují netradiční ocelovou vyhlídku

V Litomyšli v místě zvaném Rasovna by u cesty na Kornice měla stát neobvyklá rozhledna. Architekti ji navrhli postavit ze dvou vyřazených lodních kontejnerů. Ty jsou podle autorů odrazem a symbolem globalizace.